Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadhatónak tartjátok ezt...

Elfogadhatónak tartjátok ezt a hozzáállást lányotok részéről unoka kérdésben?

Figyelt kérdés

Hollandiában él több már nagyon régen, a férje holland. Van egy 1 éves kisfia. Két dolog nem tetszik a hozzánk, magyar nagyszülőkhöz állásával kapcsolatban.

1. A gyereket nem tanítja magyarra. Hollandul és angolul (ott ez is felkapott nyelv) beszélnek hozzá. Azt mondja két nyelv elég még neki. A többi összezavarná. Majd ha nagyobb lesz tanítja. De így nem lesz az anyanyelve, és velünk sem tud majd kommunikálni.

2. Kint voltam náluk, a gyerek beteg volt, ö dolgozott, mert magas beosztása van, de nem hagyta rám a gyereket, hívta a bébiszittert is mellém. Mondván nem ismer a kisgyerek és nem beszélek csak magyarul ha baj van. De mi baj lett volna? És neki tudtam volna telefonálni

Mit gondoltok ezekről? Elfogadható dolgok ezek?



2014. febr. 12. 14:39
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
50%

Akármi lehetett volna, őt mondjuk nem éred el, nem tudtál volna segítséget kérni.


Egyelőre szerintem elég 2 nyelv, megtanulhat később is magyarul. A lányodnak ez valamiért nem fontos, rossz a kapcsolatotok?

2014. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon elitelnem, a csaladban nem volt ilyen gond.

A legfontossab volt a magyar nyelv, melle jott az angol, mar 5eves gyonyoruen beszeli a ket nyelvet.

Nagyon haragudnek a lanyomra a Te esetedben.

2014. febr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Nem rossz a kapcsolat ezért sem értem. Az angol fontosságára hivatkozik, Hollandiában szinte mindenki beszéli. És hogy világnyelv. De ő is megtanult hrom másik nyelvet a magyaron kívül, a gyerek is ráért volna később
2014. febr. 12. 14:51
 4/49 anonim ***** válasza:
95%
Ha neadjisten olyan gond történt volna, mégis hogyan hívsz segítséget, ha nem beszéled a nyelvet? Teljesen jogosnak tartom, hogy hívta a bébiszittert. Abban viszont nem értek egyet, hogy nem beszél magyarul a gyerekkel. Vannak ismerőseink, magyarok, kint élnek Ausztriában, a gyerekek kint tanulnak németül, angolul, otthon (és itthon mi is) magyarul beszélünk velük. Sokkal könnyebben tanulnak ilyenkor nyelveket, mint később. Nem zavarodnak össze. Hogy ezt a lányod miért nem gondolja helyesnek, azt vele kell megbeszélned.
2014. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
48%
Két nyelv egyenlőre bőven elég a picinek,később ráér megtanulni magyarul. Előbb az adott ország nyelvét tanulja meg,ahol él. A bébiszitter kérdésben is igazat kell hogy adjak a lányodnak,mert a kisgyermekek életében nagyon fontos az állandóság. Biztos megzavarta volna,ha nincs ott a bébiszittere, szerintem legyél büszke a lányodra,csak a legjobbat szeretné a gyermekének.
2014. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
51%

Sajnálom a helyzetedet, ez tényleg nem szép tőle. Kirekeszt titeket és nem adja meg a lehetőséget, hogy jó viszonyt ápoljatok az új családjával és unokátokkal.

Szerintem egyszerűen önző és bele se gondol , hogy nektek ez hogy esik.

Miért nem beszélt vele erről többet? Kicsit jobban kifejtve a véleményed?

Nincs nagy magyar érzetem, igaza van, hogy külföldön él, de a magyar nyelvet minden esetben tanítanám a gyerekemnek a másik mellett.

2014. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
80%

Nyelvi kérdésben nincs igaza a lányodnak, de bébiszitter kérdésben igaza van.

"De mi baj lett volna?" Bármi! Én sem bíznám olyanra a gyerekem, aki nem beszéli a gyerekem nyelvét, és nem tud segítséget kérni, ha baj van. Még akkor sem bíznám rá, ha történetesen ő az anyám.

2014. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
76%

Megértem, hogy rosszul esik neked, hogy segítséget kért melléd amikor végre unokázhattál egy kicsit, viszont őt is megértem. Egy picivel bármikor bármi lehet, pláne ha beteg. A nyelvtudás hiánya, az ismeretlen környezet a segítségnyújtásba ellehetetlenített volna, és nem tudtál volna mit tenni egy nehéz helyzetben.


A másik része a magyar nyelv. Azt mondjuk nem értem, hogy a holland mellé miért az angol nyelvet választotta a kicsinek. Sokkal jobb lett volna, ha most babakorába megtanítja magyarul, és később harmadik nyelvnek felvehette volna az angolt. Ez a hozzáállás számomra se lenne szimpatikus, viszont annyira ritkán vannak itthon ahogy írod, hogy az angol praktikusabb.


Szóval elfogadhatónak tartom, de nem értek vele egyet.

2014. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy önzőség... Ugyanakkor számomra ésszerű döntésnek tűnik. Annak a gyereknek nagyobb szüksége van az angolra és a hollandra (feltételezem Hollandiában akarnak maradni), mint a magyarra.
2014. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
14%
Egyszerű a dolog: szarul nevelted, és a gyerekednek elvette az eszét a pénz, lenéz titeket, és semmibe veszi a szülőhazáját, és a volt otthonát. Unoka ide, oda, én bizony elköszönnék, de mielőtt megtenném, előtte azért pár szóba ecsetelném, hogy kb mit is gondolok róla. Mert ahhoz, hogy odáig jusson ahol most van, bizony az általa lenézett emberek segítették.
2014. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!