Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadhatónak tartjátok ezt...

Elfogadhatónak tartjátok ezt a hozzáállást lányotok részéről unoka kérdésben?

Figyelt kérdés

Hollandiában él több már nagyon régen, a férje holland. Van egy 1 éves kisfia. Két dolog nem tetszik a hozzánk, magyar nagyszülőkhöz állásával kapcsolatban.

1. A gyereket nem tanítja magyarra. Hollandul és angolul (ott ez is felkapott nyelv) beszélnek hozzá. Azt mondja két nyelv elég még neki. A többi összezavarná. Majd ha nagyobb lesz tanítja. De így nem lesz az anyanyelve, és velünk sem tud majd kommunikálni.

2. Kint voltam náluk, a gyerek beteg volt, ö dolgozott, mert magas beosztása van, de nem hagyta rám a gyereket, hívta a bébiszittert is mellém. Mondván nem ismer a kisgyerek és nem beszélek csak magyarul ha baj van. De mi baj lett volna? És neki tudtam volna telefonálni

Mit gondoltok ezekről? Elfogadható dolgok ezek?



2014. febr. 12. 14:39
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
75%

A gyerekek agya olyan, mint a szivacs ebben a korban, meg se kottyanna neki 3 nyelv tanulása. Biztos keverné az elején a szavakat, de azt egy egynyelvű kisgyerek is megteszi még akár óvodás koráig is. Később viszont szépen el tudja már választani a nyelveket és mindet anyanyelvi szinten beszélné.


A bébiszitter kérdésében viszont nem értek veled egyet. Bármi baj történhetett volna, és még egy mentőt vagy tűzoltót sem tudsz hívni, mert nem beszélsz a nyelvükön. Az ördög nem alszik sosem, én sem mertelek volna így otthagyni, és nem a bizalom hiánya, hanem az óvatosság miatt. Gondolom, a bébiszitter nem vette ki a kezedből a kicsit, hagy ilyenkor játszani vele és gondoskodni róla, de ha bármi történt volna, ott lett volna segíteni.

2014. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
59%
Mindkét dologban egyetértek a lányoddal.
2014. febr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
71%

A gyereknek több előnye lesz az angolból,magyarul rajtatok kivül senki nem fog hozzá szólni.

Miért nem tanulsz meg angolul? Neked is hasznos lenne.


Bébiszittert én is hivtam volna,hisz ha baj van,akkor egy mentőt sem tudsz neki hivni.

2014. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
75%
Még azt akartam írni, hogy azzal, hogy nem tanítja magyarra, a fél családjától is elszakítja gyakorlatilag a kicsit, hiszen ha mégis úgy alakul, hogy hazaköltözik/látogat, nem tud majd senkivel beszélni, még a saját nagyszüleivel sem. Sőt, egy hasznos tudástól fosztja meg. Későbbiekben egy ilyen ritka nyelv bírása komoly anyagi hasznot is hozhat, akár egy nemzetközi cég tolmácsaként, akár diplomataként, akár fordítóként.
2014. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon rosszul esne, el sem tudom képzelni, hogy ne akarnám, hogy az anyanyelven a gyerekem anyanyelve is legyen.

A bébiszitteres dologban viszont igaza volt. Ha őt nem éred el, senkivel sem tudsz kommunikálni. Jó, hogy volt ott valaki, aki beszéli a nyelvet.

2014. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
91%

Abban nem értek vele egyet, hogy magyarra nem tanítja a gyereket. Így egyáltalán nem is lesz anyanyelve a gyereknek, hiszen az anyja nem az ő saját nyelvén beszél hozzá, hanem egy olyan nyelven, amit ő is csak később tanult meg.


Viszont abban teljesen egyetértek vele, hogy nem bízza rá egy olyan emberre külföldön a gyerekét, aki nem beszél semmilyen idegen nyelvet. Én se bíznám, még a saját anyámra sem, mert tényleg történhet bármi, és akkor kihez fordulsz és hogyan?

2014. febr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
23%

Ha nem akarja megtanítani, akkor az azt jelenti, hogy nem szólalhat meg magyarul. Ami elképzelhető, ha senki magyarral nem tartja a kapcsolatot. Egy újszülött 7 nyelvet tud megtanulni. A legnagyobb hülyeséget csinálja a lányod, ha nem tanítja meg magyarul a gyereket. Az, hogy melléd fogadott egy babysittert, az meg gusztustalan. 1 éves a gyerek, még más nyelven se tud, hülyeség arra fogni, hogy nem tud magyarul. Persze lehet, hogy nem ért magyarul, mert eddig nem hallotta a magyart, de ilyen korú gyerekeket nem zavarja a másik nyelv. Külföldön lakom, lányom 2 évesen kezdett el a helyi nyelven tanulni, mert 1,5 éves korában haza kellett mennem fél évre, és addig amit hallott a másik nyelvből teljesen kiesett neki. Abszolút nem zavarta, hogy más nyelven hadoválnak neki 2 évesen. Hamar belejött. Ma már 3.5 éves, ugyanúgy beszéli a két nyelvet.

Nagyon csúnya dolog tőle, hogy ennyire elzárja a lehetőséget a gyerek és előled, hogy egymással tudjatok kommunikálni. Nagyon úgy hangzik a történeted, mintha kifordult volna önmagából a lányod.

2014. febr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
82%

15:05

A kérdező lánya nem azért hivott bébiszittert,mert a nagymama a gyerekkel nem tud beszélni.Hanem mert ha baj van,akkor hogy hiv segitséget?

2014. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
70%

Én szerintem a lányod tipikusan az a nő aki affektálva utálkozik azért mert magyarnak született. Ismerem az ilyeneket. Egyik rokonunk ugyanilyen. Németországba él a lány megtanult németül és angolul. Amíg kicsi volt, mindig azzal jött, hogy ráér a magyar nyelvet megtanulni. A lány közel 30 éves, és nem beszél magyarul. A rokonunk is állandóan hangoztatta, hogy "fújjj magyar".. Egy idő után elege lett a bátyjának belőle, és meg is mondta neki, hogy egy affektáló liba lett..

A lányoddal ugyanez a helyzet. AZ unokád sosem fog magyarul beszélni, mert az anyja nem is akarja.

Tudod ez miért szégyen??

Mert ismerek több családot ahol az egyik szülő magyar, és az angol mellett nem csak az apja anyanyelvét de az anyja anyanyelvét is beszéli a gyerek. Angliában élek, és vigyáztam már olyan 2 éves kisfiúra aki értett magyarul (anyja magyar) értett angolul, és értett franciául is (apja francia)

Vagy a nyáron megismertem egy fiatal lányt aki gyakornokként jött hozzánk dolgozni, és szépen beszélt magyarul. Azt hittem magyar, de kiderült, soha nem volt Magyarországon. Az apja magyar csak, ő tanította meg. A lány 24 éves volt.

2014. febr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
37%
kit érdekel a magyar kint? az angollal és a hollanddal menni fog valamire, a magyarral semmire. majd megtanulja később.
2014. febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!