Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elméleti kérdés : Nők/ Asszony...

Elméleti kérdés : Nők/ Asszonyok! Ha a tinédzser korú lányotok teherbe esne tényleg arra buzditanátok, hogy tartsa meg a gyermekét?! .

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok ,mert egyre többet olvasom,hogy tizenéves fiatalok esnek teherbe és egyre többen arra buzditják,akkor tartsa meg . Biztos,hogy ez a legjobb megoldás ???

2013. jún. 18. 05:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
Mi a biztos a világon? Semmi. De az en gyerekem gyerekként, nulla végzettséggel, nulla elettapasztalattal, munka nelkul az en nyakára nem fog szülni, az biztos.
2013. jún. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Igen ! Én is ezt vallom egyébként,butaság ilyen idősen arra biztatni,hogy tartsa meg ,mert a terhesség megszakitás gyilkosság ,többet nem lehet baba (ami hülyeség! ) stb .stb ... Néha ámulok és bámulok,amikor olvasom milyen válaszokat kapnak ezek a fiatalok .Én is édesanya vagyok ,aki kiáll a gyermekéért ,de ebben az esetben határozottan ellenezném ,hogy gyereket szüljön !
2013. jún. 18. 06:14
 3/28 anonim ***** válasza:
56%
Én kiegészíteném a kérdést. Adnátok neki egy pofont ha megtudnátok? Hogy később se legyen majd ilyenre esze? Bírom, hogy hogy betudják kapni a legyet a kis csajok, akik meg tényleg akarnánnak is, azoknak nem sikerül, mert a stressz meg stb miatt már nem sikerül, ezek meg elmennek berugnak, vagy nem tudnak nemet mondani a barátjuknak, és gumi nélkül csinálják. Érdekes ez az evolució.
2013. jún. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

Én édesanyámmal beszlgettem erről anno.

Ő azt mondta, hogy arra próbálna rábeszélni, hogy vetessem el, de nem kényszerítene, és mellettemállna akárhogy döntenék is. Annak a gyereknek felnőtt, érett szülőkre volna szüksége, nekem pedig tanulnom kellenene és stabil kacsolatban gyereketvállalni.

Persze nálunk fiktív volt a kérdés, mindeszt 15 évsen. 18 már elmúltam amikor nemi életet kezdtem élni.


Én is ismeretlenben a nem létező gyerekemet efelé terelném, de mivel még nincs tinédzser koru gyerkekm, nem tudhatom az ő személyisége milyen.

Ha látom, hogy összetörne egy abortuszba (egy kicsit minden érző nővel megtörténik) mert olyan nézetei vannak, akkor biztosan nem beszélném át.

Azt hiszem szeretnk olyan nevelest biztosítani neki, hogy legyen saját érékrendje, saját véleménye, de kérjen is tanácsot az ilyen bajban.

Azt hiszem aki józanul végiggondolja az nagyon figyel a védekezésre (ami nem 100% tudom), és nem vllal gyereket a semmire, atinikapcsolatba, de ebben az esetben a józanság ritkán van jelen (mármint amikor már ott a "baj")

Vannak esetek, amikor jól sül el a dolog, de ez a ritkábbik.


Bármennyire fájna nem a megtartás fele terelném. Viszont ha mégis úgy döntenek megtartják mellette állnék.


Nem vagyok ab ellenes , de támogató sem, láttam a néma sikolyt, sőt több durvábbat is, tudommhogy a magzat egy élet, de mellette van még 6 akinek az életét tönkreteheti ilyen esetben. Ezen felül gyűlölöm ha valaki védekezési formának tekinti, nem hiszem hogy annyi becsúszott gyerek van, mint ahány abortusz:(

2013. jún. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy a harmadik vagyok, férfi de érdekes kérdés. Lelkileg sokat ront a gyereken, de belegondolva, hogy később egy megesett liba lesz mindenki szemében, mert a kis öcsi aki bebújtatta a bohócot a fiókba annak a szülei ritkán örülnek és elfordulnak, szóval már fiatalon egy egy gyermekes anya lesz és nem biztos, hogy talál olyat, aki szemében nem negatívum ez. Senki nem nézi a hátteret, hogy csak véletlen. Ilyenkor a legtöbbre azt mondják, hogy biztos kis qurva volt, és az is, és nem veszik komolyan, és max majd egy elvált pasit talál.
2013. jún. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
35%

Mindezt..


A többit nem is javítom...


Elnézést kicsitnkorán van még:)

2013. jún. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
43%

nezd, mindenkinek mas a nezete errol a dologrol. aki vallasos pl az nyilvan arra buzditja hogy tartsa meg. ha tizeneves kora ellenere eleg erett hozza es a csaladi/anyagi hatteruk sem rossz akkor is meg kell tartani szerintem.


en nem vagyok teljes mertekben az abortusz ellen, amig nincs gyerek addig kell gondolkozni a vedekezesen, de amikor mar megfogant, akkor szerintem nem ugy kellene gondolkozni hogy csak akkor tarjuk meg ha minden tokeletes, hanem csak akkor vetetjuk el ha tenyleg nagyon muszaj. pl az en parom anyukaja is 17 eves volt amikor szult, es nagyon orulok neki hogy nem vetette el csak azert mert tizeneves volt. :) szoval ez a kerdes ennel joval bonyolultabb.

2013. jún. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
52%
Én 17 évesen szültem,gyógyszer mellett lettem terhes.Édesanyám csak annyit szolt hozzá hogy jól gondoljuk át mit akarunk,ö támogat engem bármilyen döntésre is jutunk.A párom fejében meg sem fordult az abortusz és én sem tudtam volna ezt feldolgozni.Mi megtartottuk a babát,De nem a szüleink "nyakára" szültem meg a kisfiunkat.Mert a párom dolgozott és volt,van miböl eltartani.Viszont több olyan ismerösöm van aki 16-17 évesen szült és a gyereknek nincs meg a megfelelö környezet.(itt nem a márkás cipökre ruhákra,sok játékra gondolok) Az ilyen tiniket elitélem és igenis az ilyeneknek bizony az abortusz mellett kellennne dönteniük mert csak a kicsi életét teszik tönkre.
2013. jún. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
70%

A Néma Sikoly hatásvadász, propaganda film. A benne szereplő magzatok idősebbek 12 hétnél. Magyarországon viszont csak a 12. hétig végzik el az abortuszt.

Az ellenzők éppen a gyerek érdekeivel nem törődnek, sőt, az anyáéval sem.

Nem elég egy babát megszülni, azt fel is kell nevelni! Ahhoz pedig biztos munkahely, megélhetés kell. Egy tini az iskoláit sem tudja befejezni, de ha igen, gyerekkel akkor sem veszik fel sehova dolgozni. A szülei sem lehetnek biztosak abban, hogy lesz munkahelyük a gyerek 18 éves koráig. Milyen életet tudnak biztosítani a gyereknek?

A józan észre kell hallgatni a bigottság helyett!

Nem igaz, amit egy ilyen ember mondott a témában: Akinek Isten gyereket ad, annak enni is ad.

A tapasztalat nem ezt mutatja.

2013. jún. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy lelketlennek hangzik, de nekem fontosabb lenne a gyerekem, mint a még meg sem született... két élet mehet tönkre, vagy alakulhat egy jól.

Egyértelmű ne szüljön, szüljön választ nem tudok adni, nyilván azért sok mindentől függ.


Mondjuk érdekelne, aki azt írta, azért adnánk-e egy pofont, hogy ne forduljon elő újra, tényleg azt hiszi, egy pofonon múlik?

2013. jún. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!