Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már nem tudom őszintén szeretn...

Már nem tudom őszintén szeretni a gyerekemet, mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Még csak 2 éves, de pokol mellette az életem.
2012. okt. 18. 05:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!nem vagy szar ember,csak nagyon fáradt.tényleg le kellene passzolni a kicsidet pár napra,nekem is be szokott válni.érzi rajtad a feszültséget,emiatt ilyen ördögfióka.éjszaka ha kiönti a vizet,vedd el és ne adj neki másikat,ennyi.már én is rájöttem egyébként,hogy ha éjszaka így kiabál a fiam,be kell menni hozzá,ha úgy,akkor meg nem,mert csak felébred és oda a nappal és az éjszaka is.

esetleg bölcsi,vagy családi napközi?

kitartást,mindenkinek vannak szarabb időszakai.

2012. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló vagyok,

még egy gondolat eszembe jutott: te nem a gyerekre haragszol, hanem arra amit csinál. A gyermekünket ösztönösen szeretjük és ha bosszúságot okoz nekünk, akkor őt szeretjük, de a cselekedetet nem. Ezt mindig éreznie kell a kicsinek ahhoz, hogy felnőtt korában kiegyensúlyozott legyen. Tudnia kell, bármit is tesz, bármennyit is téved vagy hibázik, az a tanulás folyamata és te így szereted őt.

És ne hibáztasd magad, csak elfáradtál, de ezt gyorsan lehet orvosolni :)

2012. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as:

azzal nem értek egyet, hogy mosolyogva dorgálod meg a gyereket. Így teljesen ellentétbe kerül a mondanivalód a metakommunikációddal, két ellentétes dolog jelenik meg, és a gyerek vagy nem tudja, minek higgyen, az arcodnak vagy a szavaidnak, vagy - és ez a valószínűbb - inkább az előbbinek hisz, és elkönyveli, hogy minden oké, anya mosolyog, tehát nincs semmi gáz.

Jobbnak tartom (nemcsak én, hanem a gyerekpszichológusok is), hogy az arcunk igenis fejezze ki a rosszallásunkat, bátran nézzünk mérgesen, ez még messze nem bántalmazás, csak éppen segít a gyereknek eligazodni az érzelmeinkben.

2012. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!