Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiraktak otthonról 20 éves...

Kiraktak otthonról 20 éves vagyok! Milyen szociális támogatásra lehetek jogosult? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
A tanulmányaimat beakarom fejezni -gépgyártás techónlugus- és jelenleg a barátnőmmel élek.

2013. máj. 31. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
menj be az önkormányzatra és a munkaügyi központba, ott megmondják
2013. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Munkaügyi központban voltam... 23 évesen, hogy munkát keresnék, és addig van- e valami lehetőségem, hogy ne haljak éhen...

A válasz...menjek az önkormányzathoz, esetleg a tb-met 1 évre átvállalják.... És amúgy mit tegyek...azért vannak a szüleim (!!!!) mondom és akinek nincs?, vagy nem tudják támogatni? Vállvonás...


Most csak a tapasztalatomat írtam le...


Tényleg az önkormányzat tud segíteni, de abból nem élsz meg, max nem halsz éhen, de ha sulizol, akkor magasabb szoctámot kaphatsz olyan jogon, hogy önfenntartó vagy... Kérhetsz ezen felül rendkívüli szoctámot, ezt pedig arra, hogy most lettél önfenntartó...stb... De mivel félév vége van...a nyáron diákmelót könnyebben kapsz, mint fő allást..

Tb- d legalább rendben a diákjogviszony miatt...

2013. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szociális támogatásért az önkormányzathoz fordulhatsz, de 10-20 ezer forintnál nem adnak többet havonta, ebből éhen halni sem lehet.

Muszáj lesz munkát vállalnod, ha egyáltalán kapsz valamit.

2013. máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha nappali képzésben tanulsz, gyerektartásra (rokontartásra) is jogosult lehetsz a szüleid részéről.
2013. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a suliban is megkérdezheted, van-e valami kedvezmény.Az unokaöcsémnek meg szociális alapon adtak valami ösztöndíjat régebben.
2013. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem az önkormányzat azt mondta nem vagyok jogosult semmilyen támogatásra csak egyszeri gyors segélyre... (nme vagyok kisebbségi!!...) Munkát még azért nme tudok vállalni mert tanulok és hiba abba hagyni a tanulást amúgy gépgyártástechnólógiát.
2013. jún. 1. 18:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!