Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az én gyerekemet nem is fogja...

Az én gyerekemet nem is fogja majd szeretni?

Figyelt kérdés

21éves lány vagyok, jó a kapcsolatom a szüleimmel, boldog párkapcsolatban élek, lassan 1 éve, barátom érett gondolkodású, idősebb nálam 2évvel.


Van 2 bátyám, mindkettőnek van már gyerkőce, anyámék imádjá az unokáikat...és nyilvűn nem ilyen fiatalon, de majd én is szeretnék gyerkőcöt, és sokat gondolok erre a dologra mostanság.

De anyám mindig jelét adja a nemtetszésének...

Nemrég voltunk esküvőn csokordobásra beálltam, erre anyám jó hangosan megszólal hogy "Remélem nem kapod el!"

A kocsiba meg barátom előtt leszólt, hogy "Csak az kellett volna, hogy elkapd, isten ments hogy férjhez menj" tiszta ciki volt...


Akkor ma voltam nőgyógyásznál kontroll vizsgálaton,erre apum megkérdezte hogy "MIvan azért mentél mert terhes vagy?" (ő ezt erős poénnak szánta) erre anyám "Isten ments, hogy mondhatsz ilyeneket, ÚR Isten már csak az kéne"


A lényeg hogy mindig ilyenekt mond... és olykor elgondolkozom azon, hogy irigylem azokat a csajokat, akiknek az anyjuk segít az esküvői előkészületekben és a terhességük idején is mellettük áll stb.


De szerintem ha egyszer én terhes leszek, anyám haragudni fog rám és nem fog segíteni semmiben, és lehet a gyerekemet se fogja majd szeretni, ha ilyeneket mond???


Normális dolog az, hogy ennyire ódzkodik? Nem is beszélek vele ilyen témákról, csak barátommal szoktunk elkalandozni e téren és olyan jó érzés:) Ugyanakkor zavar, hogy anyám ilyen, kicsit megijeszt. Épp a napokban gondolkodtam hogyha még fiatalon, de már 24-25évesen esnék teherbe szerintem tuti mérges lenne rám vagy hasonlók, még rendes nekem lenne szégyenérzetem


2013. aug. 15. 18:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

meg hogy mondhat ilyet hogy a terhességtől Isten mentsen meg stb???


Jó oké, fiatal vagyok még, nem is most szeretnék, hanem később és szeretném majd megteremteni a gyerekemnek az anyagi stb hátteret, de könyörgöm, hogy mondhat ilyet?? Lehet teherbe se tudnék esni, annak örülne??

Meg más mit nem adna azért ha babája lehetne, ő meg ilyeneket mond....

2013. aug. 15. 18:52
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem azért mond ilyeneket, mert 21 évesen még tényleg korai a házasság meg gyerek. Majd 5-10 év múlva esetlet érett leszel erre.
2013. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Tippelhetek? Te voltál mindig is a család pici kislánya és anyád soha nem vett felnőttszámba? Sok lenéző beszólást kaptál már korábban is, a képességeidet nem dicsérték, hanem leszólták, mondván te úgyis béna vagy hozzá?
2013. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád nem érti meg, hogy csak előre tervezel. Nem fogadja el, hogy felnőttél, talán fáj is neki, és mivel még a kisgyerekének gondol, úgy hiszi, hogy biztosan azért jutott eszedbe, mert márismoströgtön akarod, elvégre egy kisgyerek nem tervez előre...

Szerintem anyukáddal valahogy észre kellene vetetni, hogy felelősséggel gondolkodsz már (a leírásodból legalábbis ez derül ki, mást a te - illetve mi, én is 21 vagyok - korodban nem érdekli, hogy a semmire szül, csak szül, mer' a babák cukik...), és kezdje megérteni, hogy nem vagy már kisgyerek.

2013. aug. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy MOST, esküvő előtt valóban nem szeretné, ha teherbe esnél.

Elfogadja a barátodat? Nem vele van baja, s nem szeretné, ha összeházasodnál vele?

Egyébként az anyák a lányuk gyermekét általában jobban szokták szeretni, mint a fiukét. Esetleg be sem vallják maguknak sem.

Ne parázz ilyeneken, az idő mindent megold.

2013. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem azért mond ilyeneket, mert látja, mennyire éretlen és felelőtlen gondolkodású vagy, ami nekünk is átjön az írásodból. Naiv vagy még, fiatal, fogalmd sincs az önálló életről és úgy a világról egyáltalán, de már arról álmodozol, hogy 3 év múlva szülnéd a gyerekeket?


Van egyáltalán munkád? Együtt éltek a hű de érett barátoddal, akivel "mááár" 1 éve járogattok?


21 évesen nem a házasságon meg a szülésen kellene aggódni, hanem azon, hogy legyen egy jó végzettséged, dolgozz pár évet, megalapozd a jövődet, lakást/házat vegyetek/építsetek...

2013. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg nagyon butaságokat beszél...! Elég szégyen egy ilyen anya.

Ez olyan, mintha ő menne valamilyen kontrollvizsgálatra, és te olyanokat mondanál neki, hogy isten ments, hogy negatív legyen a leleted.

Vagy isten ments, hogy házas maradj, remélem elválsz!

2013. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

"ma 19:24", de egy rosszindulatú valami vagy...

Képzeld, 21 vagyok, éppen egyetemet nem végeztem, de van két olyan szakmám, amikkel pöpecül el tudok majd helyezkedni bármikor, ha neadjisten a jelenlegi munkahelyemről kikerülnék valami oknál fogva - mert igen, dolgozom, több, mint egy éve!

Együtt élek a párommal is, már lassan fél éve.

Nem akarunk gyereket se most, se később, de állunk úgy, hogy 2-3 év múlva akár még bele is férne.

Kérdező, én már megtanultam, javaslom neked is: ne írd ki az életkorod, ha nem létfontosságú, mert az alapján fognak megítélni...

2013. aug. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb, ha ilyeneket beszél, te meg vágj vissza azzal, hogy remélem elváltok apuval, és egyedül fogsz megöregedni! :D
2013. aug. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Gondolom, a mostani helyzetedre gondol, én 20 vagyok, de az én anyukám, ill. a családom nőtagjai is úgy beszélnek a terhesség és házasságtémáról velem kapcsolatban, hogy még egy olyan 10 évig nem örülnének neki:D

Szerintem ez még a mi korunkban teljesen természetes, a legtöbben ilyenkor egyetemisták, bulizgatnak stb, nem pedig a gyerekvállaláson gondolkodnak. Majd ha 5 év múlva is ezt mondja, akkor érezheted furának.

2013. aug. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!