Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Apukám vagy...

Mit tegyek? Apukám vagy anyukám válasszam?

Figyelt kérdés
Jelenleg magyarországon élek anyummal, aki munka nélküli, és nem is hajladnó munkát keresni, apám tart el minket. Nem soká itt van a gyerek elhelyezés, (április,május nem tudom pontosan) és választanom kell a szüleim közül. Anyumnál több okból is rosszabb, amit már nem akarok részletezni, apámnál viszont vannak barátaim meg néhány ismerősöm akik tudnanak segíteni, de ő írországban él és dolgozik, tehát ha őt választom kint kell folytatnom a tanulást. Nem vagyok olyan rossz angolból, de nem is a legjobb. Nem tudom mit tegyek, és még anyumnak is el kellene mondanom a tárgyalás előtt ha apumat választom. 15 éves fiú vagyok.

2014. márc. 16. 14:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy segíthet, ha egy ismeretlen felnőttel megbeszéled a dolgot, írj privátot nyugodtan. Röviden, amit gondolok: 15 évesen a szüleid felelősek érted elsősorban, és nem te értük. Bár nagyon nemes dolog lenne kvázi feláldoznod a saját boldogulásodat és boldogságodat, hogy anyukádnak segíts, félő, hogy ez túl nagy áldozat lenne, és az egész jövődre negatívan hatna ki.
2014. márc. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ráadásul fiatal is vagy dolgozni sem tudnál. én 17 évesen sem találok rendes diákmunkát. Tehát pénzbeli támogatásod min 2 évig elúszott. Biztos vannak rokonok akik tudják ápolni őt, tehát ezen ne vacakolj szerintem.
2014. márc. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ismételten köszönöm a válaszokoat, és elnzést az előző kommentem rossz megfogalmazásért, csak sietnem kellett a vonathoz.
2014. márc. 16. 17:40
 14/17 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy a jövőd szempontjából apukádat kellene választani. Írom ezt anyukaként, és szerintem megszakadna a szívem, ha ilyen helyzetben nem engem választanának. Egy esetben tudnám elfogadni és megérteni, ha a magyarázatban észérvekkel meg lehetne győzni, hogy a fiamnak ez a jó, ez az érdeke, és nem azért megy el, mert engem kevésbé szeret.

Szóval, ha anyud elé állsz, azzal kezd, hogy nagyon nehéz döntést hoztál, mert nagyon szereted, de a jövőd szempontjából jobb neked a másik ország. Ha anyukád egy kicsit is képben van a mai magyar valósággal, a fiatalok lehetőségeivel, meg fog érteni.

Skypon tarthatjátok napi szinten a kapcsolatot, és meglátogathatod gyakran, éreztesd vele, hogy fontos a számodra.

2014. márc. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Erre is készülök fel, és e miatt is van már most bűntudatom. Próbálok felkészülni arra, hogy elmondjam neki ezeket, de nagyon nehéz :/
2014. márc. 16. 18:18
 16/17 anonim válasza:

Szerintem azt válaszd ahol jobban érzed magad. Miért váltak el egyáltalán a szüleid? Ez is fontos lehet szerintem..

És anyudnak van aki gondját viselje? Nem akarok bűntudatot ébreszteni benned, de ne is legyen, mert nem vagy hibás semmiért. Amúgy tudom milyen kellemetlen ez a helyzet, és is hasonló szituban vagyok. Na jó nem az enyém egészen más. Na mindegy. A lényeg hogy szerintem csinálj egy listát az előnyökről és a hátrányokról és akkor jobban át tudod látni hogy akkor most kihez húz a szíved.:)

2014. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm tanácsodat. Azért váltak el, mert már évek óta külön vannak, és szinte már semmi nem köti össze őket, csak ez, hogy ugye apám eltart minket, de ez is meg fog szűnni hamarosan, akármelyiküket választom. Nagyon nincs aki segítse, csak tatám, de már ő is elég öreg :/
2014. márc. 17. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!