Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom megverte az öt éves...

A párom megverte az öt éves fiamat. Ebben az esetben mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma amikor a párom hazaért az öt éves fiam elkezdett velem csúnyán beszélni. A párom rászólt, hogy ne beszéljen így velem mire a fiam az anyját szidta. Erre a párom szájbavágta, de úgy, hogy folyt a gyerek szájából a vér. Most a párom nincs itthon, de nem tudom, ha hazajön mit mondjak neki. Amúgy nagyon szereti a kisfiú.
2014. márc. 18. 19:49
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
24%

"Azért egy ütéstől könnyen felrepedhet a száj, ha pl. úgy éri, hogy a fogaival ütközik az ajka. Szóval én nem a vérzésen lovagolnék."


Igen felrepedhet, ha fogat ér. De pofont nem lehet úgy adni, hogy fogat érjen, mert nem úgy áll a kéz.


Mondjuk ki őszintén. Ököllel jól szájba küldte a gyereket.


Nem azt mondom, hogy egy pofon nem járhat adott szituációban, de ez túl megy a normális határon.


Te nem neveled a gyereked és mellé felszedtél egy verőlegényt. Csak gratulálni tudok.


Egyébként tényleg k**vára szeretheti a fiadat, ha ököllel szájba ver egy 5 évest.

2014. márc. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
50%

28 - Később cseszhetik, ha nem vernek rá?


Nagyon értesz a gyerekekhez, gyerekneveléshez.

Egyébként meg könnyen utána lehet nézni, hogy az élet nem ezt igazolja. Vegyük a nevelő intézetben felnövő gyerekeket, akik ugye kapnak rendesen... Mind jól nevelt becsületes emberek lesznek ugye? Aztán számtalan felmérés készült a börtönökben. Az elítéltek MINDJÉRŐL elmondható volt, hogy kapott verést gyerekkorában.

Persze nem lesz mind bűnöző, agresszív, akit vernek. De jóval nagyobb esélye van rá, mint akit intelligensen, értelmére, és nem a félelmére hagyatkozva nevelnek.

Az, hogy valaki nem veri, az nem azt jelenti, hogy nem neveli a gyerekét. A verés továbbra sem gyereknevelés.


A kérdésben meg az a legszomorúbb, hogy még csak nem is az apja a gyereknek. Ismeri a nő ki tudja mióta... A gyerek meg csak az anyjára számíthatna. Ezt megengedi neki, akkor nagyjából mindent megtehet a gyerekével. A szomszéd is felrúghatja, ha mondjuk nem köszön?

És továbbra is kérdés, hogy honnan hallotta a gyerek az anyázást, és mennyire érti, hogy mit jelent. Itt úgy látszik nem sokaknak van ilyen idős gyereke. Nekem van, és elmondom, pont úgy beszél, ahogy a környezete. Mi nem anyázunk, de pl néha kicsúszik, egy basszus. A gyerek is elkezdte használni. Szájon is vághatnám, de ehelyett mindig javítottam magam, és őket is, hogy 'a csudába'. Át is szoktak rá hamar. Így is lehet.

2014. márc. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
50%

Az tényleg hasznos, amikor az 5 éves gyerek azt mondja egy felnőtt férfinak, hogy a kva anyád, hogy édes bogaram, ilyet nem szabad mondani, menjél szépen játszani. Biztos egy életre megjegyezte ám, hogy nem szabad! Ha valakire azt mondja hü.lye, akkor még talán lehet ezt így csinálni... de amikor már káromkodik, szidalmaz, oda nem elég a szép szó.


Ja, soha nem vertek, mert nem volt rá szükség, de ha ilyet eleresztettem volna 5 évesen, biztos hogy kapok egyet..


Kérdező a párod jól tette, hogy odavágott a kis terroristának. Ha már te nem bírod megnevelni, legalább valaki van, aki igen.

2014. márc. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
79%

ismerös 5 éves kislányt kellett volna igy szájon vágni, akkor talán nem szurta volna térden az anyját egy villával mosogatás közben......


hiába beszéltek szépen a gyerekkel, hiába magyarázták el neki, hogy a dolgok nem igy müködnek, hogy nem szabad, bla bla...hiába ültek le a gyerekkel beszélgetni a szülök minden áldott nap, hogy mi van a kicsi lelkével..

bemérgelte magát mert nem kapott cukorkát, kiverte az ablakokat, ugy beszélt az apjával anyjával, mint egy véres ronggyal..

a szülök meg csak nyugtatgatták, probálták ugy nevelni, mint a nagy könyvben, szép szoval.. a gyerek ettöl csak még idegesebb lett.

a mai napig pszichologushoz hordják a gyereket, és semmi, de semmi változás nincs!!! de a szülök már lassana diliházban kötnek a hülye gyereküktöl.

2014. márc. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
26%
És a "beverem a pofáját" , illetve a kérlelés között nincs átmenet? Mert itt nem pofonról van szó.
2014. márc. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
82%
nem volt ott egyikönk sem, hogy tudnánk, beverte a pofáját, vagy éppen rossz helyen érte az a pofon....nem tudom miért irja itt néhány ember, hogy ököllel verte meg az illetö a gyereket..."elszabadult a fantáziák" :D
2014. márc. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
58%
Én is kaptam egy pofont az apukámtól, amikor nagy volt a szám! Mégis túléltem.
2014. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
35%

Huuu de okos itt egy-két ember.Valószínű gyereke sincs de úgy ossza az észt mintha lenne.

Az oviban is tanulnak ám szép szavakat.Nem feltétlen biztos,hogy a k...a...t a szülőktől hallott az adott gyerek.Ezt vegyétek már figyelembe.

Kérdező jól tette a párod,hogy megcsapta.Én is kaptam gyerekkorom alatt talán 2-3 pofont de semmi bajom.Mondjuk inkább a hátsójára kellett volna vágni mert pofon híve nem vagyok.Az én gyerekem is kapott tőlem de NEM amiatt mert én is kaptam párat annak idején.Ja és hozzáteszem a hátsójára vágtam kb.3-szor a 8 éve alatt.Azért ennyiszer mert tudja onnantól kezdve,hogy nem szabad.Persze nem ezzel kell kezdeni rögtön,el lehet 1-2szer mondani,hogy nem mondunk ilyet mert ez meg az lesz a vége.De azért nem hal bele egy két seggreverésbe.

2014. márc. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
91%
Azért annak biztos volt előzménye, a gyerek nem beszél így a szüleivel ok nélkül, de még okkal sem. Annak a gyereknek már megvan a magához való esze, mindent meg lehet vele beszélni az ő nyelvén.
2014. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
89%

A büntetés amit a gyerek kapott teljesen jogos volt, ha nem tiszteli az édesanyját megérdemli. VISZONT a párod annyiból hibás, hogy szerintem nem gondolta végig a dolgot. Kisgyereket nem pofozunk! Szépen egy-kettőt rá kell verni a fenekére, és kész. Nem is kell túl erősen, a meglepetés ígyis-úgyis megteszi a hatását és elgondolkodik a kis vétkes azon, hogy ki az úr a házban.

Egyébként a gyerekekkel valóban sok mindent meg lehet beszélni, de amikor tényleg túllépnek egy határt, ott a szép szó már nem használ. A mai tizenéveseken egyébként remekül látszik, hogy mi a liberalista nevelés hatása, egy szemernyi tisztelet sincsen bennük senki iránt. Nem azt mondom, hogy össze-vissza kell verni a gyereket, de szökőévente egyszer, amikor tényleg átlépett egy vonalat akkor bizony ezt is lehet alkalmazni.

2014. márc. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!