Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem szeret az anyukám?

Miért nem szeret az anyukám?

Figyelt kérdés

Sosem jöttünk ki jól, mindig csak akkor, ha az ismerőseivel voltunk, vagy az én ismerőseimmel, vagy most, amíg kórházban volt. Mindig veszekedtünk, többször a legjobb barátnője békített ki minket. Egyikünk sem tud engedni, illetve, ha én megpróbálom (nem szólok hozzá), akkor tovább veszekszik. Ha összegyűlt a nagy család is régebben, amíg fiatal voltam, azt láttam, hogy az akkor velem egykorú rokonaimat megpuszilják, megölelik, én meg bele sem ülhettem anya ölébe, ellökött, vagy csak úgy adott puszit, ha az anyukája rászólt. Számítani lehetett rá mindig, mikor szükségem volt valamire: ruhák, cipő, tavaly legjobb barátom születésnapját ünnepeltük, aki másik városból jött el hozzánk, amíg én takarítottam, ő lement a tescoba mojitot venni, meg mindig szép ajándékokat kaptam, de például ami fontos lett volna, azt nem. 2011-be volt a szalagavatóm, akkor ő külföldön volt, és azóta nem nézte meg a videót. 2014 van. Én úgy érzem, jó gyerek vagyok, a sulimba is (okjs tanfolyam) szeretnek, a bizimbe 5-ök, 4-ek és egy db 3-as van. Vannak céljaim, terveim, álmaim. Csavarogni ritkán csavargok, főleg csak nyáron, így télen egyszer-egyszer összeülünk. Barátomhoz szoktam menni esténként, olyankor ott alszok, de ezt tudja. Neki nem mesélhetek semmit sem, mert öt perc után rám un, de mikor nem mesélek, az a baja. Szoktam segíteni a házimunkában is, mégis gyakran megkapom, hogy nem csinálok semmit. Anya elég régóta nem dolgozik. Tegnapelőtt nagymamám talált az egyik újságban álláshirdetést. Ősszel nyílik egy új gyár, keresnek irodistákat, lehet már most jelentkezni. Nyáron küldték el, nemrég műtötték. Összeveszett nagyimmal, hogy miért akarja mindenki dolgozni küldeni, mikor most jött ki blablabla... utána rám is megsértődött, mert nagyimnak adtam igazat. Ha beadja most a jelentkezését, mire állásinterjúra hívják, meggyógyul, ősszel meg már dolgozhat. Apa szegény dolgozik 3 műszakba egyedül. Aztán tegnap nagyon durván összeveszett velem a semmi miatt. Felhívtak skypeon. Jó, felveszem, de laposról, mert nincs mikim. Ő is látta, hogy hívnak, ugyanis autoba bejelentkezett a skype. Mondtam neki, hogy akkor felveszem jó? Nem tart sokáig...hát de, hogy ő most ült le stb...egész délelőtt egyedül van. Jó, akkor elvettem a vezetékest, felhívtam barátomat. Kikapta a kezemből a telefont, lecsapta a lapos fedelét, felpofozott, majd jön apa.. azt hazudta neki, hogy megvertem.. mikor csak védekeztem.. elmondtam apának, mi történt, majd anya elhordott kis kvának stb.. eljöttem itthonról.. elmentem barátomhoz..hazajövök estefelé...az ágyamon egy nagy táska teli tömött ruhákkal..tampon, fogkrém, bugyi, zokni..meg úgy minden. Elkezdtem kipakolni. Kitettem az előszobába a táskát, leültem öt percre gépezni, bedobja a táskát, majd én megint kidobtam, öt perc múlva ismét bejön...ez volt az utolsó dobásod kis k*va... mi volt az utolsó dobásom? Hogy fel szerettem volna venni a skypeot, ami ingyen van? Utána visszaadtam volna könyörgöm.. Kijön apa mérgesen.. elkezd anyával veszekedni, mire anya mondja, hogy de normálisan szólt hozzám.. a hangszín normális volt, na de a hangnem? Miért dobálózik ilyen szavakkal? Kva az, akinek fizetnek a szexért. Rc az, aki minden jött-menttel összefekszik...én egyik sem vagyok. Apa azt mondta, elege van abból, hogy mindig anyáé az utolsó szó, a lelki terrorból, abból, hogy sosem enged... 10 percenként kezdtek el vitázni..mire lenyugodtunk, anya újabb érveket hozott fel maga mellett és kezdődött elölről. Amikor kijöttem az előszobába, anya ri*he rongynak nevezett állítása szerint, mert hallgatóztam. Most komolyan mivel érdemeltem ezt ki? Riherongy, kis kva, rc.. felpofoz.. hazudik.. el akar költöztetni.. mindezt a skypeért, a facebookért, az internetért? Engem nem érdekel, de melyik a jobb? Ha sok a számla vagy, ha ingyen beszélek? Én nem magamat akarom fényezni, meg anyát rombolni, én csak nem értem a miértet. Mi a bűnöm, amiért ilyen velem? Soha egy jó szó, puszi, ölelés, csak, ha ő nyalizik...(szokott)... vagy, ha kikönyörgöm, mert tényleg szükségem van rá... mindent megadott mindig és mégsem...

20/L


2014. febr. 15. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Én őszintén sajnállak...A leírtakból,csak azt tudom leszűrni hogy anyukád nem valami jó anyuka.Már megbocsáss.

De az,aki le krvázza,rbancozza a saját lányát meg neki mindegy csak húzz a fenébe otthonról...Nincs valami rokonod,nagyi,unokatesó akinél 1-2 hét erejéig lehetnél?Hátha ő is elgondolkozik kicsit.Ahogy én értelmezem,apudat is kiszokta borítani...Apukáddal jó a viszonyod?


(bocsi ha sokat értetlenkedek)

2014. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyád vagy nem tudja kimutatni a szeretetét vagy szociopata. Más gyerekét azért ölelgeti mert a társadalmi norma ezt várja el tőle. Szerintem minél előbb találj munkát és költözz el. Apád meg előbb-utóbb úgyis beadja a válási papírokat...
2014. febr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Apuval jó a viszonyom igen.

Keresek én munkát, de nem találok. Most lenne egy diákmunka, de arról semmit nem tudok még. Főállásban nem dolgozhatok, mert a NAV megbüntet.

Még 1.5 év van a suliból. Utána szeretnék továbbtanulni, akkor talán el tudok majd menni koleszba, a szükségleteimet mindig finanszírozza.

Ma egyébként hozzám sem szól, olyan undorítóan néz rám, mintha valami világ szégyen gyerek lennék :/

2014. febr. 15. 17:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, anyád egy szörnyeteg. Azért nem szeret, mert nem képes szeretni. Ilyen nőt el sem szabadott volna venni feleségül.


Apád miért nem véd meg, amikor anyád kezet emel rád? Te miért nem ütsz vissza, akkorát, hogy a fal adja neki a másikat, ha bántalmazni merészel? 20 évesen eltűröd, hogy anyád kezet emeljen rád? lek..vázzon? Hol van az akaratod?


Apád miért nem válik el ilyen szörnyetegtől?


Arról tudsz, hogy segítséget is lehetne kérni anyád zsarnokoskodása, terrorja ellen? Pl. pszichiátert? 20 évesen nem kell senki engedélye hozzá, a TB fizeti és máris könnyebb az életed.

2014. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!