Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elméleti kérdés : Nők/ Asszony...

Elméleti kérdés : Nők/ Asszonyok! Ha a tinédzser korú lányotok teherbe esne tényleg arra buzditanátok, hogy tartsa meg a gyermekét?! .

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok ,mert egyre többet olvasom,hogy tizenéves fiatalok esnek teherbe és egyre többen arra buzditják,akkor tartsa meg . Biztos,hogy ez a legjobb megoldás ???

2013. jún. 18. 05:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
42%

azért szerintem vannak olyan esetek, amikor nem életreszóló bűn megtartani. és ezt mi kívülállóként még így sem tudjuk megítélni. sok múlik a fiatalok korán (nem mindegy, hogy 14 vagy 17), érettségén, a kapcsolatukon, céljaikon, talpraesettségükön, anyagi helyzetükön.

ismerek olyan 20 éves egyetemistát, akinek 3 éves kislánya van, ő pedig nappalin tanul. a kicsi oviban, ő suliban. ilyen is létezik.

2013. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Igen ,nem vitatja senki ilyen is van :) ! Nekem pedig van a rokonságomban egy lány,aki 17 évesen szült ,most lesz húsz éves ! Szereti a kisfiát ez természetes .. de bizony egy gyenge pillanatában bevallotta ,ha vissza fordithatná az idő kerekét , máshogy döntene .Sajnálja,hogy akkor a saját feje után ment ,és bizony sajnálja valahol a fiatal életét is ,ami 360 fokban megváltozott .A gyerek apja 1x látta a babát,mikor megszületett ,anyagilag sem akarja támogatni őket .A lány a beteges édesapjával él ,aki hol dolgozik ,hol nem .. Nem tud elmenni szórakozni ,nem tudja az élni az életét ,hiszen teljesen meg van kötve .. a tanulmányait is abba kellett hagyni ,hogy dolgozni tudjon egy konyhán .Szerintetek helyénvaló ez az élet egy fiatal lánynak ,nem beszélve arról,hogy a kisfiú is jobb életet érdemelne .:( Ebbe kellene belegondolni ,amikor egy fiatal lány terhes lesz ,és makacsul ragaszkodik a véleményéhez ! Nem minden végződik happy and-el !
2013. jún. 18. 10:54
 23/28 anonim ***** válasza:
66%
Nem biztatnám semmire abban támogatnám ahogy dönt. Ha megszeretné tartani akkor abban ha nem akkor abban. Bárki hibázhat senki se tökéletes azért vagyok az anyja hogy támogassam és segítsem a nehéz helyzetben. De semmiféle képpen nem kényszeríteném semmire.
2013. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
42%
Én tuti nem biztatnám meg kényszeríteném erre, de abortuszra sem. Attól függne a tanácsom, hogy fel tudnánk-e nevelni a gyereket, elég érett-e anyának, van-e bevétele, el tudná-e tartani a párja stb.
2013. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
21%

Sok fejtörést és veszekedést okoz, hogy a párom exe nem vetette el a gyereket x éve, mert "mi van ha nem lehet több gyereke?"...

Ha a csaj 18 évesen nem tartja meg a gyereket, vagy RENDESEN neveli, "mostohaként" nem lenne problémám a gyerekkel, mert nem tud viselkedni. :(


várom a piros kezeket.

2013. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

Emlékszem, amikor először megjött, na jó, egy kicsit később, anyám a lelkemre kötötte hogy vigyázzak (mintha lett volna mire, hú, akkor még nagyon a fiúutálós korszakomban voltam :D ) De később azt is mondta, hogy ha teherbe esnék és gyerekem születne, ő felnevelné. Nagyon szereti a gyerekeket, főleg a kisbabákat. Most meg folyton az unokával nyüstöl, de arra várhat, mert 20 éves a barátom :D


27/L

2013. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
76%

Próbálok objektív lenni és csak egy-két rövid történetet osztok meg veletek.


Volt egy barátnőm, együtt nőttünk fel, 16 évesen teherbe esett, eltitkolta, megszülte. A fiú később a férje lett, immáron kb. 8 éve együtt vannak, házasságban. A lány még a szakmunkásképzőt sem tudta elvégezni, most nincs munkája, de otthon van már 3 gyerekkel. Az apa rendszeresen iszik, másfelé kacsintgat, az anya szintén. Hitelből van még a rozoga kis házuk is, a gyerekek orvosi ellátását nem tudják rendesen kifizetni. Anno, amikor a lány szült pedig épp árverezték a szülői házukat.

Gondolhatjátok, mennyire örült neki anyuka akkor.


Másik ismerősöm, 17 évesen szült, az apát csak névből ismeri egy egyéjszakás kalandnak hála. A gyereket a lány szegény szülei nevelték fel másik kettő gyerekük mellett, míg a 17 éves csak bulizott és szexelt (ezt bizony ő maga mesélte el nekem). Anyukájának még a munkahelyét is ott kellett hagynia, pedig tényleg nagyon szegények voltak. Most a fia már fiatal felnőtt és bár nem rossz, de nem is jó a kapcsolata az anyjával.


Látok még hasonló példákat, de azokat nem ismerem közelről. Csak azért írtam le ezt a két történetet, mert szerintem eléggé elgondolkodtató ás nagyjából fel is vázolja, milyen élet vár az ilyen gyermekekre és a fiatalon teherbe esett lány szüleire.

2013. jún. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Tökéletesen igazad van ! Nagyon tanulságos ,reméljük hasznára lehet még valakinek aki olvassa és hasonló szituban van .
2013. jún. 28. 07:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!