Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elméleti kérdés : Nők/ Asszony...

Elméleti kérdés : Nők/ Asszonyok! Ha a tinédzser korú lányotok teherbe esne tényleg arra buzditanátok, hogy tartsa meg a gyermekét?! .

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok ,mert egyre többet olvasom,hogy tizenéves fiatalok esnek teherbe és egyre többen arra buzditják,akkor tartsa meg . Biztos,hogy ez a legjobb megoldás ???

2013. jún. 18. 05:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
50%

Ha gyerekem lett volna, akkor szinte esélytelen, hogy fiatalon teherbe essen, mert úgy neveltem volna, hogy tudja, hogy ha szexuális életet él, akkor mivel kell védekeznie a nemkívánt terhesség ellen.


Ha mégis terhes lett volna, és kiskorúként, akkor nem is kérdés, hogy elvetettem volna a gyerekét, hiszen egy gyerek ne neveljen gyereket. Egy bimbó még nem rózsa, nem is szabad úgy tekinteni, mintha az volna. Tizenévesen szül, aztán tíz év múlva jön rá, hogy mennyi minden kimaradt az életéből, mert nem volt lehetősége ide vagy oda menni, mert ott volt a gyerek?

Vagy a gyereke ellen fordul (esetleg az élete ellen), mert azt hibáztatja minden bajáért.


Azok a nők, akik a tini korú lányukat férfiak ágyába hajtják, nagyon durva agresszorok, általában önző, birtokló hisztérikák, vagy a "még mindig szebb vagyok, mint Hófehérke" - nők. A gyereket már kicsiként sem engedik érzelmileg az apja közelébe sem, így annak hatalmas apahiánya lesz, amit tiniként öszekever a szerelemmel.


Teherbe esik, anyuka pedig rögvest papol neki a "nő szent kötelességéről", azaz valójában elveszi a gyereke gyerekkorát, nem vállal felelősséget a gyereke érzelmi-lelki egészzségéért (mint ahogy semmi másért sem).


Ez már nem a középkor, vagy a viktoriánus kor. A nemkívánt gyerek mindig nemkívánt és idővel gyűlölt lesz, ha elhiszi bárki is, ha nem. Ez tény.

2013. jún. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
33%
11-es voltam, lemaradt a lényeg: és akit gyűlölnek, az gyűlölni fogja önmagát. A nekívént gyerekek ritkán hosszú életűek és sikeresek, sokkal inkább önpusztítók és korai halottak.
2013. jún. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Én is azt vallom,hogy a józan észre kell hallgatni . Az is milyen (mert van olyan is !) megszüli a gyerekét ,vagy rosszabb esetben eltitkolja (!!!!) ,hogy már ne lehessen elvetetni a gyereket .Bizony az édes kevés,hogy megszüli,mert azzal példálózik,hogy az abortusz gyilkosság ! Kevés, hogy jajj de cuki az a baba .,, Aztán rájön,hogy ő fiatal ,élni szeretne ,bulizni,nem a gyerek apja az igazi akivel együtt akar maradni ,a baba a mamára/papára marad ... Aztán mi van akkor ,ha mama /papa nem tud segiteni,munkanélküli lesz ,leszázalékolják stb... Ott marad egy fiatal anya egy babával ,0 élettapasztalattal ?! Neeeem én azt mondom,nagy hiba ilyenkor megtartani a babát ! Legalábbis én ezt gondolom... !
2013. jún. 18. 08:03
 14/28 A kérdező kommentje:
A kérdésemnek egyébként van apropója ,mint irtam itt olvastam sokszor a témáról .Hányan-de hányan tanácsolták ,hogy szülje meg ! Majd a szülők biztos segitenek ... !!! :/ Kiváncsi lennék ezek az emberek a saját gyereküknek is azt mondanák,hogy nem baj,majd felneveljük ?!
2013. jún. 18. 08:08
 15/28 anonim ***** válasza:
72%
Alapból én sem pártolom az abortuszt, de egy tizenévesnek 0 háttérrel sosem ajánlanám, hogy tartsa meg. Ha a lányom ilyen helyzetbe kerülne, akkor leülnék vele beszélni és együtt ki találnánk mi lenne a legjobb megoldás.
2013. jún. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
40%
Azt mondanám neki, döntsön ő, és akárhogy is alakul, teljes mellszélességgel támogatom benne. Azt hiszem, egy anyának ez a dolga ilyenkor, kiállni a gyermeke mellett a bajban. Természetesen mindkét lehetőség előnyeit-hátrányait végigvennénk, s akár pszichológushoz is elvinném, hogy le tudja magában tisztázni a dolgokat. Úgy gondolom, egyik irányba sem terelném, mert nem tudnám annak a terhét vinni a vállamon, hogy belekényszerítettem egy életre szóló döntésbe.
2013. jún. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
55%
Ugyan már utolsó ,ezt nem gondolhatod komolyan ! Én nem asszisztálnék ilyenben a lányomnak .Addig amig nem látom,hogy normális becsületes fiú van mellette komoly kapcsolatban ,és mellettük áll majd ,nem derogál dolgozni ,addig semmi esetre sem ! 20 (még az is határeset !) éves kor alatt ha van esze egy lánynak,nem a megtartás mellett dönt .Egy szülő meg abban tud segiteni a gyermekének,hogy megpróbálja felnyitni a szemét .. ! Mit tud egy pl.17 éves az életről ?! Először meg kell tanulnia reálisan dönteni . Tanuljon szórakozzon ,mindennek eljön majd az ideje . Én megmondom neked a frankót , nem támogatnám a lányomat abban ,hogy megtartsa a babát !
2013. jún. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
hu de sok lett a felkialtojel egyeseknel.
2013. jún. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz ? Igen lehetséges ,sajnos ez nem olyan téma ahol a mosoly jeleknek helyük van .
2013. jún. 18. 09:23
 20/28 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ, hány éves....hogy állunk anyagilag...mennyire lenne jelen az apuka...stb.


Pusztán azért, mert az abortusz "gyilkosság", még biztos, hogy nem buzdítanám arra a gyerekemet, hogy szülje meg. Aztán meg nem tudja felnevelni, mert apuka lelép...nincs pénz...stb.

2013. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!