Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám rossz anyának tart mert...

Anyám rossz anyának tart mert próbálom nevelni a gyerekem?

Figyelt kérdés
Például ma délután égetően rossz volt a gyerekem.Mindent csinált amit persze nem szabad.3 éves egyébként.Ma nagyon ki készített.Locsolta a szőnyegre a gyümölcslét,ütögette a laptopot,földhöz vágta a telefonomat,plusz le vette a kártyámról az összes pénzt,mert oda szoktam neki adni fél órára játszani.Aztán egy kicsit rá kiabáltam és mehetett büntetésbe.Erre ő kijelenti hogy én milyen szar anya vagyok,hogy nem engedek neki semmit..stb.Most én vagyok ez miatt a rossz?
2013. dec. 19. 20:38
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
69%

1. Miért kell egy 3 évesnek odaadni a telefont?

2. A kiabálás nem nevelési módszer.

3. Ha csak mindezek után küldted büntibe, az régen rossz. Rögtön az első nemkívánatos cselekedete után kellett volna. Egy 3 éves nem érti, hogy most a két órával azelőtti tettéért kap büntetést...


Nem vagy rossz anya, csak nem vagy toppon a nevelésben.

2013. dec. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
67%

De azért tudnod kellene: "Kés, villa, olló...".

Még van három éved, hogy rendre tanítsd a srácot.

2013. dec. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

Minden rosszasága után elküldtem büntetésbe.

Azért adom oda mert nem hinném azt hogy fél órát játszik a telefonnal még bármilyen baja lenne tőle.

2013. dec. 19. 20:55
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
nem is neki, hanem a telefonnak...
2013. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
77%

Magadra vess.

3 évesnek nem adunk játszani se mobilt, se laptopot, se bankkártyát.

Hány évesen szültél, 14??

Nagyon éretlen vagy és igazságtalan voltál a gyerekkel.

3 évesen még nem tudja felfogni, hogy egy laptopnak mennyi az értéke. Elrontja, aztán még meg is bünteted a te felelőtlen viselkedésed miatt?

Anyukádnak teljesen igaza van.

Te nem neveled a gyereket, hanem következetlenül viselkedsz.

2013. dec. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
91%
Hát tényleg nem tudsz gyereket nevelni. Ha már három évesen ilyet csinál, mi lesz később? Kiabálni meg felesleges vele, ha látja, hogy ideges vagy, ő is bizonytalan lesz és mégjobban elkezdi a hülyeséget. Eddig hogy nevelted, hogy ilyen lett?
2013. dec. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
85%

Te mégis mit képzeltél? A 3 éves mit fog csinálni a mobillal telefonálni?És mit fog a laptoppal intenetezni?


Persze,hogy ütögetni fogja és földhöz vágni,hiszen nem olyan színes és érdekes dolgok,mint a játékai nem is érti minek kell neki vele a színes játékai helyett ezekkel "játszani".


Mikor az enyém volt 3 éves,az ilyen dolgokat olyan magasra tettem,nehogy elérje,nem még odaadom,aztán nem értem miért nem telefonál és internetezik vele.


Szegény gyerek,aztán még a korosztályának megfelelő normális reakciójáért még bűntetik is:(

2013. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
36%
Az azért erős túlzás, hogy 3 évesnek nem adunk laptopot és telefont. Jó ha mindent megismer, csak mellé kell ülni, és tudomásul venni, hogy el fog állítani egy-két dolgot. Így tanul.
2013. dec. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
74%

# 8/8

A volánhoz is odaülteted? Mert igaz, hogy egy-két fának neki fog menni, de hát így tanul...

Ugyan már, telefont, laptopot kezelni bőven ráér oviban, kisiskolás korban megtanulni, mikor már vigyázni is tud, és képes jobban felfogni a dolgok működését.

3 évesen még bőven elég volna ezek helyett a kemény lapú mesekönyv - és akkor kevesebb kis funkcionális analfabéta nevelődne...

2013. dec. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy oda adtam neki a laptopot?Itt van az asztalon és úgy ütögette.Neki a laptop tabu,nem nyúlhat hozzá,és ide sem ülhet.Ti nagyon félre néztetek valamit.
2013. dec. 19. 22:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!