Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy állítsam le anya férjét,...

Hogy állítsam le anya férjét, hogy tekintse a mi magánügyünknek anyával, ami anya meg köztem megy?

Figyelt kérdés

és ne gondolkodjon azon, illetve ne szóljon bele, pláne ne foglaljon álláspontot valamelyikünk mellett, mert teljesen etikátlan és jogtalan, pláne hogy elfogult, meg bele se lát semmibe mert hülye amúgy is?



egy példa kölcsönkérek anyától, (mert messze dolgozom, nem tudom az itteni rezsim fizetni - anya fizeti - én meg utólag fizukor anyának)amit tud nagyon jól, hogy megadok, mert azért dolgozom eleve, hogy kilegyen mindenem fizetve, erre anyára egyszer rájött (ahogy gyerekkorunk óta is szokott lenni, hogy "bekattan") hogy szemetül mondta, "hogy ott vannak felírva,mi mennyi volt, add ide a pénzt és takarodj" szerintem idegbeteg valahol, na mindegy,ez nekem nagyon rosszul esett, hogy hát rengeteget de tényleg azért dolgozom, mindig is megadtam mindent eddig, de értsétek az utolsó 100 Ft-ig pontosan, szóval olyan rosszul esett, hogy kiakadtam rajta, hogy miért így beszél velem, hogy alig látom így is a családom(messze dolgozom) meg amúgy is, szülők válva, tesom megint messze, szóval majdhogynem senkim sincs, csak anya az egész életemben és tőle ezt a mélyről jövő undorító gyűlöletet kapom (pl olyan is volt, hogy amikor azt hitte nem hallom, lek*rvázott) magyarán utál az anyám, a lényeg, hogy kiborultam, sírtam (mert ez már az utolsó csepp féle volt a pohárban, amiket kaptam tőle lelkileg), mindennek a tetejébe, ami nem is egyszer fordul elő, odaállít a férje és még engem kezd el leorrolni, meg védi anyát, hogy ő mindent megtesz értem, meg segít, meg folyamatosan figyelmeztetget arra, hogy tartozom neki. ok, hogy összetartoznak, védje anyámat, nem érdekel, de bele sem lát abba, hogy anyám milyen igazságtalan velem, és igenis nekem van igazam, és undorító, hogy hogy jön ahhoz is, hogy engem figyelmeztetgessen a tartozásomról anyának, amit mindig fizetek, meg nem vagyok fogyatékos, hogy elfelejtsem, meg stb stb.

szóval azt is utálom, hogy egyáltalán megszólal az én magánügyemben, de ugye gondolhatna arra, hogy nem lát bele csak anya ahogy neki sajnáltathatja magát, meg hordhat le engem a hátam mögött ügye, szóval csakis ezen az alapon ítélkezik egyáltalán és foglal álláspontot.

szóval már az elborzaszt hogy miért gondolkodik egyálétalán a felesége és a lánya közti ügyeken (de gondolom anya tereget ki neki mindent, szóval az ő hibája)


a lényeg, hogy én elmondtam a férjnek, hogy te nem látod, hogy anya hogy beszél velem, hogy mekkora gusztustalan gyűlöletet kapok, amíg én szeretettel gondolok mindig távol messze családtagjaimra és pofonokat kapok, a saját Anyámtól !akire gyermekkorunk óta, meg már bölcsiben, oviban úgy nevelnek, hogy ő a legnagyobb érték a földön, ebben a hiszemben nőttem fel, de kamaszkorom óta kapok minden sz*rt tőle, kezdve attól, hogy kitett már az utcára is, meg sorolhatnám.


és akkor egy diplomás emberről van szó, akinek egyszerűen van képe ahhoz, hogy ilyen ügyben ellenem hangot emeljen, amikor én össze vagyok törve darabokra. még be is görcsöltem, mert terhes vagyok. nah annak is jó sztorija van, hogy anyám milyen, de hosszú.


2013. nov. 8. 11:25
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:
most látom mily hosszú lett, szóval aki elolvassa egyáltalán...
2013. nov. 8. 11:26
 2/53 anonim ***** válasza:
76%

:'( Sajnálom. Elolvastam. Bár nem értek belőle mindent, mert nagyon csapongó. Gondolom a lelked is tele van most vívódással.

Gondolja a párodra és a gyermeketekre, akit a szíved alatt hordasz. Legalább miatta ne borulj ki.

2013. nov. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
79%

Már megbocsáss, de persze hogy beleszól, mivel édesanyád férje és gondolom egy kasszán vannak, és ha úgy nézzük a közös pénzükből kapsz te

ha terhes vagy akkor miért laksz otthon, miért nem a pároddal akkor nem kellene nekik fizetni a rezsit, vagy esetleg közelebb a munkahelyedhez

édesanyádhoz meg csak látogatóba kellene menned

2013. nov. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem volt könnyű, de átverekedtem magam rajta.

Hogy hogy állítsd le? Sehogy.

Ha nem tetszik az ami otthon megy, és tényleg ekkora paraszt veled anyád, egy ideig ne jelentkezz.

Ne add meg a pénzt, hanem próbálj meg boldogulni egyedül úgy, hogy nem kérsz kölcsönt se. Valljuk be elég visszás helyzet amit írsz.

Utál, utálom, de kérek tőle pénzt. Hiába csak kölcsön, mégis kérsz.

Zárd ki őket az életedből, a fizetésedből meg tegyél félre, és néha amikor úgy jön össze, utalj valamennyit a tartozásodból.

2013. nov. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
48%

tudod, mit nem értek?

Nyilván az első alkalommal nem volt pénzed a rezsire, kölcsönkértél, ez oké. Viszont tudtad, ha egyben megadod fizetéskor, akkor a következő hónapban újra kérned kell. Miért nem beszéltétek meg, hogy részletekben adod vissza, és akkor a második hónapot már a fizetésedből állhattad volna, nem tartoznál folyton anyukádnak.

A másik, ha magadat kölcsönből tartod el, akkor mi lesz a kicsivel?

2013. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
párom nincs, így vagyok egyedül. anyával nem élek, eleve azért nem, mert anno kitett az utcára. mivel van, amikor 3 hónap, fél évig sem vagyok itthon, a csekkeket viszont fizetni kell, mindig késedelmiket fizettetnének velem, ezért fizeti anya, ezért kell kölcsön, mert pl most is itthon vagyok, törlesztettem, és már megint megyek ki, tehát megint minuszba leszek, és nem keresek annyit, hogy a kinti életem meg az itthonit is előre tudjam fedezni, szóval mint a legtöbb ember, hónapról hónapra élek. ezért alakul ki tartozás, és nem "jóhogy" beleszól mert a férje, eleve nincsenek közös kasszán, a másik hogy teljesen jogtalan, mert én kifizetem mindig, harmadik, hogy a baj ott van, hogy anyám gyűlöl és én ez ellen háborgok, úgyhogy ne mondjon nekem olyat, hogy anya mennit segít, amikor eleve miatta vagyok ilyen helyzetben, mindenki más a szülei mellett meg tud gyűjteni, vagy kapcsolatban él, míg nekem egyedül kell albérletet itt is meg ott is fenntartanom! de nem is az, egy elfogult ember ELEVE ne szóljon bele semmibe, mert már ez miatt is elfogadhatatlan bármilyen érve.
2013. nov. 8. 11:43
 7/53 A kérdező kommentje:
és mindez azért van, mert senkit nem tudok megbízni azzal, hogy pénzt adjak neki, hogy fizesse a csekkjeim míg nem vagyok.
2013. nov. 8. 11:44
 8/53 A kérdező kommentje:
meg tegyük fel, lerövidítve minden: bárkinek hogy esne, ha megígéred, hogy fizukor törlesztesz, meg van beszélve, erre folyamatosan addig is a képedbe vágnák, ráadásul ezzel azt közvetítve hogy nem bíznak benned, ami megint gusztustalan, hogy bennem, aki mindent eddig becsülettel intézett, meg eleve anya-lánya kapcsolatról van szó. szóval minden erkölcsi és etikai érzésem ellen van!
2013. nov. 8. 11:48
 9/53 anonim ***** válasza:
89%
Már ne is haragudj, de minek tartasz fent egy lakást, amikor 3-6 hónapig ott se vagy? Miért nem ott van lakásod ahol tényleg laksz, vagy miért nem laksz pl egy napi 2000 Ft-os panzióba azon a pár napon amikor hazamész. Ezért oly fölösleges lakást fenntartani, meg rezsit fizetni.
2013. nov. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:

te mondtad hogy édesanyád mindig is ilyen volt, akkor mi az újdonság benne

esetleg a lakás tulajával megbeszélhetnéd a csekkes kérdéseket, neki is az érdeke hogy számlákat kifizesd

én is egyedül nevelem a lányom, igaz nem rám tartozik, de így hogy tudod majd őt is ellátni

2013. nov. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!