Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a 14 éves...

Ti elengednétek a 14 éves lányotokat 2 hétre külföldre?

Figyelt kérdés

A barátnőjével és annak a szüleivel menne. A barátnőjének a szülei nagyon gazdagok. A Francia Riviérán, Saint-Tropez-ban van egy villájuk. Oda menne velük 2 hétre. Meg lehet menne még a harmadik barátnőjük is.


Ti elengednétek?


2013. júl. 13. 20:47
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ...

-milyen kapcsolatban vagyok a lány szüleivel,

-milyen a barátnő,

-tudnánk-e viszonozni valahogy és az nekik elég lenne-e.

2013. júl. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
26%

Nem. Mindegy milyen gazdagok, nem fogadnám el, hogy nyaraltassák a lányomat. Mindennek ára van. Ennek is lenne. Tanulja meg a gyerek, addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér. Ingyen semmi nem hullik az ölünkbe.

Esetleg csábítja a csillogás, gazdagság, ifjú fejjel hülyeségeket csinálhat, a jobb élet reményében.

Szóval:NEM.

2013. júl. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
72%
Simán. Ha megbízhatóak a szülők, akkor örülnék neki, hogy világot lát a gyerekem. Én 17 éves voltam, amikor először mentem egyedül a nénémhez külföldre és nem lett semmi bajom, sőt, mindenki örült, hogy végre önállósodom egy kicsit:D
2013. júl. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
72%
Én elengedném.
2013. júl. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
71%

Ha megbízol a szülőkben, akkor igen. Ha én így meghívnék valakit úgy vigyáznék rá, mint a sajátomra és nem várnék semmilyen viszonzást.

14-15 évesen mi is voltunk külföldön, igaz iskolai szervezésben, nem ilyen luxus körülmények között. Ott kb. 15 gyerekre jutott 1 felnőtt felügyelő.

2013. júl. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
61%
Igen, megbízható ismerős családdal ennyi idősen én is nyaraltam a Balatonon. Ha ismerem a családot, megbízok bennük, akkor simán.
2013. júl. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
57%
Ez abszolút attól függene, hogy mennyire ismerem a szülőket, de szívesen elengedném, hiszen ez egy életre szóló élmény lenne neki, amit tőlünk sosem kapna meg, hiszen mi nem vagyunk gazdagok. Ha lenne egy ilyen lehetősége, és tudnám, hogy jó kezekben lesz, biztosan elengedném. Nekem a bátyám sokszor átverte anyukámat és emiatt ő engem már nem nagyon engedett el sehová kisebb koromban (amit persze abban a helyzetben érthető), rengeteg mindenről maradtam le emiatt és azok a lehetőségek már sosem fognak visszajönni.
2013. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Az anyukát ismerem csak, az apukával még nem is találkoztam. A nő az kedves szimpatikus nő. A lányom is kedveli. A lányok is régóta barátnők.
2013. júl. 13. 21:15
 9/45 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem engedd el, nem lesz gond. A szülők ott lesznek, a lányod meg eljut egy olyan helyre, ahová amúgy nem biztos, hogy eljuthatott volna. Belegondoltam abba, hogy a lány helyében hogyan érezném magam, ha elengednének a szüleim, és ha nem. Ha elengednének, nagyon boldog lennék, ha nem, elég nehezen heverném ki. Na jó, mondjuk lehet azért, mert én nagyon szeretek/szeretnék utazni, menni ide-oda.:D
2013. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
65%
A 2. irigy :P
2013. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!