Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külön főz nekem anya, hogyan...

Külön főz nekem anya, hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve kezdődött a dolog, amikor mondtam, hogy életmódot váltok és fogyni akarok. Elmondtam, hogy ezentúl kb fél adagot eszem mindenből, tehát nem kell külön főzni vagy ilyesmi.

Mégis elkezdett főzni nekem külön.. Ezt úgy képzeljétek el, hogy szombaton csinált nekem 2 kg gombából gombapörköltet! Csak én eszem ezeket, mert a többieknek főz mást. Ettem ebédre, vacsorára, másnap ebédre, vacsorára.. Egy az, hogy 2 nap alatt már megunom, másrészt a 3/4-edét ki kell dobni.. Lelkiismeretfurdalásom van, mert direkt nekem főzi, kidobjuk a kaját, mikor mások éheznek.. Másrészt viszont folyamatosan hízok, mert egyszerűen sajnálom azt a sok kaját kidobni és egy étkezéskor jóó nagy emberes adagokat eszem :S


Beszéltem már vele sokszor erről, de semmi változás.. Nem tudom már, mit tegyek..


2014. márc. 11. 15:30
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Ma már 3-adjára ebédelek, mert holnapra már megromlik a kaja:S
2014. márc. 11. 15:32
 2/40 anonim ***** válasza:
69%

Hagyd megromolni, kulonben azt latja, hogy te folyamatosan megeszed.

Ha azt latja, hogy megy a kukaba, akkor jobb esetben eszhez ter, rosszabb esetben tovabb szorja a penzt.

2014. márc. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Így is több mint a felét kidobja. Vagyis hát a kutyának adja oda, de hát akkor is..
2014. márc. 11. 15:34
 4/40 anonim ***** válasza:
77%
Mondd meg, hogy ne főzzön külön, ezentúl azt eszed, amit a többiek, és abból ehetsz kevesebbet is.
2014. márc. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

50000000000000000000000x elmondtam, de tényleg. Szépen, csúnyán, kiabálva, könyörögve, semmi hatás.

Mintha bevette volna a fejébe, hogy KELL...

2014. márc. 11. 15:35
 6/40 anonim ***** válasza:
67%

Figyelj már! Ha mindig kétpofára zabálod amit főz, akkor ne csodálkozz, hogy ennyire lelkes. Ő csak annyit lát, hogy eszed.


Ne edd meg, azt kész.

2014. márc. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Kb fél évig alig ettem belőle, csak fél adagokat. Aztán elegem lett abból, hogy annyi sokat kidob, így elkezdtem többet enni. Elég lelkis vagyok ilyen témában, az én fejemben az van, hogy kaját nem pazarlunk és nem dobunk ki..
2014. márc. 11. 15:37
 8/40 anonim ***** válasza:
87%

vegyél olyan kisméretű dobozokat, amelyek megfelelnek neked egy adagnak.

Ha megfőzi a 2 kg gombát, akkor állj neki szétrakni pl. 8 db kisdobozba és fagyaszd le.

Egy adagot megeszel, többivel tömöd a fagyasztót- egy idő után ő fog rájönni, hogy a te cuccaidtól nincs hely semmi másnak :)

2014. márc. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
23%

Ne haragudj, de a gombapörkölt mitől fogyókúrás?

Nem hízlal kevésbé körettel, mint egy sült csirkecomb. Vagy mint egy főzelék. Vagy akár normál pörkölt ugyanazzal a körettel, mint a gomba volt.


Ne legyen lelkifurdalásod, hiszen pont az ellenkező hatást érted el. Maradj az eredeti verziónál, egyél abból, amit mások esznek, csak felét, akkor is, ha van külön kaja. (Mellesleg a többiek is ehetnek gombát is, meg egészségesebbet is, ha már neked akar kedvezni anyukád.) Nagyon ráérhet...

Persze nem kétlem, hogy szeretetből csinálja, de tovább híztál, tehát rossz eszközöket használ.

2014. márc. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Na a fagyasztónkban így sincs semmi hely, 1 adagot sem tudnék berakni
2014. márc. 11. 15:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!