Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell 18-19 évesen...

Miért kell 18-19 évesen kirepülni otthonról?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő lenne:

Miért "kell" 18-19 évesen, a középiskola elvégzése után egyből kirepülni otthonról?

Véleményem szerint, egy évet még otthon maradhatnának a diákok a szüleikkel. Ha mondjuk van szakmája a fiatalnak, akkor persze dolgozzon. De ha csak érettségije van, akkor úgy gondolom egy év még megengedett lenne nekik otthon. Sokan ebben a korban még felfogásban nem elég érettek, és tapasztalatlanok. Azalatt az idő alatt megtanulhatnák az alapvető ház körüli tevékenységeket.(Főzés, takarítás, mosás, esetleg gyerekfelvigyázás)

Miközben ezeket tanulják, levennék a szülők válláról ezeknek a terhét, és emellett még végig tudnák gondolni mihez is szeretnének kezdeni az életben.


2013. jún. 5. 20:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
64%
Az elvileg nem lenne gond, ha a 18-19 éves otthon él a szülöknél, de a legtöbben ilyekor úgy gondolják, hogy ök már "felnöttek", és ezért azt csinálnak, amit akarnak, a szülök meg alkalmazkodjanak a gyerekhez. Szerintem EZ AZ, ami miatt sok szülö nem akarja, hogy a gyerek továbbra is ott éljen velük, mert a saját lakásukban nem ÖK akarnának alkalmazkodni másokhoz, hanem ha szivességböl megengedik, hogy maradjanak, akkor a gyereknek kellene a szülökre tekintettel lenni. Aki erre nem képes, az jobb, ha máshol él.
2013. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%
Azért ne hogy már 18 évesen kezdjen valaki főzni meg takaritani tanulni.
2013. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Van ráció abban amit a kérdező mond, mert tényleg divat kicsit kitenni a gyereket nulla élettapasztalattal (ismerősömet spec kitették) de tényleg ne 18 évesen kezdjen főzni tanulni. Én 14 évesen más kotyvasztottam dolgokat (a kedvencem volt, hogy mindenféle zöldséget vajon megpirítottam és pirítóssal megettem) Illetve 16 évesen kezdett anya, apa oktatni, hogy mit hogy kell csinálni (rántás, habarás) 17 évesen meg már rendesen főztem és tortákat sütöttem. A házimunkát szerintem már kiskorban meg kell szokni.
2013. jún. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze, külföldön, vagy inkább úgy mondom: nyugatias, jobb munkahelyeken - elvileg - az is megengedett, elfogadott, hogy fél-egy év fizetetlen szabadságra megy a munkavállaló, hogy ez idő alatt utazgathasson, nyaralhasson, feltöltődhessen és ez idő letelte után frissen térjen vissza a munka frontjára.

Ébresztő!

Ez itthon nem így megy! Sajnos, nem engedhetjük meg magunknak, hogy bármely család plusz egy főt "csak úgy" eltartson (nem tanulás, nem egyetem, nem gyes és egyéb címeken, CSAK ÚGY).

Ez borzasztó nagy luxus, és ha ezt egy dolgozó ember nem teheti meg, akkor egy életerős, fiatal ember, aki még ráadásul nem is dolgozott, kétlem, hogy megteheti... (persze kihangsúlyozom, ha épp a kényszer nem hozza úgy: tehát nem talál állást, vár fél évet az egyetemre vagy épp elvégez addig egy nyelvvizsgát stb.)

Sajnos, aki csak teheti - még sok kismama is, meg persze diákok - inkább elmenne/elmegy dolgozni (akár félállásban, ez is becsülendő), hogy enyhítse a család pénzügyi terheit.

2013. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a mai világban nem gáz, ha 18 évesen nem tud főzni

A takarítás megint más dolog, azt kicsi kortól kell szoktatni.Szerintem ezt nem is lehet úgy megtanulni vagy megtanítani, mint a főzést.Persze mindenki máshogy takarít. Az nem bonyolult hogy mosd el az edényeket úgy hogy ne legyen rajta kajamaradék.Porszívózz fel úgy, hogy ne maradjon ki sehol terület. moss fel XY helységben és töröld le a port.Talán a vasalás, amit jó ha megmutatnak.Azért egy porszívózást szerintem nem kell :-)


Főzés témára visszatérve.Szerintem az már valóban gáz, ha 25 éves korára nem tud főzni.A 18-al nincs semmi gond szerintem..Ha akkor elkezdi az alapokat majd megy az jobban magától.Persze mindenkinél a kényszer nagy úr!De a mai 18 évesek nem olyanok, mint 25. évvel ezelőtt.Akkoriban nagyon kevesen tanultak tovább, ilyen idős koruk körül férjhez mentek, aztán vagy beletanultak mint +Friss" feleség, vagy sokuk szülei már eleve szégyennek tartották volna, ha a lányuk nem tud főzni úgy megy férjhez, HISZEN lassan gyereke lesz..stb.. saját háztartása. Igen, akkoriban egy szakmunkás képzővel is suli után egyből el tudtak helyezkedni.Dolgoztak pár évet aztán jött a családalapítás.Így is megéltek.elkezdhették ennyi idősen a saját életüket.ház, család, stb.


Na most ebben a világban egy 18 éves, nem tud így elindulni.Legtöbbjük akár 20-22 éves koráig eleve iskolába jár, ha teheti. Szimplán csak azért, hogy képzettebb legyen a munkaerőpiacon.Sajnos sokan így is csak egy gyárban vagy egy minimálbéres állásban tudnak elhelyezkedni, azt is hosszas keresés után.Tehát itt vannak 23-24 évesen és nem azok a viszonyok vannak, mint a 80-as években.Mire megteremti az egzisztenciáját (nem 3 autóra meg 70 millás házra gondolok) csak egy ház hitellel egy férj, vagy majdnem férj és már lassan 30 éves.Itt indul úgy mint egy 80-as évekbeli friss házas.Kicsit el is kalandoztam. :-)

Na szóval úgy bírom mikor itt valakik letolnak egy 18 éves "gyereket" hogy felnőtt ember vagy menj el dolgozni tartsd el magad.Sajnos most ezek a srácok olyan szinten vannak érzelmileg, mint anno szüleink korosztály 13-14 évesen.Persze akit rákényszerít az élet már 10en évesen, hogy főzni kell, mert az anyukája sokat dolgozik és nem ér rá, a gyermek meg igen az megint más, de abban a világban ahol egy 12-13 évest nem mernek még otthon hagyni sem a szülei egyedül, hogy is várnánk el, hogy főzzön? Sajnos ilyen lett a világ

Meg is kérdeztem anyut anno, hogy merte a 3 éves öcsémet rám bízni.7 évesen én vittem oviba, hoztam haza.Ébresztettem, megetettem mert a szüleink már fél 6 kor nem voltak otthon reggel.annyit mondott más világ volt.A maiban biztosan meggondolná! 21 éves koromban kezdem főzni tanulni, tök egyedül.Előtte max rántotta, bundás kenyér.Viszont elénk rakni a kaját és kiszolgálni soha nem kellett.Megfigyeltem, hogy a legtöbb szülő azt csinálja, mondjuk 17-18 éves a lányuk.Hazaesik munkából az anyuka, fáradtan.A főzni még nem tudónak nem magyarázzák, hogy mit kell csinálni, hanem inkább gyorsan összedobja ő, hogy ne kelljen várni a még tapasztalatlan ifjú szakácsnőre.ezzel le van rendezve a dolog.Meg az inkább ne is csinálj semmit, ha nem vagyok itt mert úgyis elrontod, ne pocsékolj elv a módi. Minek teperjen akkor a gyerek.

2013. jún. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nagy többségnél nem a szülő dobja ki a gyereket hanem a gyerek felnőtt vagyok én életembe ne szóljon bele senki felkiáltással akar elmenni otthonról. Én ismeretségi körömbe egy sincs ahol ne a gyerek akart volna menni.
2013. jún. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Van,aki maga választja ezt,és van,akit noszogatnak rá,de az biztos,hogy a miérteket nem ismerheted,mivel nem láthatsz bele senki életébe.Én például 19 éves korom óta külön éltem a szüleimtől,de én így éreztem jól magam,függetlenül.Ez nem azt jelenti,hogy nem segítettem vagy támogattam őket,és ettől ők engem ugyanúgy szerettek.
2013. jún. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
78%

Tehát úgy érted, hogy 1 évig ne dolgozzon, ne tanuljon csak legyen otthon?

Lehet, hogy levennék a szülők válláról a mosás meg a takarítás terhét (bár szerintem eleve úgy lenne normális, hogy ezt már kamaszkorától résuben megteszi valaki), de anyagilag bizony megterhelő lehet a szülőknek. Nem is a gyerek eltartása, inkább az hogy ennyi idősen valaki eljárna haverokkal, bulizni, randizna stb. Azért 19 évesen sztem elég ciki odaállni anyuka elé, hogy kéne 1000 virágra, 3000 mozijegyre meg 800 gumira.... Én ennyi idősen nem tudtam volna cska otthon lenni és a háztartást vezetni, meg netezni meg tv-t nézni.

2013. jún. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen világos a kérdés (pont úgy, ahogy más válaszolónak sem): te úgy gondolod, hogy csak úgy, "potyára" maradjon otthon, tanulás vagy akár munka nélkül? Az elég érdekes lenne.

Én 20 éves vagyok, érettségi után szakmát tanulok, jövőre végzek, de még így sem valószínű, hogy az elkövetkező pár évben kirepülök. Persze örülnék, ha lenne munkám, és el tudnék költözni (esetleg továbbtanulni a felsőoktatásban), de egyelőre nincsenek ilyen nagyravágyó terveim, csak annyi, hogy találjak valami munkát, amivel félre tudok rakni. Addig természetesen itthon maradnék, de sokat segítek a háztartásban. Azért az is érdekes, aki 18 évesen tanul meg főzni (kb 10 évesen kezdtem), takarítani (mit kell azon megtanulni? a seprű melyik végével kell seperni?!), mosni, gyerekekre vigyázni.

Az életről való gondolkodás meg nincs ahhoz kötve, hogy egy évig otthon üljek, amibe mellesleg bele is őrülnék.

2013. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
84%
Azt mondjuk nem értem, hogy miért annak kéne természetesnek lenni, hogy valaki, legyen ez fiú vagy lány, 10 éves korától főzzön. Mondom ezt úgy, hogy én 12 évesen már emeletes tortát sütöttem, de azért, mert imádom. Viszont van egy barátnőm, velem egyidős, azaz 19 éves, és életében nem fogott még fakanalat. Majd ha elköltözik otthonról, kénytelen lesz. Vagy él zacskós kaján, ez mindenkinek a saját döntése, úgy gondolom. A párom aki 25 éves még egy pirítóst se képes megcsinálni, mert fél, hogy elégeti, és kigyullad a ház. Soha nem jutott még eszembe, hogy ejnye-bejnye, anyuka miért nem rakta oda a tűzhely mellé őket 10 évesen, hogy "na addig innen el nem mész, míg meg nem főzöd az 5 fogásos vasárnapi ebédet az egész családnak". Soha nem értettem az ilyet, hogy miért kell ezen a hülye főzésen lovagolni. Valaki vagy tud, vagy nem, vagy szeret, vagy nem. Bátyám se főzött soha életében, de mikor 21 évesen elköltözött, kénytelen volt. Ma már ő főzi a legjobb pörköltöket a családi összejöveteleken. Egy másik barátnőm anyja viszont nem tud főzni, soha nem is tudott. Ők megoldották azzal, hogy apuka főzött, mert szeretett, vagy átmentek a nagyszülőkhöz enni a szomszéd házba. Sosem volt belőle problémájuk, és ez a nő úgy fogja leélni az életét, hogy egy rántottát soha nem csinált. Mindenki túl fogja élni a történetet.
2013. jún. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!