Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit tennétek ebben...

Szülők! Ti mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A fiatok 26 éves, és még mindig veletek él, a családi házban.

Munkája viszont nincs, érettségi után nem akart tovább tanulni.


Elmondása szerint nézegeti az állásajánlatokat, és elküldözgeti az önéletrajzát, de lassan másfél éve érdekes módon még egy munkahelyről sem hívták vissza.

Egy ismerősön keresztül megpróbáltátok berakni egy gyárban, de egy hét után otthagyta, azzal a magyarázattal "a monoton munka nem nekem való!"


Senkinek sem az álma a gyári munka, de ha a szülei nem lennének, inkább éhezne??


2014. márc. 18. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

én sem költöznék el otthonról mert nem akarok egyedül élni, az meg hát elég szomorú ha élősködik rajtuk.. keressen munkát ismerősökön keresztül, a szülők is segíthetnek neki keresni. Ha meg csak lusta akkor megmondani neki, hogy vagy dolgozik és haza ad, vagy költözzön el. Szerintem rövid időn belül talál majd akkor munkát.

20 éves vagyok eddig 3 munkahelyem volt az első kettő gyár volt, az elsőből én jöttem el a másodikból elküldtek mert nem tudtam a normát legyártani most pedig lassan 1 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, és égne a képem ha nem adhatnék haza a szüleimnek, mert ők sem szrják a pénzt

2014. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnálnám, hogy így alakult a gyerekem élete, gondolkoznék azon, hogy mit rontottam el, amiért nem neveltem életképesebb utódott.

Sokat beszélgetnék vele, ösztökélném, hogy változtasson, ehhez megadnák neki minden segítséget (továbbtanulás támogatása, különköltözés támogatása, pszichológus, munkakeresésben segítség).

Nehogy azt higgyétek, hogy ez egy olyan jó, kellemes helyzet lehet a fiúnak. Sok ismerösöm van huszonévesen munkanélküliként, otthon a szülőkkel (mert hol lenne ugyan?!) egyik se boldog, szégyenlik a helyzetüket. Soha nem tekintenék úgy a gyerekemre, mint "élősködőre".

2014. márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!