Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külön főz nekem anya, hogyan...

Külön főz nekem anya, hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve kezdődött a dolog, amikor mondtam, hogy életmódot váltok és fogyni akarok. Elmondtam, hogy ezentúl kb fél adagot eszem mindenből, tehát nem kell külön főzni vagy ilyesmi.

Mégis elkezdett főzni nekem külön.. Ezt úgy képzeljétek el, hogy szombaton csinált nekem 2 kg gombából gombapörköltet! Csak én eszem ezeket, mert a többieknek főz mást. Ettem ebédre, vacsorára, másnap ebédre, vacsorára.. Egy az, hogy 2 nap alatt már megunom, másrészt a 3/4-edét ki kell dobni.. Lelkiismeretfurdalásom van, mert direkt nekem főzi, kidobjuk a kaját, mikor mások éheznek.. Másrészt viszont folyamatosan hízok, mert egyszerűen sajnálom azt a sok kaját kidobni és egy étkezéskor jóó nagy emberes adagokat eszem :S


Beszéltem már vele sokszor erről, de semmi változás.. Nem tudom már, mit tegyek..


2014. márc. 11. 15:30
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
63%

Egyrészt nagyon aranyos tőle, hogy figyelembe vette a kérésedet. :) Másnak pont az a baja, hogy a családja közli, hogy ez van, és kész, ha nem tetszik, éhen halsz.

Szóval ez tényleg rendes tőle.


Másrészt viszont valahogy tényleg meg kellene értetni vele, hogy köszönöd szépen, de ekkora adagokat ne főzzön, hiszen akkor pont a dolog lényege veszik el. Hiába diétásabb az étel, ha háromszor annyit eszel belőle, mint amennyit kellene... Ha segíteni akar neked, ezt is meg lehet neki mondani.


Mondd azt is, hogy unod, ha több napon keresztül ugyanazt kell enned, inkább kevesebbet csináljon mindig, és legyen változatosabb...


Vagy, hogy már te magad akarsz főzni.

2014. márc. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
A gomba a lényeg, nem a köret. Ez meg a másik: kifőz nekem 1 kg (!!!!) tésztát! Mikor én csak pár szem tésztát rakok egy adaghoz, a többi mind gomba.
2014. márc. 11. 15:40
 13/40 A kérdező kommentje:
Az ő konyhája, én ott nem főzhetek.
2014. márc. 11. 15:41
 14/40 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként meg normális ember nem ebédel háromszor, még akkor sem, ha nem fogyózik. Mi vagy te, konyhamalac? Nézz magadra, ezt akarod? Ha igen, akkor ne fogd a zabálást arra, hogy sajnálod, hogy ki kell dobni, hanem mondd azt, hogy zabálni akarsz. Ha meg nem, akkor egyszer ebédelj, normális adagot, a többivel meg ne törődj. Inkább menjen a kukába, minthogy téged hizlaljon, és ezzel együtt betegítsen. (Mert aki kövér, annak előbb-utóbb baja lesz.)
2014. márc. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
75%

Nem főzhetsz ott????? :o Miért nem?

Mi az, hogy az ő konyhája? Te nem ott laksz?

2014. márc. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Hát gratulálok ehhez a kommentedhez.
2014. márc. 11. 15:42
 17/40 anonim ***** válasza:
65%

"

5000000x elmondtam, de tényleg. Szépen, csúnyán, kiabálva, könyörögve, semmi hatás.

Mintha bevette volna a fejébe, hogy KELL..."


Tenyleg nincs mas megoldas, dobjatok ki a maradekot, esetleg szamold ki neki, hogy mennyi penz megy igy a kukaba. Ne edd meg, mert oda a fogyokura.


O pedig tenyleg csak annyit lat, hogy ket pofara tomkd magadba.

2014. márc. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Mert ne nyúljak ehhez, ahhoz, meg úgyis elrontanám, meg csak koszt csinálok, stbstb. Ezen már nem túráztatom magam, főzzön akkor ő.
2014. márc. 11. 15:43
 19/40 anonim ***** válasza:
37%
Nézd, fogalmazz, ahogy akarsz. A gomba jó és egészséges, a gombapörkölt viszont nem az. Tésztával meg pláne... Ennyi.
2014. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Elmondanád, miért is nem?

1 kávéskanálnyi olajon megpirított hagyma, rá a gomba, majd víz, 1 evőkanál tejföl, 50 kcal-nyi kukoricaliszt.

2014. márc. 11. 15:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!