Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy állítsam le anya férjét,...

Hogy állítsam le anya férjét, hogy tekintse a mi magánügyünknek anyával, ami anya meg köztem megy?

Figyelt kérdés

és ne gondolkodjon azon, illetve ne szóljon bele, pláne ne foglaljon álláspontot valamelyikünk mellett, mert teljesen etikátlan és jogtalan, pláne hogy elfogult, meg bele se lát semmibe mert hülye amúgy is?



egy példa kölcsönkérek anyától, (mert messze dolgozom, nem tudom az itteni rezsim fizetni - anya fizeti - én meg utólag fizukor anyának)amit tud nagyon jól, hogy megadok, mert azért dolgozom eleve, hogy kilegyen mindenem fizetve, erre anyára egyszer rájött (ahogy gyerekkorunk óta is szokott lenni, hogy "bekattan") hogy szemetül mondta, "hogy ott vannak felírva,mi mennyi volt, add ide a pénzt és takarodj" szerintem idegbeteg valahol, na mindegy,ez nekem nagyon rosszul esett, hogy hát rengeteget de tényleg azért dolgozom, mindig is megadtam mindent eddig, de értsétek az utolsó 100 Ft-ig pontosan, szóval olyan rosszul esett, hogy kiakadtam rajta, hogy miért így beszél velem, hogy alig látom így is a családom(messze dolgozom) meg amúgy is, szülők válva, tesom megint messze, szóval majdhogynem senkim sincs, csak anya az egész életemben és tőle ezt a mélyről jövő undorító gyűlöletet kapom (pl olyan is volt, hogy amikor azt hitte nem hallom, lek*rvázott) magyarán utál az anyám, a lényeg, hogy kiborultam, sírtam (mert ez már az utolsó csepp féle volt a pohárban, amiket kaptam tőle lelkileg), mindennek a tetejébe, ami nem is egyszer fordul elő, odaállít a férje és még engem kezd el leorrolni, meg védi anyát, hogy ő mindent megtesz értem, meg segít, meg folyamatosan figyelmeztetget arra, hogy tartozom neki. ok, hogy összetartoznak, védje anyámat, nem érdekel, de bele sem lát abba, hogy anyám milyen igazságtalan velem, és igenis nekem van igazam, és undorító, hogy hogy jön ahhoz is, hogy engem figyelmeztetgessen a tartozásomról anyának, amit mindig fizetek, meg nem vagyok fogyatékos, hogy elfelejtsem, meg stb stb.

szóval azt is utálom, hogy egyáltalán megszólal az én magánügyemben, de ugye gondolhatna arra, hogy nem lát bele csak anya ahogy neki sajnáltathatja magát, meg hordhat le engem a hátam mögött ügye, szóval csakis ezen az alapon ítélkezik egyáltalán és foglal álláspontot.

szóval már az elborzaszt hogy miért gondolkodik egyálétalán a felesége és a lánya közti ügyeken (de gondolom anya tereget ki neki mindent, szóval az ő hibája)


a lényeg, hogy én elmondtam a férjnek, hogy te nem látod, hogy anya hogy beszél velem, hogy mekkora gusztustalan gyűlöletet kapok, amíg én szeretettel gondolok mindig távol messze családtagjaimra és pofonokat kapok, a saját Anyámtól !akire gyermekkorunk óta, meg már bölcsiben, oviban úgy nevelnek, hogy ő a legnagyobb érték a földön, ebben a hiszemben nőttem fel, de kamaszkorom óta kapok minden sz*rt tőle, kezdve attól, hogy kitett már az utcára is, meg sorolhatnám.


és akkor egy diplomás emberről van szó, akinek egyszerűen van képe ahhoz, hogy ilyen ügyben ellenem hangot emeljen, amikor én össze vagyok törve darabokra. még be is görcsöltem, mert terhes vagyok. nah annak is jó sztorija van, hogy anyám milyen, de hosszú.


2013. nov. 8. 11:25
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
a bankosdi részt meg hagyjuk már. van kint is, itthon is,de nyitnom kellett devizát, mert az alacsony árfolyamuk miatt még nagyobbat buknék, ha forinszámlára utaltatok, ugyanez lenne ha az itthoni devizámról utaltatnék a forintszámlára, így is nagyon sokba kerül már nekem az egész pénzmozgás, kezdve a jóváírási díjaktól, a pénzfelvételin át, az utalgatásig, de meg ha kölcsön/hitel kell - hogy ne legyenek késedelmi kamataim a csekkekkel, akkor azok törlesztőivel növelhetném ugye az egészet. az ügyfeles nekem már keresztül kasul számolt mindent, mi hogy éri meg, és nem akarok még több pénzmozgást és az azokkal járó terhet.
2013. nov. 8. 12:33
 22/53 A kérdező kommentje:

milyen gyűlölet? pont az, hogy csalódottság van bennem!

én anyára mindig szeretettel gondolok, csak egy példa: a párom ment anyukájához, nekem meg eszembe jutott, hogy de jó neki van anyukája én meg nem is látom hónapok óta, erre jön anyámtól egy sms amiben megint ordít és utál.

és ebben támogatja a férje, támogassa, de azt ne ossza meg velem, nem fogadom el, nem vagyok rá kíváncsi, ő félre van vezetve és inkább maradjon csendben, azt sem tudja mi megy.


folyamatosan falakba ütközöm anyával kapcsolatban.


és nem segítsége kell, csak hogy anya legyen!

aki ott van ha beteg vagyok, aki mellett ott vagyok ha beteg, aki vigasztal, ha valami fáj, akit vigasztalok, ha bánatos, aki tanácsokat ad gyerekvállaláshoz, akitől kérdezhetek, meg soroljam még????????


ennyi erővel minden ellentmondónak üzenném, hogy hu de élősködő egy gyerek már csak a fogantatása óta!!!


hogy lehet így gondolkodni??????

2013. nov. 8. 12:39
 23/53 A kérdező kommentje:

és az is, fordítsak nekik hátat és kész.


jelzem: senki más nincs szinte az életemben, csak anya. én nem akarom elveszíteni.

2013. nov. 8. 12:42
 24/53 A kérdező kommentje:

csak a férj rohamait likvidálni, mert:

- elfogult

- igazságtalan

- nem lát semmit reálisan

- nem is ismer engem

- maximálisan úgy érzem, hogy semmi köze hozzám

2013. nov. 8. 12:52
 25/53 anonim ***** válasza:
56%

Ne haragudj ha megkérdezem, de mennyit keresel te külföldön, ha nem tudsz itthon fenntartani egy lakást? Nem lehet hogy anyádnak elsősorban az a baja, hogy a sokkal magasabb keresetedből nem tudod fizetni a dolgaidat? Ha kint dolgozol, hogy lehet adósságod itthon forintban?


Na mindegy ez csak egy kis szösszenet volt.

A fő problémát abban látom, hogy Te anyát akarsz faragni abból akiből nem lehet. Szerinted se a férje a hibás a viselkedéséért, ezért nem is ott lesz a megoldás.


Ha úgy érzed, hogy anyádnak kompenzálnia kellene bármit is a téged ért sérelmekért igazad van, mert ő ártott neked, de észre kellene venned,hogy ez nem fog menni. Sose fog kompenzálni, mert fogalma nincs, hogy mit rontott el. Ha így él ilyen értékrenddel, akkor nem fogja soha megérteni, mennyi bajt csinált.

Hagyd őket a fenébe, és próbálj meg a gyerekednek jobb anyja lenni, mint ő volt neked.

2013. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
De egy élhetetlen alak vagy te, kérdező. Tedd már meg magadnak azt a szivességet, hogy nem másokat okolsz minden saját kudarcod miatt.
2013. nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:
# nem én vagyok a ki gyűlöl, hanem ők.
2013. nov. 8. 12:57
 28/53 anonim ***** válasza:

Amit fizetsz az a saját lakásod vagy albérlet? Ha a sajátod kiadhatod albérletbe, így fizetnek a lakók mindent szinte.

Ha albérlet azt fel kell mondani, ha hosszabb időre jössz bármikor ki tudsz bérelni egy szobát pár napra vagy egy hónapra is. Akár panzió 1-2 napig majd szobabérlet.

Ha van magyarországi számlád (van mert írtad, hogy van) akkor ott hagyj meg rendszeres átutalási megbízást (én is így fizetem a számláimat, soha semmi baj nem volt vele nekem meg nem kell a babával rohangálnom befizetni a csekkeket)

tegyél a számlára valamennyi pénzt, és abból le fogják vonni, ugyanannyi, mintha anyád fizetné be. Ez miért nem jó?

2013. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:

# abszolut nem értem amit írtál.

1. milyen kudarcom?

2. kiket okolok?


a bajom, hogy anya így beszél velem:" add ide a pénzt és takarodj" erre kiborulok, hogy hazajövök úgy, hogy végre látom anyát és ez fogad és nem is egy ilyen beszólás, összetörik bennem minden, megkérdezem anya te miért utálsz? nekem nincs anyám? mire véljem ezt???erre megszólal a férje: anyád mindenben segít, te vagy a sz*r


ez utolsó tesz be de nagyon, mert anyát már ismerem milyen. igaz az is hiába, mert a mai napig is fáj.

2013. nov. 8. 13:01
 30/53 A kérdező kommentje:
nem adhatom ki a lakást, mert akkor megint nem tudok hova hazajönni, meg mindenre írhatnám mi van, de már belefáradtam.
2013. nov. 8. 13:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!