Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek fair, amit anyukám...

Szerintetek fair, amit anyukám csinál?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött, hogy mindig is hatalmas álmom volt kijutni Oroszországba. Most alkalom nyílt arra, hogy 770 000 forintért három hónapra kimehessek cserediáknak. Apukámmal felesben fizetnék, ugyanis nem élnek együtt. Először el sem mertem mondani anyának, annyira féltem a reakciójától. Azért inkább apának mondtam el, akivel egyébként kb. nem is létezik a kapcsolatunk.

Végül elmondtam anyának decemberben. Nem követelőztem. Megkérdeztem, hogy lehetséges-e. Ő igent mondott. Aztán pár nap múlva meggondolta magát, azt mondta nem mehetek, mert túl drága. Aztán megint igent mondott, aztán megint nemet. Ezután ezt még kilencszer játszotta el (igen, számoltam!). Végül jelentkeztünk, már meg is kaptam a meghívómat Budapestre, ahol a kiválasztás lesz február végén. Kitöltöttünk mindent, stb... Erre hétfőn közli, hogy nem mehetek. Apukám meglátogatott, meg akartuk anyával beszélni ezt a dolgot együtt. De ő nem hallgatott végig senkit, nekiállt kiabálni. És azt mondta, hogy én ebbe az egészbe "belekényszerítettem". Pedig ez nem igaz. Szóhoz sem jutottam! Hiszen én sosem hisztiztem emiatt, sem másért! Tudomásul vettem minden alkalommal, amikor nemet mondott. Most csak azért volt nehéz beletörődnöm, mert olyan közel voltunk.

Szerintetek nem kegyetlenség így bánni egy másik ember érzéseivel? Másrészt felelőtlen dolognak tartom, ígérteket tenni a gyereknek, amiket később nem teszek meg.

Sajnos ez tényleg rengeteg pénz, de mindannyian úgy gondoltuk, hogy megérné. Ebben a pénzben minden benne van, sőt még egy négy napos belgiumi utazás is.

Azért szerettem volna Oroszországba menni, mert már 4 éves korom óta rajongok Oroszországért, és ez sokat segített volna az orosz tudásomon. Eddig a nagymamám támogatott, mondta, hogy anyukám részének a nagy részét kifizetné ő. De most valahogy mintha ő is megváltozott volna. Ti mit gondoltok?

Anyukám annyira haragszik rám, hozzám se szól tegnap óta. Nem is köszön. Amikor el akartam neki újságolni, hogy hármast kaptam fizikából, ami jó hír, akkor is csak ennyit mondott "miből gondolod, hogy akarok veled beszélgetni?".

Ti mit gondoltok, őszintén? Nem tudom, hogy tegyem túl magam ezen. Persze nem olyan nagy dolog, csak már beleéltem magam (pedig nem kellett volna). Most nekem is elég rossz kedvem van, mert úgy érzem, hogy anya nem tisztelt meg azzal, hogy már az elején megmondja nekem, hogy nem mehetek.



2014. jan. 30. 21:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem kis pénz, de hát egy felnőttől csak elvárható, hogy döntsön, így, vagy úgy.

Ez meg nagyon durva: "Nem is köszön. Amikor el akartam neki újságolni, hogy hármast kaptam fizikából, ami jó hír, akkor is csak ennyit mondott "miből gondolod, hogy akarok veled beszélgetni?"


Most azért haradszik rád, mert képtelen volt nemet, vagy igent mondani?

2014. jan. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
47%

770 ezer ft-nak a fele akárhogy is számolom 385 ezer ft.

Anyukád nyilván azért mondott igen először, mert azt hitte elő tudja teremteni ezt a pénzt. Aztán rájött, hogy nem, és visszavonta az ígéretét.

A többi "mehetsz /nem mehetsz" dolgot nem értem miért tette. De azért lásd be, ez nem kis pénz, pláne úgy,hogy te ebbe 5 ft-t nem adsz bele.

Nekem a szüleim biztosan nem tudták volna ezt kifizetni.

És ha a párom gyereke (előző kapcs,ból született) azzal jönne hozzánk, hogy kell neki közel 400 ezer ft a nyárra, 99%, hogy nem egyeznénk bele a dologba. (Nyilván anyagi okok miatt)

Ha még 18 alatt vagy, amúgy sem engednélek el 3 hónapra.

Ha pedig elmúltál 18, miért nem keresed meg az utazás árát? Vagy csak a felét, hisz a másikat apukád fizeti...


Azt inkább meg sem kérdezem, hogy volt képed apukádtól ennyi pénzt kérni, ha nem tartjátok a kapcsolatot.

2014. jan. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

12-es!

"Anyukád nyilván azért mondott igen először, mert azt hitte elő tudja teremteni ezt a pénzt. Aztán rájött, hogy nem, és visszavonta az ígéretét. "


Jó, de ahogy a Kérdező írta, ez kilencszer történt meg, minden magyarázat nélkül.

Én azt mondanám a gyereknek (mondom is), hogy ha

1 verzió bejön, akkor OK.

Aztán szomorúan bejelentem, hogy ez nem jött be, de van még ötletem.

Szóval megbeszélve még a csóróságot is könnyebb kezelni.

Vagy, ha eleve reménytelen, akkor azt mondom meg szép világosan, vigasztalóan.

2014. jan. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, és nem igaz, hogy öt Forinttal nem szállnék bele, ugyanis előreláthatóan lesz munkám nyáron egy hotelben. És a felét apukám fizetné, édesanyám felének a nagy részét pedig egyébként a nagymamám.
2014. jan. 31. 07:17
 15/16 A kérdező kommentje:

Kedves ma 00:12-es! Tartjuk a kapcsolatot édesapámmal, csakhogy kettőnk közül ő volt az, akit soha nem érdekeltem! Én próbáltam vele jó kapcsolatot kialakítani és rendszeresen találkozni, de ő nem igazán volt nyitott felém. Én mindent megtettem, de sajnos ő csak a másik gyerekével foglalkozott, neki vett szép ruhákat, őt vitte el nyaralni, stb...

És úgy volt képem ennyi pénzt kérni tőle, hogy úgy tudtam, hogy pályázhatok ösztöndíjra, ami sokkal olcsóbbá tenné az egészet. De sajnos úgy néz ki, hogy mégsem, csakhogy édesapám még most is támogatná! Én annyit tettem, hogy beszéltem neki erről, és ő mondta, hogy jó lenne, ha mennék! Én nem követeltem semmit, örülök, ha egyáltalán bármelyikőjük beszélget velem egy pár percet.

És ki szeretném emelni, hogy a problémám nem azzal van, hogy nem mehetek, hanem azzal, hogy hülyét csinál belőlem anyukám. Mindig is elfogadtam a nemleges választ, nem ez a bajom. Hanem az, hogy a hangulatától függően változtatja a véleményét.

2014. jan. 31. 16:19
 16/16 anonim ***** válasza:
60%
A szüleid nagyon nem fairek! Csodálkozom, hogy aránylag jól viselted... Én már kiborultam volna.
2014. jan. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!