Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külön főz nekem anya, hogyan...

Külön főz nekem anya, hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve kezdődött a dolog, amikor mondtam, hogy életmódot váltok és fogyni akarok. Elmondtam, hogy ezentúl kb fél adagot eszem mindenből, tehát nem kell külön főzni vagy ilyesmi.

Mégis elkezdett főzni nekem külön.. Ezt úgy képzeljétek el, hogy szombaton csinált nekem 2 kg gombából gombapörköltet! Csak én eszem ezeket, mert a többieknek főz mást. Ettem ebédre, vacsorára, másnap ebédre, vacsorára.. Egy az, hogy 2 nap alatt már megunom, másrészt a 3/4-edét ki kell dobni.. Lelkiismeretfurdalásom van, mert direkt nekem főzi, kidobjuk a kaját, mikor mások éheznek.. Másrészt viszont folyamatosan hízok, mert egyszerűen sajnálom azt a sok kaját kidobni és egy étkezéskor jóó nagy emberes adagokat eszem :S


Beszéltem már vele sokszor erről, de semmi változás.. Nem tudom már, mit tegyek..


2014. márc. 11. 15:30
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
44%
AFRIKÁBAN ÉHEZNEK!!
2014. márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
74%

Acsi.


Te idejottel tanacsert. Kaptal, nem is rosszakat. Kivulallokent van, amit mi latunk, te nem veszel eszre. Szerintem kicsit fogd vissza magad, 71-es jokat irt neked.



"A mérleg meg plusz 3 kilóval mutat többet.. Úúúúristen! Azt hiszed megyek és fejbelövöm magam, így már 64 kg vagyok..."


Akkor mi a bajod, ha nem gond, hogy hizol vissza?

2014. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Fél éve 1 kg-t sem hízok, de mindegy.
2014. márc. 11. 15:59
 34/40 anonim ***** válasza:
59%

"cheeky_bugger nevű felhasználó válasza:

AFRIKÁBAN ÉHEZNEK!!"


Dubaiban meg Ferrarival járnak. És? Hogy jön ez ide?


Kérdező, mi lenne, ha együtt mennél anyukáddal bevásárolni, vagy ha megkérnéd, hogy írjon listát és te mindent megveszel? És akkor a listaírás alatt, vagy ott a boltban "visszatarthatnád" a kétféle étel alapanyagainak a beszerzésétől, még a főzés előtt kihangsúlyozhatnád, hogy neked is elég lesz az, amit a többieknek készít.

2014. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
94%

Azt mondod, hogy fel eve nem hizol egy kilot sem?


Akkor miert irtad ezt a bevezetoben?


"Másrészt viszont folyamatosan hízok, mert egyszerűen sajnálom azt a sok kaját kidobni és egy étkezéskor jóó nagy emberes adagokat eszem :S"



Segitek.


1. Leadtal 50 kilot. Ehhez mindenkepp gratulalok.

2. Anyukad foz, te sajnalod kidobni, nem tudod megertetni vele, hogy ne fozzon. Erre kaptak jo tanacsokat, hogs mit csinalj.

3. Azert is irtal ide, mert kezdesz megijedni a folyamatos visszahizas miatt, a haromszoros ebed megbosszulja magat.


Innentol rajtad mulik, hogy megfogadod-e a tanacsokat, vagy nem.

2014. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk a 64 kiló nem kevés... Persze sok mindentől függ, de azért nem mondanám, hogy vékony vagy.
2014. márc. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
38%
Ide jössz hazudni mert otthon már nem hisznek neked? Édes jó Istenem... Csak rinyálni tudsz, cselekedni azt nem. Mi lenne ha kicsit nem sajnáltatnád magad és nemet mondanál? Ha pedig nem tudsz, sajnálod kidobni az ételt, akkor egyed! De ne tegyél ki kérdést ha semmi nem jó... Mégis milyen válaszokat szeretnél? Menjünk mi és beszéljünk anyád fejével?! Vagy adjak kölcsön egy fagyasztót?
2014. márc. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Például ne egyél muszájból. Majd leszokik anyukád is a külön főzésről, ha az ételed 9/10-ede is a szemétben végzi.
2014. márc. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy te főzöl magadnak és nem vagy többé hajlandó anyád főztjét megenni. Pont.


Figyelj jól, elmagyarázom, hogy mit tesz anyád, és annak mi a pszichés háttere:


"Ezt úgy képzeljétek el, hogy szombaton csinált nekem 2 kg gombából gombapörköltet! Csak én eszem ezeket, mert a többieknek főz mást. Ettem ebédre, vacsorára, másnap ebédre, vacsorára.. Egy az, hogy 2 nap alatt már megunom, másrészt a 3/4-edét ki kell dobni.."


Pontosan azért főz két kg gombából neked, hogy megund, és MÉGIS csak azt edd, amit a többiek - azaz valójában bojkottálni akarja a fogyásodat. Ezt azért csinálja, mert akaratharcot lát abban, hogy te másként akarsz élni, csinosabb vagy vékonyabb akarsz lenni - azaz ez annak a jele, hogy párt keresnél magadnak és le akarsz válni anyukáról. Jelzem: nagyon helyesen!!


"Lelkiismeretfurdalásom van, mert direkt nekem főzi, kidobjuk a kaját, mikor mások éheznek.."


NE legyen!!! Anyád kelti benned a hamis bűntudatot ezzel az aljas játszázással, és ennek is az a célja, amit fent írtam: vissza az eredeti dolgokhoz, csak semmi változás, csak semmi saját akarat, csak semmi leválás!

nem éhezik senki, cska azért, mert te fogyókúrázni akasrz és másként élsz. vannak olyan kúrák, amelyek éppenhogy jóval olcsóbbak, mint a normál koszt.


"Másrészt viszont folyamatosan hízok, mert egyszerűen sajnálom azt a sok kaját kidobni és egy étkezéskor jóó nagy emberes adagokat eszem."


Ne tedd! Egyél annyit, amennyit jól esik, és nyugodt szívvel dobd ki a kaját! Én már ötnaposan sem ettem meg csak annyit, amennyi jól esett, akár cirkuszolt anyám, akár nem. Nem is híztam el soha.


Ha anyád nem tanul a szép szóból, hogy főzzön kevesebbet, akkor lássa kárát.


A másik: tessék magadra főzni! Ha fogyózol, akkor vegyél kis műanyag-dobozokat, a maradék kaját (amit el lehet rakni) fagyaszd le. Csinálj salátákat, és ne törődj azzal, hogy anyád hisztizik, vagy sem.


Ezt nagyon komolyan írtam. Ha nem tartod be, anyád akarata érvényesül, legyőz téged, és az lesz az eredménye, hogy kövér maradsz, és anyád röhög a markába, hogy legyőzött. Mindezt persze a szokásos álszent "én csak a gyermekemért élek, és csak jót akarok neki, hát miért nem veszi észre és miért nem értékeli, miért nem hálás...és én még külön főztem is rá?" stb. szövegelés mögé bújtatva.


Nem beszélni kell vele, mert egy önző, akarnok hisztérikát nem lehet meggyőzni. Teszed, amit te akarsz és pont. Ha megsértődik, majd megbékül, ha hisztizik, majd lenyugszik, ha megunja. Akkor is tedd azt, amit TE akarsz és tedd bűntudat nélkül - önmagadért és a saját jövődért.

2014. márc. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is csak egy provokáló topik. :-))))))
2014. márc. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!