Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külön főz nekem anya, hogyan...

Külön főz nekem anya, hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve kezdődött a dolog, amikor mondtam, hogy életmódot váltok és fogyni akarok. Elmondtam, hogy ezentúl kb fél adagot eszem mindenből, tehát nem kell külön főzni vagy ilyesmi.

Mégis elkezdett főzni nekem külön.. Ezt úgy képzeljétek el, hogy szombaton csinált nekem 2 kg gombából gombapörköltet! Csak én eszem ezeket, mert a többieknek főz mást. Ettem ebédre, vacsorára, másnap ebédre, vacsorára.. Egy az, hogy 2 nap alatt már megunom, másrészt a 3/4-edét ki kell dobni.. Lelkiismeretfurdalásom van, mert direkt nekem főzi, kidobjuk a kaját, mikor mások éheznek.. Másrészt viszont folyamatosan hízok, mert egyszerűen sajnálom azt a sok kaját kidobni és egy étkezéskor jóó nagy emberes adagokat eszem :S


Beszéltem már vele sokszor erről, de semmi változás.. Nem tudom már, mit tegyek..


2014. márc. 11. 15:30
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
A tészta meg tudod mennyi? Egészen pontosan 10 szem szarvacska tészta.
2014. márc. 11. 15:45
 22/40 anonim ***** válasza:
70%

Látom, fáj az igazság. RAJTAD múlik a sorsod. Nincs ezen mit szépíteni. Akarod vagy nem.

Aki akarja, az megoldást keres. Aki nem akarja, az meg kifogásokat.

Te speciel a kifogásoknál tartasz.

Sajnálom kidobni, anya nem érti meg, sokat kell ennem, mert anya sokat főz, háromszor ebédeltem, mert még van, nem mehetek a konyhába, bla-bla-bla.

A megoldás: köszönöm, nem kérek többet. (És ehhez tartani magad.) Szerintem ez nem olyan bonyolult. Javaslom, próbáld ki, csodákra képes.

2014. márc. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

De amúgy neked mi bajod van??

Annyira undorító stílusban írsz, provokatív vagy!

2014. márc. 11. 15:46
 24/40 A kérdező kommentje:
Konyhamalac a te jó édes...!!
2014. márc. 11. 15:47
 25/40 anonim ***** válasza:
85%

egy falatot sem ennék abból amit külön főz..

ártatlanul megkérdeztem volna hogyha számonkér..hogy nem magadnak főzted? hisz mondtam hogy nekem nem kell külön

2014. márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
57%

"A megoldás: köszönöm, nem kérek többet. (És ehhez tartani magad.) Szerintem ez nem olyan bonyolult"


Bizony. Es 25-os is nagyon jokat ir.

2014. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Drága 22-es te meg nyugodtan irigyelheted az alakomat most is. Biztos kipottyantottál már magadból pár gyereket, ezért vagy ilyen szörnyen frusztrált.
2014. márc. 11. 15:51
 28/40 anonim ***** válasza:
64%

Figyelj. A fogyókúrás étel nem a gombapörkölt 10 szem szarvacskával. Meg lehet enni kis adagban, ha a család ezt eszi, de ha neked ezt külön főzik, annak nincs értelme.

A fogyókúrás étel a grillezett/főtt/párolt nem zsíros hús (csirkemell, karaj, pulyka stb.) kevés rizzsel és sok - nem olajos - zöldséggel.

Ha te ma háromszor ettél 10 szem szarvacskát, az már 30 szem (a végén elfogy az egész kiló), és magadat verted át a 10 szemmel.

Ennél akkor sem eszel több kalóriát, ha eszel egy marék sült krumplit (!) egy szelet rántott hússal, a családdal, de azt egy napi ebédre csak egyszer.


Nézd, én nem foglak győzködni, azt csinálsz, amit akarsz, a mérleg mutatja, hogy jó úton jársz, vagy nem. De minden rajtad múlik, nem anyukádon, nem a fazék méretén, és nem az éhezőkön. Szerintem is hülyeség a pazarlás, de azzal egy éhezőn sem segítesz, ha te kövér leszel, magadnak viszont ártasz. Ezt gondold át. Üdv.

2014. márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Édes drága 71%-os. Ne nézz már teljesen hülyének, legyél szíves! Tisztában vagyok a tápanyagokkal, a kalóriával, mindennel, köszike a szentbeszédet azért, bár szinte csak átfutottam a szövegedet.

Különben nem csapom be magam, mert ilyenkor EGY étkezéshez eszek csak tésztát, a többinél a gombát MAGÁBAN. De hát a rosszindulat ugyebár...


A fogyásról meg annyit, hogy 4 éve leadtam 50 kilót, tehát van róla némi sejtésem. De ezek után is nézz minden egyes kommentedben 300 kilós idióta sertésnek.

2014. márc. 11. 15:54
 30/40 A kérdező kommentje:
A mérleg meg plusz 3 kilóval mutat többet.. Úúúúristen! Azt hiszed megyek és fejbelövöm magam, így már 64 kg vagyok...
2014. márc. 11. 15:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!