Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadhatónak tartjátok ezt...

Elfogadhatónak tartjátok ezt a hozzáállást lányotok részéről unoka kérdésben?

Figyelt kérdés

Hollandiában él több már nagyon régen, a férje holland. Van egy 1 éves kisfia. Két dolog nem tetszik a hozzánk, magyar nagyszülőkhöz állásával kapcsolatban.

1. A gyereket nem tanítja magyarra. Hollandul és angolul (ott ez is felkapott nyelv) beszélnek hozzá. Azt mondja két nyelv elég még neki. A többi összezavarná. Majd ha nagyobb lesz tanítja. De így nem lesz az anyanyelve, és velünk sem tud majd kommunikálni.

2. Kint voltam náluk, a gyerek beteg volt, ö dolgozott, mert magas beosztása van, de nem hagyta rám a gyereket, hívta a bébiszittert is mellém. Mondván nem ismer a kisgyerek és nem beszélek csak magyarul ha baj van. De mi baj lett volna? És neki tudtam volna telefonálni

Mit gondoltok ezekről? Elfogadható dolgok ezek?



2014. febr. 12. 14:39
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
96%

A nyelvkérdéssel én sem értek egyet. Szerintem hülyeséget csinál a lányod. Egyrészt a magyarországi rokonaitól teljesen elszakítja a gyereket.

Ráadásul a magyart idegen nyelvként sokkal nehezebb megtanulni, mint pl. az angolt. Így nagyon hasznos lett volna, ha a magyart anyanyelvként "szívhatta" volna magába a kicsi.

2014. febr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 aHermann ***** válasza:
83%

Szia!

A nyelv kérdésében egyetértek veled. Nem igazán értem a lányod álláspontját. Kicsiként lehet a legjobban nyelvet tanulni. Csak annyi kellene hozzá, hogy ő magyarul beszéljen hozzá, apuka marad a hollandnál, együtt meg angolul beszélnek, ennyi.

Ezzel a hozzáállással (később ráér megtanulni) szerintem az lesz a vége, hogy a kisfiú nem tanul meg magyarul. Ugyanis csak az anyukájától tudna megtanulni, aki ezt nem tartja fontosnak. Nem hiszem, hogy később több ideje lenne rá. Azt meg nem nagyon hiszem, hogy a holland iskolákban lehet magyarul tanulni. Inkább a spanyolt nyomhatják a királyné miatt, meg a németet, franciát, flamandot.

Így a magyar rokonságtól eléggé el lesz zárva a gyerkőc, vagy ti kezdtek el nagyon gyorsan megtanulni hollandul vagy angolul.


A bébiszitternél viszont a lányoddal értek egyet. Nem biztos, hogy elérted volna a lányodat, illetve ha valamilyen sürgős beavatkozásra lett volna szükség (orvos, mentő, gyógyszertár) nem tudtad volna elintézni, mert nem beszéled olyan szinten a nyelvet, és nem is tudod, hol vannak. Elhiszem, hogy rosszul esett, de ez ésszerű lépés volt a lányodtól.

2014. febr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
53%

Akik szerint a magyar nem fontos: ennyi erővel akkor a magyarországi iskolákban is legyen angol nyelvű oktatás, nem? Az a világnyelv, a magyart meg csak itthon beszélik és fölösleges, nem? Másrészt néhány évtizeden belül a távol-keleti nyelvek sokkal fontosabbak lesznek, mint az angol, kár azzal érvelni, hogy az angollal sokra megy a gyerek. Én nagyon fontosnak tartom az idegennyelv-tanítást, de szerintem elég gáz, ha egy magyar ember nem magyarul beszél a gyerekéhez. Én Angliában lakom, folyékonyan beszélek angolul és spanyolul, de el se tudnám képzelni, hogy ne magyarul beszéljek a gyerekeimhez. Akármilyen jól is beszél valaki akármennyi idegen nyelvet, egyik sem lehet olyan, mint a saját anyanyelve.

Egyébként meg minél több nyelven beszélnek egy kicsi gyerekhez születésétől fogva, annál könnyebben fog még további nyelveket megtanulni később.

2014. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
80%

Mi az, hogy a magyar nem fontos, abban az esetben, mikor a CSALÁDOM MAGYAR???

Akik szeretnének részt venni az életünkben, az unokájuk életében, DE nem tudnak, mert az anyuka nem tanítja a gyereknek. Kirekeszti a saját családját.

Az én rokonom is Svájcban él, már két gyerekes anyuka, a gyerekek németül és magyarul beszélnek, az iskolában meg már tanulják az angolt.

2014. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: A magyar nyelvterület - akár hiszed, akár nem - fontos piaca nagyon sok multinak, ezért magyarul és angolul és hollandul is tudni igenis előny lehet sok-sok álláshirdetésnél. Figyelem az állásokat, képzeld, keresnek perfekt szlovák, horvát vagy épp ukrán nyelvű területi képviselőket is nagy multik, alapfeltétel a pályázásnál, és nyilván jól meg is fizetik. A magyarral sincs másképpen. Egy plusz nyelv ismerete mindenképpen csakis előnyére válik mindenkinek hosszabb távon.
2014. febr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%
utolsó alatt a 20-ast értettem, csak azóta született pár hsz. :) (25)
2014. febr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
32%

Jol lepontoztatok a 20-ast, pedig igaza van.

En is nagyon gondolkodom rajta, hogy a nemsokara születendö gyermekemet tanitsam e magyarra.Es nem azert mert fuj Magyarorszag, hanem mert nem szandekozok oda visszamenni.Senkim sincs ott.Aki van rokon velük nem tartom a kapcsolatot.

2014. febr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
29%
tanuljon meg a mama angolul, ráér
2014. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
73%
El nem tudnam kepzelni, hogy a sajat gyermekemhez ne az anyanyelvemen beszeljek.
2014. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
89%

1. "A többi összezavarná."

Ez egy súlyos tévhit.

Különbség van az L1 és az L2 tanulásában (L1 esetén nem is tanulásról beszélünk, hanem elsajátításról); egy pici baba / gyerek gond nélkül el tud sajátítani több L1-et is, ezáltal kétnyelvű, vagy akár többnyelvű (poliglott) lesz. Más a folyamat, mint amikor valaki idegen nyelvet tanul. A köznyelv úgy mondja, hogy ebben a korban a gyerek még "fogékony".

2. Sajnos igazat kell adnom a lányának. Bármi történt volna, a helyi bébicsősz azonnal tud intézkedni. A magyar nagymama meg nem biztos, főleg, ha az ország nyelvét sem ismeri.

2014. febr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!