Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már nem tudom őszintén szeretn...

Már nem tudom őszintén szeretni a gyerekemet, mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Még csak 2 éves, de pokol mellette az életem.
2012. okt. 18. 05:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Igazából lehetne kedves aranyos is, de vmiért az mégsem megy neki.

Valamelyikünk tuti nem normális... láttam már más korabelieket is, akik kezelhetőek. Tudom, hogy sz.r anya és sz.r ember vagyok, ezeket kár is leírni. Arra lennék kíváncsi, hogy van-e esély arra, hogy ez legalább ne legyen még rosszabb, és hogy segíthetnék.

Ennél a kis boszorkánynál semmi sem válik be sajnos. A következetesség sem, különben nem ülnék itt 2 óra alvás után remegő gyomorral. Azért imádkozom, hogy egyszer ne húzzon fel annyira, hogy elragadtassam magam, és kárt tegyek benne. Tudom, nem is érdemlem meg, hogy gyerekem legyen, de úgy érzem jobb lenne, ha nem lenne :(.

2012. okt. 18. 05:29
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj el a nevelési tanácsadóba, ott megmondják hogyan kellene kezelned a gyermeked, hogy szófogadóbb legyen!

Én nagyon sok hasznos dolgot tanúltam ott, amit itthon alkalmaztam, és azóta a gyermekem sokkal kezelhetőbb!!!

2012. okt. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan miket csinál a gyermek?

Gyermekpszichológus,nevelési tanácsadó.

Neked pedig egy jó adag magne b6 forte.Nem leszel ennyire stresszes.

Nem szeretnék kötekedni,de nem lehet,hogy nem úgy viszonyulsz a gyermekhez ahogy kellene és ezt ő érzi?

Bár,ahogy jobban olvasom a soraidat,lehet,hogy egy pszichológus Neked sem ártana.

2012. okt. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Ismered Jo Frost nevet? Tudom ajanlani a nevelesi modszereit. Nem vagy eleg kemeny a gyerekkel es nincsenek szamara hatarok megszabca.
2012. okt. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
lehet, sőt valószínű, hogy depressziós vagy és a gyerek is. pszichológus: nevelési tanácsadó vagy gyermekpszichiátria vagy gyerekideggondozó (ezeken a helyeken ingyen fellelhető) de fizetős úton is el tudsz menni, magánba.
2012. okt. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jo Frost! és neked egy kis kikapcsolódás nélküle, esetleg doki.


[link]

2012. okt. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megvannak a határok, mert ha van kedve, akkor normális. Igyexem nem kimutatni felé, hogy mennyire végem van. Mégpedig attól, hogy teljesen kiszámíthatatlan. Egyik percről a másikra is át tud változni. Ès ilyenekkel mit tudok csinálni, hogy egy teljesen normális nap után gondol egyet és hajnal kettőtől ötig csinálja a műsort. Ez kell, amaz kell, de inkább szétlocsolja az innivalót, hogy cseréljünk ágyneműt. Közben meg dumál és pukkad a röhögéstől. Én nagyon vártam, és nagyon szerettem volna jó anyukája lenni, de erre nem látok most esélyt. Biztosan nem vagyok normális, de nagyon haragszom rá, és a harag rossz tanácsadó. Sajnos nem tudok vagyonokat tömni a dilidokik zsebébe, pedig biztosan segítene. Nevelési tanácsadót megérdeklődöm, biztosan többet és jobban látnak. Köszönöm az ötleteket.
2012. okt. 18. 09:20
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Én megkérdezném a védőnőt is, hogy mit javasol.

Egy biztos: pihenés kell neked, mert ha te kiegyensúlyozott lennél, a 2 éves kicsi gyerek nem tudna ennyire felbosszantani és tudnál nevetni a csacska dolgain.

Nálunk is volt már éjjeli szórakoztatás, ital kilocsolás, étel szétkenés az ágyban... de sikerült együtt ágyathúzni, maradékot összetakarítani és így közösen oldottuk meg a problémát, ez is együtt töltött idő lett, közös elfoglaltság.

Próbáld meg leadni a gyereket a rokonoknak a 4 napos ünnep alatt és sétálj, olvass, pihenj kicsit. Utána másként fogod látni a gyereket :)

És ne hibáztasd magad, mindenki elfárad, minden anyuka haragszik néha magában a gyerekre, csak van aki nem mondja ki. Egyre figyelj: ne üvölts, ne rángasd, ne bántsd akkor sem, ha úgy érzed, nem bírod tovább. Inkább próbálj mindig szeretettel fordulni a gyerek felé, és minél többször próbálod, annál könnyebben fog menni.

Én szándékosan mosolygok, megölelem a gyereket, ha rosszat csinál és úgy magyarázom el, hogy irgum burgum... nem szabad... anya ettől szomorú... (az enyém is 2 éves).

2012. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én ezt nem igazán tudom elképzelni, de amit tennék a helyedben: nagyik, tesók, v barátnő, v bárki, akit ismersz és megbízol benne és persze bevállalja vigyázzon rá pár napot. mindketten kikapcsoltok kicsit a mókuskerékből. te pihensz, átértékeled a gondolataidat és érzéseidet, amik most nem igazán a normális mederben vannak. addig csinálj magadban egy tervet (napirend, foglalkoztató időtöltés, ilyesmik, találj ki vmit az éjjeli kelésekre, h azokat h fogod lereagálni, nyílván nem az üvöltésre gondolok, ehhez van a neten sok segítség, szóval találj ki mindent, h mit hogy fogsz vele csinálni) és vidd véghez. kezeld a hisztiket, nálunk a büntisarok jött be. megkérem 2-3-szor szépen, ha nem használ, akkor háromig számolog, addig van ideje befejezni, amit épp művel, ha nem, akkor bünti. ahány éves, annyi perc. közben te végig maradj pozitív, egész nap. tudom, néha pokoli nehéz, de ha te pozitív vagy, ő is az lesz. amíg szép az idő menjetek ki rengeteget, fáradjon el, szokja meg, h mi a rendszer, nincs kezelhetetlen gyerek, az tuti, csak meg kell találni azt az utat, amivel hatsz rá. ha alszik pihenj, az energiát ad. kitartás, rendeződni fog, de a dackorszak kicsinál kicsit mindenkit.
2012. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Egy momentum az egyik válaszodhoz Kérdező, társasházban, panelban laktok? Mert ha családi, én bizony háromszor elmondanám este hogy alvásidő van és ha kilocsolja az innivalót, nem kap másikat és alhat a vizesben vagy a szőnyegen, nagy gyerek már felfogná. aztán hadd bömböljön reggelig, pár nap és rájönne hogy nem viccelsz. Egyébként 20hósom 11-12órát alszik folyadék nélkül, lehet h nem is lenne a tiédnek sem szüksége éjszaka inni. CSak egy ötlet volt. Azt élvezi hogy körbeugrálod és még hozzá bosszús arcot is vágsz. Este alvás van és találkozzatok reggel. ha most úgy érzed nem is szereted annyira, ki fogod bírni azt is a szívszaggatóan sír egy kicsit. nyilván azért is vagy ilyen állapotban mert alig alszol éjjel, SŐT ő is jobb gyerek lenne ha éjjel kipihenné magát.
2012. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!