Miért ilyen az anyukám?

Figyelt kérdés
Anyukám nem tud főzni, nagyon kevés étel van amit finoman készít el, ráadásul rengeteget pocsékol, mert legalább 10 éve minden héten ugyan azokat főzi. Ma éppen azon vitáztunk össze, hogy a vasárnapi húslevesből megmaradó húst, mindig megsüti valami zsíros löttyben, sosincs íze, így mindig sok megmarad, és minden héten újra süti a megmaradt húst, és ma már annyira büdös volt a hűtőben, ez a hús, hogy tesómmal nem bírtuk tovább és kidobtuk, és azt mondtuk, hogy nem morogjon, hogy megettük, erre meg az volt a baj. A múlt héten a virslivel volt ez leakciózva vett két kilót, és kértük hogy fagyasszuk le, erre lehülyézett minket, hogy nem tudunk főzni, azt nem lehet fagyasztani (szerinte semmilyen ételt nem lehet, a nyers húson kívül) és az is nyálkás lett és ki kellett dobni, és megint mi voltunk a pazarló szemetek, amiért nem bírtunk annyit megenni pár nap alatt. A pörköltöt nem ismeri, meg egy csomó más kaját sem, valamelyik nap megpróbáltam kedveskedni neki, és amit konyhatechnikán tanultunk, megfőzni, erre elzavart, hogy mit merészelek, hülye vagyok, hogy ilyen baromságot akarok főzni, mert egy ehetetlen szar lesz belőle. Apukám meg semmit nem szól, szerinte mi azért vagyunk ilyenek, mert soha nem voltunk katonák, akkor a cipőtalpat is vígan ennénk. Mi lesz így, már hányingerünk van, ha enni kell, de ha ezt megmondjuk vérig sértődik, ráadásul így én sem tanulok meg soha főzni. Mit csináljak? 16/L
2014. febr. 28. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom szakácssuliba jársz, ha konyhatechnika órátok is van, vagy nem? Akkor majd csak megtanulsz főzni. Sajnos anyukádat már nem fogod tudni megváltoztatni, nagyon sajnálom, hogy ilyen anyuka jutott neked, de tény, hogy nem mindenki konyhatündér. Eddig valahogy elvoltatok, felnőttetek azokon az ételeken, már csak két évet kell kibírnod otthon, utána el is költözhetsz akár. A virlit tényleg le lehet fagyasztani és a pörkölteket is. Ha pörköltet főznél, arra is azt mondaná, hogy ehetetlen szar? Étterembe sem szoktatok menni? Nincs benne késztetés, hogy ha valahol valami finomat esztek, azt utána otthon is el akarja készíteni?
2014. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Az én anyukám sem tud valami jól főzni de legalább rendel főtt ételt.

Mamáddal nem beszélsz, hogy adjon ételt vagy tanítson meg főzni? Esetleg más családtag?

2014. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondolom munkájában, szociális életben nem sikeres, ezért csak otthon, a konyhában tudja eljátszani a főnököt. Jól gondolom?
2014. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha atvenned a fozest? :)
2014. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is szörnyű helyzet lehet! Kerek perec meg kell mondani az anyukàdnak amit éreztek a tesóddal, és hogy inkàbb ti is főzöcskéztek, csak vàltozatos legyen!

Nem értem anyukàdat, miért nem làtja be, hogy nem tud főzni!

(Az én lànyom biztos màr megjegyezte volna, hogy nem jó az étel, vagy nem izlik. )

2014. febr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem engedi, hogy én főzzek pedig nagyon szeretnék,meg úgy érzem van is hozzá érzékem, barátoméknál múltkor segítettem, és nagyon meg dícsért az anyukája, hogy milyen finom lett a leves, pedig addig még soha nem csináltam. Amúgy nem szakácsiskolába járok, de mivelhogy lánysuli, ezért van konyhatechnika, bár nem mindig főzünk, inkább csak ismerkedünk, az ételek fajtájával, stb. A munkahelyén beosztott, már régóta, mindig hangoztatja, hogy őt soha nem tanították főzni, mégis "tud". Mondtam neki, hogy tanultuk, hogy sok mindent le lehet fagyasztani, így nem pocsékolnánk, de csak azt hajtogatja, hogy én ne okoskodjak.
2014. febr. 28. 13:05
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Mond meg édesanyádnak, hogy felnőtt emberek a húslevesből való húst soha semmilyen körülmények között nem sütjük meg.Csak is is kizárólag a húslevesben esszük.
2014. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De szerintem küld el egy másik szülőhöz, hogy tanítsa meg normálisan főzni:) Már az írásod is gyomorforgató, én egy tányér ételt nem ennék nálatok az tuti.
2014. febr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem anyukàd sem enni, sem fòzni nem szeret, azért nem is tud.

Nekem azzal is gondom van ebben a történetben, hogy ràkényszeríti a csalàdot az sajàt moslékàra, és a helyzet javulàsa sem érdekli!

Az anyukàk a csalàdjaikért sütnek- főznek.

Anyukàdnak nem lehet hogy mentàlis problémài is vannak?Mert ez semmiképp nem normàlis hozzààllàs.

2014. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Én az írásodból azt veszem le, hogy anyukád megváltozni nem akar, hallgatni másra nem akar, csak az a jó, amit ő csinál. (az inkább nem firtatom, hogy apukád le se bagózza az egészet, ez nem katonaság kérdése)

Igazából nincs értelme vele veszekedni, hisz úgysem látja be. Megoldás talán az lehetne, hogy főzöl magatoknak (tesódnak és magadnak) valami normálisat akkor, amikor nincs otthon. Akár több napra való adagot is. Amit ő csinál, azt meg egye meg ő. Engem ilyen esetben (ne haragudj de) nem érdekelne hogy megsértődik. AZ már tényleg nem egészséges, hogy minden héten újrasüti, meg nyálkás lesz, stb. Ha pedig apukádnak ez megfelel, egye meg ő.

Egy anyuka általában a családjának és magának főz. Anyukád szemmel láthatólag ezt a háta közepére sem kívánja.

2014. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!