Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek fair, amit anyukám...

Szerintetek fair, amit anyukám csinál?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött, hogy mindig is hatalmas álmom volt kijutni Oroszországba. Most alkalom nyílt arra, hogy 770 000 forintért három hónapra kimehessek cserediáknak. Apukámmal felesben fizetnék, ugyanis nem élnek együtt. Először el sem mertem mondani anyának, annyira féltem a reakciójától. Azért inkább apának mondtam el, akivel egyébként kb. nem is létezik a kapcsolatunk.

Végül elmondtam anyának decemberben. Nem követelőztem. Megkérdeztem, hogy lehetséges-e. Ő igent mondott. Aztán pár nap múlva meggondolta magát, azt mondta nem mehetek, mert túl drága. Aztán megint igent mondott, aztán megint nemet. Ezután ezt még kilencszer játszotta el (igen, számoltam!). Végül jelentkeztünk, már meg is kaptam a meghívómat Budapestre, ahol a kiválasztás lesz február végén. Kitöltöttünk mindent, stb... Erre hétfőn közli, hogy nem mehetek. Apukám meglátogatott, meg akartuk anyával beszélni ezt a dolgot együtt. De ő nem hallgatott végig senkit, nekiállt kiabálni. És azt mondta, hogy én ebbe az egészbe "belekényszerítettem". Pedig ez nem igaz. Szóhoz sem jutottam! Hiszen én sosem hisztiztem emiatt, sem másért! Tudomásul vettem minden alkalommal, amikor nemet mondott. Most csak azért volt nehéz beletörődnöm, mert olyan közel voltunk.

Szerintetek nem kegyetlenség így bánni egy másik ember érzéseivel? Másrészt felelőtlen dolognak tartom, ígérteket tenni a gyereknek, amiket később nem teszek meg.

Sajnos ez tényleg rengeteg pénz, de mindannyian úgy gondoltuk, hogy megérné. Ebben a pénzben minden benne van, sőt még egy négy napos belgiumi utazás is.

Azért szerettem volna Oroszországba menni, mert már 4 éves korom óta rajongok Oroszországért, és ez sokat segített volna az orosz tudásomon. Eddig a nagymamám támogatott, mondta, hogy anyukám részének a nagy részét kifizetné ő. De most valahogy mintha ő is megváltozott volna. Ti mit gondoltok?

Anyukám annyira haragszik rám, hozzám se szól tegnap óta. Nem is köszön. Amikor el akartam neki újságolni, hogy hármast kaptam fizikából, ami jó hír, akkor is csak ennyit mondott "miből gondolod, hogy akarok veled beszélgetni?".

Ti mit gondoltok, őszintén? Nem tudom, hogy tegyem túl magam ezen. Persze nem olyan nagy dolog, csak már beleéltem magam (pedig nem kellett volna). Most nekem is elég rossz kedvem van, mert úgy érzem, hogy anya nem tisztelt meg azzal, hogy már az elején megmondja nekem, hogy nem mehetek.



2014. jan. 30. 21:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem neked van igazad. Ennyire azért már durva játszani valaki lelkivilágával.
2014. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
sose játszanék így a gyerekemmel... ez nagyon csúnya dolog volt tőle... én se érezném jó magam ezután.. :/
2014. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Illoise válasza:
82%
Anyukád eléggé felelőtlen, és biztos nehéz gyermekkora lehetett, hogy ilyen személyiséggé alakult.. És szerintem irigy rád, olyan szempontból, hogy őneki nem voltak ilyen lehetőségei. Szerintem még gyerekes is.. Dehát, meg kell érteni őt is, midnenre van magyarázat miért lett ilyen. Apukáddal próbáld meg táplálni a kapcsolatodat, ott megtalálod a másik éned is, amelyik vele teljes! :)
2014. jan. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

én nem bántom addig, amíg nem tudom, miért csinálta.

Honnan tudjuk, hogy nem próbált hitelt felvenni, reménykedett, nem jött össze. Próbálta máshol, úgy tűnt oké, aztán mégse...

persze, közlhette volna előre, hogy figyelj, nem biztos, ne éld bele magad, de lehet, hogy nem bunjkóságból mondott hol igent, hol nemet.

2014. jan. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
nem irigyellek. szerintem ne foglalkozz anyáddal, és menj Oroszországba és érezd jól magad. sok pénz, de amit nyújtatnak érte az viszont felbecsülhetetlen értékű.
2014. jan. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Kedves utolsó, sajnos nem foghatom magam és mehetek, mert ha ő nem adja a felét, akkor nem lehetséges. Holnap megpróbálok beszélni a nagymamámmal. Vele lehet hideg fejjel beszélni, és vele talán kitaláljuk, hogy mi a legjobb.

2014. jan. 30. 21:52
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem fair, de ne aggódj, akár nyáron fele ennyi pénzből kimehetsz, vannak nyári iskola programok. Off, de mi kerül majdnem 800 ezerbe???
2014. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Benne van az oda-vissza út repülővel (+ a reptéri illeték), egyéb ügyintézés, biztosítás, fogadócsalád keresése (ahol teljes ellátás van), nemzetközi adminisztráció költségek, stb...
2014. jan. 30. 22:18
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
Anyád és apád is undorító férgek. Nem azért mert nem adtak pénzt, hanem apád azért, mert felelőtlen és következetlen (nem csoda hogy anyád nem maradt vele), anyád meg azért mert van képe téged okolni.
2014. jan. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Mi Olaszban és Angliában is voltunk egy-egy hetet. 200.000 körül volt mindkettő külön, de olasz drágább, szóval ha belegondolsz nem is olyan sok ez a kis orosz út.
2014. jan. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!