Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy állítsam le anya férjét,...

Hogy állítsam le anya férjét, hogy tekintse a mi magánügyünknek anyával, ami anya meg köztem megy?

Figyelt kérdés

és ne gondolkodjon azon, illetve ne szóljon bele, pláne ne foglaljon álláspontot valamelyikünk mellett, mert teljesen etikátlan és jogtalan, pláne hogy elfogult, meg bele se lát semmibe mert hülye amúgy is?



egy példa kölcsönkérek anyától, (mert messze dolgozom, nem tudom az itteni rezsim fizetni - anya fizeti - én meg utólag fizukor anyának)amit tud nagyon jól, hogy megadok, mert azért dolgozom eleve, hogy kilegyen mindenem fizetve, erre anyára egyszer rájött (ahogy gyerekkorunk óta is szokott lenni, hogy "bekattan") hogy szemetül mondta, "hogy ott vannak felírva,mi mennyi volt, add ide a pénzt és takarodj" szerintem idegbeteg valahol, na mindegy,ez nekem nagyon rosszul esett, hogy hát rengeteget de tényleg azért dolgozom, mindig is megadtam mindent eddig, de értsétek az utolsó 100 Ft-ig pontosan, szóval olyan rosszul esett, hogy kiakadtam rajta, hogy miért így beszél velem, hogy alig látom így is a családom(messze dolgozom) meg amúgy is, szülők válva, tesom megint messze, szóval majdhogynem senkim sincs, csak anya az egész életemben és tőle ezt a mélyről jövő undorító gyűlöletet kapom (pl olyan is volt, hogy amikor azt hitte nem hallom, lek*rvázott) magyarán utál az anyám, a lényeg, hogy kiborultam, sírtam (mert ez már az utolsó csepp féle volt a pohárban, amiket kaptam tőle lelkileg), mindennek a tetejébe, ami nem is egyszer fordul elő, odaállít a férje és még engem kezd el leorrolni, meg védi anyát, hogy ő mindent megtesz értem, meg segít, meg folyamatosan figyelmeztetget arra, hogy tartozom neki. ok, hogy összetartoznak, védje anyámat, nem érdekel, de bele sem lát abba, hogy anyám milyen igazságtalan velem, és igenis nekem van igazam, és undorító, hogy hogy jön ahhoz is, hogy engem figyelmeztetgessen a tartozásomról anyának, amit mindig fizetek, meg nem vagyok fogyatékos, hogy elfelejtsem, meg stb stb.

szóval azt is utálom, hogy egyáltalán megszólal az én magánügyemben, de ugye gondolhatna arra, hogy nem lát bele csak anya ahogy neki sajnáltathatja magát, meg hordhat le engem a hátam mögött ügye, szóval csakis ezen az alapon ítélkezik egyáltalán és foglal álláspontot.

szóval már az elborzaszt hogy miért gondolkodik egyálétalán a felesége és a lánya közti ügyeken (de gondolom anya tereget ki neki mindent, szóval az ő hibája)


a lényeg, hogy én elmondtam a férjnek, hogy te nem látod, hogy anya hogy beszél velem, hogy mekkora gusztustalan gyűlöletet kapok, amíg én szeretettel gondolok mindig távol messze családtagjaimra és pofonokat kapok, a saját Anyámtól !akire gyermekkorunk óta, meg már bölcsiben, oviban úgy nevelnek, hogy ő a legnagyobb érték a földön, ebben a hiszemben nőttem fel, de kamaszkorom óta kapok minden sz*rt tőle, kezdve attól, hogy kitett már az utcára is, meg sorolhatnám.


és akkor egy diplomás emberről van szó, akinek egyszerűen van képe ahhoz, hogy ilyen ügyben ellenem hangot emeljen, amikor én össze vagyok törve darabokra. még be is görcsöltem, mert terhes vagyok. nah annak is jó sztorija van, hogy anyám milyen, de hosszú.


2013. nov. 8. 11:25
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
82%
a számlákat utalni is lehet ám, ha eddig nem mondta senki...
2013. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:

"minek tartok fent lakást?" : mert nem lenne hova hazajönnöm és ez az állandóm, ha kint megszűnik egy munkaviszonyom és ne adj isten 1 hónapig nincs másik, akkor itthon vagyok

a kinti lakásért akárhol dolgozom, levonnak egy albérleti díjat

"2000 Ft-os panzióba" az havi szinten 60.000 lenne...


" édesanyád mindig is ilyen volt, akkor mi az újdonság benne " a férje a lényeg a kérdésemben



tulajjal csekkérdés: teljesen kiszámíthatatlan mikor vagyok, mikor nem, nem tudnék időpontokat mondani előre, ráadásul szervi- és nem privát bérlemény


gyerekellátás: ha itthon szülök a kinti segélyből meg tudok élni, úgy ahogy, de meglehet itthon, szóval abból kint nem élnék meg, vagy ha kibékülünk az apjával és kint szülök, több verziós, ez ügyben minden a jövő titka


utalás: azért kintről haza utalgatni, eleve számlát sem akartam nyitni költségcsökkentés miatt, 6 felé utalni, az 6szor nem tom mennyi lenne, pláne más országba, már a kezelési költségtől kivagyok, az itthoni, meg a kinti díjak, szóval sok kicsiből már így is nagyobbak a kiadásaim, talán most egy tizesre rúg kb, csak ezek a kezelési meg utalgatási költségek így is

2013. nov. 8. 12:03
 13/53 A kérdező kommentje:
lakás kérdéshez még annyit, ki él úgy, hogy nincs otthona? a másik meg, és ha itthon szülök? olyan nincs, hogy ne legyen lakás!
2013. nov. 8. 12:05
 14/53 CsBZs ***** válasza:
50%
Mondhat barki barmit egy anya elete vegeig anya marad es ugyis kellene viselkednie. Nem tudom mi akkora nehezseg kifizeti es visszakapja ennyjt megtehet a gyerekeert igazan..en legalabbis biztos megfogok es sztem a kerdezo is. Azt meg bar nagyon nehez de engedd el a fuled mellett ami rosszaindulatu. Sajnos vannak ilyen emberek akik nem kigejezetten anxa tipusuak hanem inkabb csak megturik a gyerekuket, bar ez esetben ez sem igaz ha kitett otthonrol. En jot nem tudok mondani, legalabbis ami segitene. Probalj meg minel elobb boldogulni egyedul.
2013. nov. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:

szóval a hogyan éljünk - életelemzés után, kaphatnék támpontot ahhoz, hogy anya férje hogy fog békén hagyni?

az egy dolog hogy vak, és nem látja milyen anya a saját gyerekével, de nekem ne emelje fel a hangját, igazságtalanul meg aztán pláne!!!!!!!!!!

2013. nov. 8. 12:08
 16/53 A kérdező kommentje:

köszi kedves utolsó válaszadó


igen, sjanos ilyen anya mellett kellett felnőnöm, talán én is lelkisérültnek számítok valahol, és nem is a pénzen vagyok én sem igazán kiakadva, hanem ahogy mellette hozzám szól, ahogy a saját anyám rámgondol. és ez mellé jön a férje nagy védelme. és ezt már nem bírom elviselni.

2013. nov. 8. 12:11
 17/53 anonim ***** válasza:
55%

no, akkor

ha elkezd okoskodni, mosolyogj rá és mondd neki foglalkozz a saját dolgoddal

ha látja nem idegesít fel, akkor majd forr magában

anyukáddal hasonlóan járj el, ne szólj semmi rosszat, bólogass, helyeselj ne vitatkozz

2013. nov. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
47%

lelkisérült egy fenét.

Gyakorlatilag mást sem csinálsz, mint próbálod megindokolni, miért is kötelessége anyukádnak fizetni a számláidat. Őszintén szólva kicsit sem csodálkozom, hogy a párjának elege van és beleszól, mert te !"e ő az anyám, kötelessége segíteni" indokkal egyszerűen anyukádon élősködsz.

Mondvacsinált indokaid vannak arra, miért is kell neki fizetni a számláidat. Nézd, ha nem tudod fenntartani az itthoni és a kinti életed is, az egyikről mondj le.

Nem kell kintről utalnod, lehet itthon számlád, van netbank, az kintről is működik, arra havonta átutalsz, és onnan fizeted a számlákat. Add meg a tartozásodat, és következő hónaptól ne kérj tőle kölcsön. Oldd meg másképp.

2013. nov. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:

"oldd meg másképp"


én csak anyát látom megoldásként.


de nem is hiszem, hogy erre a nagy igazságtalanságra ez lenne a megoldás. ez csak "tüneti" kezelés.

utána jönne a következő.


például le se sz*rja majd a gyereket, az tuti, nem lesz nagymamája. erre a férje majd megint hozzászól.

vagy soroljam mi fog jönni még az életben?


meghalok belerúg a síromba. mire a férje csak átkarolja.

gondoltam kicsit szélsőségesítek.


jah fogadjam el, hogy anyám már nem egyedül utál, hanem mással együtt. nyeltem ahogy anyám szemét, nyeljem azt is, hogy a környezete is, jah meg az ő anyja is. voltaképp ezzel ezt írtad kedves utolsó. csináljam az életem nélkülük és helo, mert én segítséget várnék, vagy minek hívod.

2013. nov. 8. 12:30
 20/53 anonim ***** válasza:
100%
csak azt nem értem, ha ilyen gyűlölettel vagy irántuk, miért kell a segítségük.
2013. nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!