Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy állítsam le anya férjét,...

Hogy állítsam le anya férjét, hogy tekintse a mi magánügyünknek anyával, ami anya meg köztem megy?

Figyelt kérdés

és ne gondolkodjon azon, illetve ne szóljon bele, pláne ne foglaljon álláspontot valamelyikünk mellett, mert teljesen etikátlan és jogtalan, pláne hogy elfogult, meg bele se lát semmibe mert hülye amúgy is?



egy példa kölcsönkérek anyától, (mert messze dolgozom, nem tudom az itteni rezsim fizetni - anya fizeti - én meg utólag fizukor anyának)amit tud nagyon jól, hogy megadok, mert azért dolgozom eleve, hogy kilegyen mindenem fizetve, erre anyára egyszer rájött (ahogy gyerekkorunk óta is szokott lenni, hogy "bekattan") hogy szemetül mondta, "hogy ott vannak felírva,mi mennyi volt, add ide a pénzt és takarodj" szerintem idegbeteg valahol, na mindegy,ez nekem nagyon rosszul esett, hogy hát rengeteget de tényleg azért dolgozom, mindig is megadtam mindent eddig, de értsétek az utolsó 100 Ft-ig pontosan, szóval olyan rosszul esett, hogy kiakadtam rajta, hogy miért így beszél velem, hogy alig látom így is a családom(messze dolgozom) meg amúgy is, szülők válva, tesom megint messze, szóval majdhogynem senkim sincs, csak anya az egész életemben és tőle ezt a mélyről jövő undorító gyűlöletet kapom (pl olyan is volt, hogy amikor azt hitte nem hallom, lek*rvázott) magyarán utál az anyám, a lényeg, hogy kiborultam, sírtam (mert ez már az utolsó csepp féle volt a pohárban, amiket kaptam tőle lelkileg), mindennek a tetejébe, ami nem is egyszer fordul elő, odaállít a férje és még engem kezd el leorrolni, meg védi anyát, hogy ő mindent megtesz értem, meg segít, meg folyamatosan figyelmeztetget arra, hogy tartozom neki. ok, hogy összetartoznak, védje anyámat, nem érdekel, de bele sem lát abba, hogy anyám milyen igazságtalan velem, és igenis nekem van igazam, és undorító, hogy hogy jön ahhoz is, hogy engem figyelmeztetgessen a tartozásomról anyának, amit mindig fizetek, meg nem vagyok fogyatékos, hogy elfelejtsem, meg stb stb.

szóval azt is utálom, hogy egyáltalán megszólal az én magánügyemben, de ugye gondolhatna arra, hogy nem lát bele csak anya ahogy neki sajnáltathatja magát, meg hordhat le engem a hátam mögött ügye, szóval csakis ezen az alapon ítélkezik egyáltalán és foglal álláspontot.

szóval már az elborzaszt hogy miért gondolkodik egyálétalán a felesége és a lánya közti ügyeken (de gondolom anya tereget ki neki mindent, szóval az ő hibája)


a lényeg, hogy én elmondtam a férjnek, hogy te nem látod, hogy anya hogy beszél velem, hogy mekkora gusztustalan gyűlöletet kapok, amíg én szeretettel gondolok mindig távol messze családtagjaimra és pofonokat kapok, a saját Anyámtól !akire gyermekkorunk óta, meg már bölcsiben, oviban úgy nevelnek, hogy ő a legnagyobb érték a földön, ebben a hiszemben nőttem fel, de kamaszkorom óta kapok minden sz*rt tőle, kezdve attól, hogy kitett már az utcára is, meg sorolhatnám.


és akkor egy diplomás emberről van szó, akinek egyszerűen van képe ahhoz, hogy ilyen ügyben ellenem hangot emeljen, amikor én össze vagyok törve darabokra. még be is görcsöltem, mert terhes vagyok. nah annak is jó sztorija van, hogy anyám milyen, de hosszú.


2013. nov. 8. 11:25
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

anyagiak. nézzük a mostani felállást:

most kapok 800 EUR-t ( a rakás banki levonások miatt), anyának tartozom 150 ezerrel.

két munka között vagyok.


tehát most ez a terv:

anyának -300 Eur

kinti tartozás: -50 eur

kimenni, albit kivenni: -300 (ha nem kérnek kaukciót, munka lenne, lakás nincs a munkával, ha nem találok kaukc. menteset, buktam a melot)

fizuig maradna 200 eur-m, ami netzes, mert orvosokhoz kell rohangálnom másik városba persze, szóval csak úgy repkednek a 10eurok utiköltségekre kint, szóval heti 50 EUr- ból igazából meg sem élnék, de ok nem eszek, ennyi, kibirom.

nos például most erzért nem tudom anyának kitörleszteni a 150-et teljesen, de ha adok 400 eurot, még kalkulálgatok honnan vegyek el, pl nem fizetem ki a kinti tartozást, vagy hitelt veszek fel, ami rég rossz.

2013. nov. 8. 13:07
 32/53 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnád kiadni? Egy szobát kiadsz, egyet meg bezársz, és úgy adod ki egyetemistának stb, hogy ha jössz haza, abba a szobába Te leszel.


Azt látom, hogy olyan szinten benne vagy az önsajnálatba, hogy orvosi segítséget kéne kérned a gyakori helyett. Rosszindulat nélkül javaslom ezt.

2013. nov. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező!

teljesen mindegy ki mit ír, te kézzel lábbal tiltakozol minden ellen.

A te haragod a nevelő apád ellen irányul, és nem hiszem hogy ez most kezdődött el a pénz miatt.

Egyszerűen képtelen vagy elfogadni hogy édesanyádnak új élete van valaki más mellett, aki kiáll mellette.

Te is örülsz majd, ha lesz aki kiáll érted bárhogy is alakuljon és bármiről legyen szó, szép lenne ha a férje az édesanyád ellen fordulna.

Próbálj meg egy ideig édesanyád nélkül boldogulni, hogy lássa hogy te nélküle is viszed valamire.

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

2013. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked egy problémád van, nevezetesen, hogy mindenképp az anyádat akarod a történetben a megvezetett, befolyásolt pozitív hősnek látni, a jelenlegi párját meg a negatívnak, de a valóság több mint valószínű, hogy ennek a fordítottja.
2013. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:

150 ezer havonta az itthoni lakásod fenntartása?

MErt azt írtad, azt fizeti anyukád és minden fizetéskor meg is adod a tartozásod neki...

2013. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
bocs, félreolvastam, 150Euro.
2013. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:

azért nem tudom kiadni, mert ha itthon vagyok egy hónapig, nem éri meg panzió, és amúgy is, KELL mindenkinek egy otthon, és nem tudom őket kitenni és egyszobás a lakás amúgy is.


látom senki nem érti mi bajom, asszem az alábbinál világosabban nem tudom megfogalmazni. talán egy példa:


meggyanúsítanak azzal, hogy loptál. erre egy olyan aki ott sem volt, megerősíti az illetőt a vádban.


mindent el tudnék fogadni, felnőtt vagyok már, eltudom fogadni, hogy együtt vannak, de azt nem, ha igazságtalanok velem szemben, vagy vádolnak olyannal, amit nem követtem el,(mintha lett volna egyszer is olyan, hogy nem adom meg) amikor elhordanak mindennek és mindezt vállvetve és ráadásul úgy, hogy az egész szívem fáj tőle, mert nem idegenektől kapom, az anyámtól.

2013. nov. 8. 13:27
 38/53 A kérdező kommentje:

150 ezerrel jövök most neki.

amikor kimentem, kb okt-ben, itthonhagytam 90-et, tartozás maradt vagy 30, most anya ezzel fogadott, hogy 150-nél járunk. még nem kezdtem el átnézni a csekkeket, elfogadtam amit anya ír és kész. de szerinte 90 minuszban voltam amikor kimentem, ehhez jött most 60 ezer


én sem értem, de ez arra jó, hogy anya amikor itthon dolgoztam, soha nem értette, hogy egy kis lakásban hogy nem tudok kijönni 90 ezres fizuból, hát most látja.

2013. nov. 8. 13:30
 39/53 anonim ***** válasza:
53%
"meggyanúsítanak azzal, hogy loptál. erre egy olyan aki ott sem volt, megerősíti az illetőt a vádban." - Kérdező, én asszem értem... Te meg értsd meg, hogy még a példádban is a hamisan vádló a bűnösebb, nem a hamis tanú...
2013. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:

vagy az fáj csak, megtanulni, hogy felnőtten derül ki, hogy olyan, hogy szeretet, nincs.

lehet majd én is utálni fogom a gyerekem és kitenni az utcára, csak mert sokba kerül, vagy akármi.


úgy néz ki ez természetes és ne élősködjön a gyerek.

2013. nov. 8. 13:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!