Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadhatónak tartjátok ezt...

Elfogadhatónak tartjátok ezt a hozzáállást lányotok részéről unoka kérdésben?

Figyelt kérdés

Hollandiában él több már nagyon régen, a férje holland. Van egy 1 éves kisfia. Két dolog nem tetszik a hozzánk, magyar nagyszülőkhöz állásával kapcsolatban.

1. A gyereket nem tanítja magyarra. Hollandul és angolul (ott ez is felkapott nyelv) beszélnek hozzá. Azt mondja két nyelv elég még neki. A többi összezavarná. Majd ha nagyobb lesz tanítja. De így nem lesz az anyanyelve, és velünk sem tud majd kommunikálni.

2. Kint voltam náluk, a gyerek beteg volt, ö dolgozott, mert magas beosztása van, de nem hagyta rám a gyereket, hívta a bébiszittert is mellém. Mondván nem ismer a kisgyerek és nem beszélek csak magyarul ha baj van. De mi baj lett volna? És neki tudtam volna telefonálni

Mit gondoltok ezekről? Elfogadható dolgok ezek?



2014. febr. 12. 14:39
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
62%

A bébiszitter oké, de ezt a magyar nyelv száműzést én sem értem.


Előttem már mindent leírtak, ezt gondolom én is.


Meg amúgy is, lehet, hogy valaki most úgy gondolja a büdös életben nem fog visszajönni, de az élet néha váratlan fordulatokat vesz. Ha meg egyszer valamiért haza kell költözniük, akkor itt fognak állni a gyerekek, és egy büdös szót sem fognak szólni senkihez? Hát...Hollandiába is vannak válások bizonyára és adódhat úgy a helyzet, hogy ne lesz ott maradása a lányodnak.

2014. febr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
11%

Nem tanítanám meg a gyerekemet magyarul. Minek?

Csak egy anyukám van, ő 40+ évesen kezdett el angolul tanulni. Más nem beszélne hozzá magyarul. Vagy mit kéne megértenie? Lenéző, irigy beszólásokat? Én az EMBEREK miatt nem tanítanám meg neki, mert maga a nyelv nem rossz, bár sok dolgot nem lehet kifejezni rajta.

2014. febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
52%

31. A valas meg nem jelenti azt, hogy a hölgynek haza is kell nyomban költöznie. Amugy sem lenne neki egyszerü. Hollandiabol a holland apa mellöl csak ugy nem lehet szaladgalni a gyerekkel mas orszagba. Az apanak is vannak jogai.

Ha egyedül maradnek, sem mennek vissza a büdös eletbe.

Azt lehet hazaarulozni...Hajra

2014. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:

A bébiszitteres dolgot lehet túlreagáltam.

A nyelvkérdés viszont tényleg fáj. Próbáltam angolul tanulni pár szót, amit a gyereknek mondok. Tudom hogy soha nem jönnek haza, még egyetemistaként kiment, ott tanult tovább, férjétől függetlenül ott fogja leélni az életét, de a gyerek mégis csak félig magyar. Biztos fogja később tanítgatni, de nem értem miért nem most, miért nem fontosabb az angolnál

2014. febr. 12. 16:05
 35/49 anonim ***** válasza:
23%
Nagy baromság amit itt írtok... hogy tanuljon meg csomó nyelvet baba korában, itt Magyarországon nem hiába nincs a bölcsődében sem 2 nyelv, csak anyanyelvi nevelés folyik, szerintetek miért???... tanuljon meg hollandul először beszélni aztán majd jöhet a többi. Jó persze a rokonság nagyon fontos, szóval azért tanítanám majd magyarul, de másért biztos nem.
2014. febr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
81%

"mert maga a nyelv nem rossz, bár sok dolgot nem lehet kifejezni rajta"


Te sem olvastál túl sokat sem Aranytól, sem Jókaitól.

2014. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
83%

35! Azért , mert ez Magyarország, más országokban már oviban nyelveket tanítanak a kicsiknek, mert akkor a legfogékonyabbak és akkor nem megterhelő nekik.


Aki pedig azt hiszi, hogy a magyar nyelv nem kifejező, el kell keserítsem, mert magasan ez az egyik legkifejezőbb nyelv.

Nem hiába több külföldi költő,író mondta azt, hogy magyarul sokkal könnyebben kifejezhető az írása, mint a saját anyanyelvén és vélhetően sokkal értékesebb lenne úgy a műve.

2014. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
75%
Vannak olyan magánbölcsődék, ahol van ilyen szolgáltatás, de állami szinten baromi drága lenne, ráadásul kiscsoportos foglalkozásban lenne csak értelme, úgy nem, hogy van 30 gyerek, 3 dadus és egy nyelvtanár. :)
2014. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
81%

Aki szerint a magyar nyelv haszontalan, es nem sokat lehet kifejezni vele, szeretettel kuldom ezt a ketperces videot, ahol ket brit nyelvesz beszel a magyar nyelvrol:


http://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&v=EOl..

2014. febr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
16%

Egy bölcsődei csoportban nem 30 gyerek van, max 12!!!

És a lepontozóknak üzenem, hogy ennek örüljenek életükben a legjobban...

2014. febr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!