Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell 18-19 évesen...

Miért kell 18-19 évesen kirepülni otthonról?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő lenne:

Miért "kell" 18-19 évesen, a középiskola elvégzése után egyből kirepülni otthonról?

Véleményem szerint, egy évet még otthon maradhatnának a diákok a szüleikkel. Ha mondjuk van szakmája a fiatalnak, akkor persze dolgozzon. De ha csak érettségije van, akkor úgy gondolom egy év még megengedett lenne nekik otthon. Sokan ebben a korban még felfogásban nem elég érettek, és tapasztalatlanok. Azalatt az idő alatt megtanulhatnák az alapvető ház körüli tevékenységeket.(Főzés, takarítás, mosás, esetleg gyerekfelvigyázás)

Miközben ezeket tanulják, levennék a szülők válláról ezeknek a terhét, és emellett még végig tudnák gondolni mihez is szeretnének kezdeni az életben.


2013. jún. 5. 20:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Sokan ennyi idősen nem önszántukból repülnek ki. Mostanában "divat" a szülők részéről, ha a gyerek 18 lett gondoskodjon magáról...
2013. jún. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ezt én is észrevettem. Épp ezért kérdezem. Hisz régen több korosztály is együtt élt, és nem voltak kihajítva a "gyerekek", csak mert nagykorúak lettek, mikor még szemmel láthatóan nem elég érettek az önellátáshoz.
2013. jún. 5. 20:54
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Divat lett az amcsikat utánozni, ennyi. Szerintem is hülyeség 18 évesen kirúgni a gyereket a házból, amikor ennyi idősen még javában tanulnak.
2013. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
szerintem,ezekben a családokban komoly komunikációs zavarok vannak,a régi több generációs időkben,nem volt szabadság azt kellett csinálni amit a családfő mond,innen ered a vagy megszoksz vagy megszöksz,a mai társadalomban nem nagyon lehet így élni
2013. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
100%
Nálunk ez pont fordítva van, húsz évesen szakmával még itthon élek, távolabb találtam munkát, így el kell költöznöm...anyu pedig sopánkodik, hogy " jajj gyermekem, még egy-ét évet igazán itthon maradhatnál", fél évet voltam itthon, ezalatt én is beletanultam a házimunkába, gyerekfelvigyázásba, így már boldogulni fogok. Hálás vagyok neki ezért.
2013. jún. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

Én meg pont azt látom, hogy sok gyerek 26 évesen is elvárja a szülőtől, hogy eltartsa és ne kelljen beszállnia a költségekbe. Emellett nem hajlandók semmiben sem segíteni, nagyszájúak, azt hiszik nekik ez előjoguk. Ha tehát van egy 18-19 éves gyerek, aki semmiféle tiszteletet nem mutat a szülője iránt, nem hajlandó elvégezni az alapvető házimunkákat sem, állandóan pénzért kuncsorog, és diákmunkára sem hajlandó elmenni, azt miért tűrné meg otthon bárki is? Én sem tenném.

Élő példa a szomszédunkban élő semmirekellő: végigbukdácsolt egy általa választott szakiskolát, most mégis másik iskolába iratkozna be, mert különben már el kellene menni dolgozni, és nem a szülei által vett gép előtt rohadhatna egész nap. És ilyenekkel vannak tele az iskolák: azt se tudja mit akar tanulni, csak legyen valami amire még fizetnek neki és amivel eltelik az idő.

Mi annak idején az általad említett dolgokat(Főzés, takarítás, mosás, esetleg gyerekfelvigyázás) 12-14 évesen sajátítottuk el, ma pedig sok huszonéves azt se tudja, hogy a levesport szárazon eszik -e vagy vízzel.

2013. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
Én tudok főzni, mosni, takarítani, 2 öcsém van így a gyerekekhez is értek. Egy év lehet jó lenne itthon még, de akkor úgy minden csúszik. Később végzek az egyetemen, később kezdek dolgozni és így később lehetnek csak gyerekeim (3-4et szeretnék). Így csak akkor maradok itthon, ha idén nem sikerül az egyetemre bekerülni.
2013. jún. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, de számomra nagyon furcsa a kérdésed. Sok fiatal van a közelemben, a családtagokon kívül ismerősök, távolabbi rokonok. Én egyről sem tudok, akinek ki kellett volna repülni otthonról. Szerintem az nem kirepülés, ha egy érettségizett fiatal, ha nem tanul tovább, elmegy dolgozni. Manapság már örülni kell annak, ha egy kezdőt egyáltalán felvesznek valahová. Ami a ház körüli teendők elsajátítását illeti, azért nem kell egy évet külön otthon tölteni. A családban felnövő gyerek automatikusan részt vesz a család mindennapi életében. Lehet, hogy 16 évesen egy csaj nem főz meg a családnak, de ha bulira készül, bizony sokszor összekapja magát, hogy valamit saját maga elkészítsen. A szülei válláról pedig nem azzal vesz le terhet, hogy süt, főz, takarít - mert szerintem ebből valamit néha-néha megcsinál - hanem azzal, hogy a korosztályára jellemző cuccokra (ruha, kozmetikai szerek stb.) megkeresi a pénzt. Egy érettségiző esetében a gyerekfelvigyázás pedig nagyon ritkán jön szóba, mert neki már általában nagyobb testvérei vannak.

Ezeket most nem azért írtam le, hogy neked ellentmondjak. Én egy 7 unokás nagymama vagyok, az unokáim életkora 7 és 23e év között szór, tehát közvetlen közelről látom ezeket a dolgokat. Persze azt is elfogadom, hogy kivételek mindig vannak. De azért nem általánosítanék ennyire.

2013. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

Ja igen, 7 évesen már teljesen egyedül sütöttem hajnalban a palacsintát a szüleimnek reggelire meglepetésből. 10 évesen már szinte mindent tudtam, csak az nem sütöttem ki amit bő forró olajban kell. A testvéreim fiúk, a nagyobbik a rántottás-szendvicses típus, de nem halna éhen, a kisebbik (15) már nagyon jól főz, főleg az olaszos dolgokat, és szeret kísérletezni is a konyhában, általában ezeknek is nagy sikerük van.


A házimunkát gyerekkorunk óta megosztottunk (persze a korunknak megfelelő mértékben).


Jól tanulunk, legalább azt kiválóan, amiben a jövőnket látjuk. Nem hiszem, hogy semmirekellőek vagyunk...


Maradhatnánk egy évet ugyan, de nem hiszem, hogy több előnye lenne, mint hátránya.

2013. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Ha van szakmája, akkor dolgozzon. Ha nincs, akkor meg egy évig lóbálja a lábát otthon? Ha nincs szakmája, akkor tanuljon tovább, vagy akkor is kezdjen el dolgozni. Én inkább azt nem értem, hogy miért kell 26-28 évesen is otthon lakni? Ha valaki elköltözik otthonról, kénytelen megtanulni az általad felsoroltakat, ezért felesleges egy évet gyakornokoskodni otthon. Én is 19 éves vagyok, főiskolára járok nappalin, így dolgozni nem tudok, csak néha alkalmi munkákat vállalok el, de abból a heti 4-5 ezer forintból nem igazán tudnám eltartani magam, ezért kénytelen vagyok itthon lakni. Ha lenne miből, szívesen összeköltöznék a párommal, akivel 5 éve vagyunk együtt, de sajnos egy kereset ehhez kevés (ő dolgozik). A másik, hogy egy gyerek ugyanúgy végezhet házimunkát otthon iskola/munka után, mint egy szülő. Így kölcsönösen veszik le egymás válláról a terheket. És egy felnőtt embernek szerintem 18 évesen már tudnia kéne, mihez akar kezdeni az életben. Nekem legalábbis nem kellene egy év ahhoz, hogy otthon ülve gondolkodjak rajta.
2013. jún. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!