Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az én gyerekemet nem is fogja...

Az én gyerekemet nem is fogja majd szeretni?

Figyelt kérdés

21éves lány vagyok, jó a kapcsolatom a szüleimmel, boldog párkapcsolatban élek, lassan 1 éve, barátom érett gondolkodású, idősebb nálam 2évvel.


Van 2 bátyám, mindkettőnek van már gyerkőce, anyámék imádjá az unokáikat...és nyilvűn nem ilyen fiatalon, de majd én is szeretnék gyerkőcöt, és sokat gondolok erre a dologra mostanság.

De anyám mindig jelét adja a nemtetszésének...

Nemrég voltunk esküvőn csokordobásra beálltam, erre anyám jó hangosan megszólal hogy "Remélem nem kapod el!"

A kocsiba meg barátom előtt leszólt, hogy "Csak az kellett volna, hogy elkapd, isten ments hogy férjhez menj" tiszta ciki volt...


Akkor ma voltam nőgyógyásznál kontroll vizsgálaton,erre apum megkérdezte hogy "MIvan azért mentél mert terhes vagy?" (ő ezt erős poénnak szánta) erre anyám "Isten ments, hogy mondhatsz ilyeneket, ÚR Isten már csak az kéne"


A lényeg hogy mindig ilyenekt mond... és olykor elgondolkozom azon, hogy irigylem azokat a csajokat, akiknek az anyjuk segít az esküvői előkészületekben és a terhességük idején is mellettük áll stb.


De szerintem ha egyszer én terhes leszek, anyám haragudni fog rám és nem fog segíteni semmiben, és lehet a gyerekemet se fogja majd szeretni, ha ilyeneket mond???


Normális dolog az, hogy ennyire ódzkodik? Nem is beszélek vele ilyen témákról, csak barátommal szoktunk elkalandozni e téren és olyan jó érzés:) Ugyanakkor zavar, hogy anyám ilyen, kicsit megijeszt. Épp a napokban gondolkodtam hogyha még fiatalon, de már 24-25évesen esnék teherbe szerintem tuti mérges lenne rám vagy hasonlók, még rendes nekem lenne szégyenérzetem


2013. aug. 15. 18:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én 1 évvel idősebb vagyok nálad, a barátom 25 és már lassan 5 éve együtt vagyunk, de ha szóba jön anyámnál az esküvő, baba téma, ő is hasonlókat reagál, de szerintem csak azért, mert még fiatalnak tart ehhez. Szerintem a te anyukád is így van ezzel.
2013. aug. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én is 20 éves vagyok, és anyukám szokott ilyeneket mondani, de pusztán azért, mert nem akarja, hogy elcsesszem az életemet 20 évesen egy babával. Majd ha 10 év múlva bejelentem, hogy babát várok, akkor örülni fog és ebben biztos vagyok :D
2013. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha így is van, hogy fiatalnak tartja a mama a lányát a családalapításhoz, kulturált módon is közölhetné, nem ilyen ősparaszt stílusban. Egyébként mindenki egyéni döntése, mikor alapít családot, ha nem a nyakára szülnek, akkor nem értem a sápítozás okát. Ez a lánya döntése, aki többször említette, hogy nem holnap akarna szülni.
2013. aug. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Amíg úgy érzed, hogy szégyenérzeted lenne amiatt, hogy teherbeesel annak ellenére, hogy anyád ezt látszólag nem szeretné, addig tényleg hanyagold a teherbeesés dolgot.


Előbb függetlenítsd magad anyád meglátásaitól a te életedre vonatkozóan. Lehet, hogy van benne félelem, hogy túl korán teherbe esel, az is lehet, hogy nem tart alkalmasnak rá anyagilag vagy szellemileg, de az is lehet, hogy szimplán azt nem szeretné, hogy a barátodtól ess teherbe... Elvégre is előtte sütötte el, hogy nem szeretné, hogy férjhez menj. Ez egyébként már a "fúrás" tipikus esete, ugyanis az, ha nem kedveli a barátodat (tuti, hogy ez a helyzet, ha ilyeneket elereszt), azt vagy nem kéne közölnie, vagy veled kéne közölnie, de semmiképp se a barátod előtt.


Szóval próbálj meg leválni róla, és nem foglalkozni azzal, amit mond. Ha gyereked lesz, jó esetben ő annyira fontos lesz, hogy az ilyen beszólásokra, még ha anyád is mondja, már rég nem fogsz adni.

2013. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

tényleg nagyon bántó, ahogy anyukád beszél veled.

sajnos nem látja meg, mekkora érték, ha egy fiatal nőnek normális párkapcsolata van, és van esélye szülni.

engem mindig féltettek, túlféltettek, tanuljak, meg minden, későn lettek tapasztalataim, itt vagyok harminc x évesen, gyerek közelében sem vagyok, pedig most már bezzeg kéne az unoka. sajnos a túlféltésnek nagyon rossz következményei lehetnek, mert lelkileg nagyon el lehet valakit cseszni ezzel.

2013. aug. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!