Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti hazaengednétek...

Szülők, ti hazaengednétek ilyen esetben a lányotokat és az unokátokat?

Figyelt kérdés

15 évesen megismerkedett egy idősebb férfival. Összejöttek, sokat hazudott a lány a szülőknek, 18 évesen pedig szó nélkül lelépett. Nem sokkal később terhes lett aztán a nagy szerelem is elmúlt.

Nincs szakmája, nincs munkatapasztalata, 20 évesen egy 1 éves babával anyaotthonban él.


A szülei semmiről nem tudnak, a lány fél tőlük segítséget kérni.


Ti visszafogadnátok, segítenétek neki talpra állni?


2013. okt. 20. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vissza. A gyerekem, akármilyen is, támogatom, nyugodtan hazajöhet.

De: feltételein lesznek. Otthon ki kell vennie a részét a házi munkából, amikor pedig a gyerek 2 eves lesz, neki kell látnia munkát keresni vagy minimum egy szakmája szereznie.

2013. okt. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen. De keményen bizonyítania kéne. Befejezni az iskolát, kitanulni egy szakmát a gyerek mellett és segítenie a háztartásban. Ha mindezt megtenné, akkor adnék neki még egy esélyt.
2013. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Visszafogadnám, mert mégis csak a gyerekem de bízni sosem tudnék már benne. Úgymond albérletbe jöhetne hozzám, fizetnie nem kéne de a háztartásba be kellene segítenie, és ha majd bizonyít hogy megváltozott utána leülnék vele beszélgetni.
2013. okt. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Persze, ez az egész az én hibám is, nemcsak a lányomé, hibázott, tanult belőle. Inkább próbálnám elérni, hogy bízzon bennem, mert ha fél hozzám fordulni ilyen esetben, akkor az se véletlen, hogy lelépett.
2013. okt. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Természetesen gondolkodás nélkül visszafogadnám, és támogatnám mindenben. Egy szülő nagyon sok mindent meg tud bocsájtani a gyermekének.
2013. okt. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

A gyerekemet minden esetben gondolkodás nélkül befogadnám, akkor is ha egy utolsó tolvaj vagy éppen drogos lenne! Nem azért, mert egyetértek az életstílusával, hanem mert anyaként kutya kötelességem őt SEGÍTENI, ahogy csak tudom!


Magyarán ilyen esetben igen, befogadnám, majd ösztönözném hogy tanuljon, mellette dolgozzon és keressen olyan munkalehetőséget, ami mellett megfelelő fizetést kap, hogy magának és a babának önálló életet tudjon biztosítani!

2013. okt. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy befogadnám, hiszem felelős vagyok érte amíg élek. Ezért is vállaltam annak idején. Az hogy hozott rossz döntéseket nem jelenti azt, hogy már nem az én gyerekem. Én úgy tanultam, hogy amíg él a szülő addig támogatja a gyerekét ahogy épp tudja.

Szerintem vmit nagyon elrontott az a szülő akinek a 15 éves gyereke folyamatosan hazudik. Szülők tiltották az idősebb férfitől? Vagy mért kellett hazudnia a lánynak?

2013. okt. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez kérdés?

Szomorú.

2013. okt. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudnék létezni, amíg a gyerekem anyaotthonban húzza meg magát, ráadásul az unokámmal. Megkeseredne a számban minden falat, képtelen lennék mosolyogni, aludni!

Futnék, megmenteni a gyerekemet, semmi sem állítana meg! Tudnám, hogy én szúrtam el a nevelését, ha 18 évesen szó nélkül lelépett, szégyelném magam és próbálnám megkésve, de úgy terelgetni a lányom, hogy legyen szakmája, egzisztenciája, élete.

2013. okt. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Kamu. A végén nehogy az egyéves unoka is feltegyen egy kérdést..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2013. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!