Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok azoknak a...

Ti mit gondoltok azoknak a gyerekeknek/kisgyerekeknek a szüleiről, akiknek a gyermekeik már egészen kis korukban csúnyán beszélnek?!

Figyelt kérdés
Értem én,hogy néha kicsúszik egy egy szó a gyerek előtt, de ismerek olyan gyereket aki tényleg eléggé gyakran használja ezeket a szavakat és olyanokat is tud mondani amit pl én még sose nem hallottam. egy szóval durva. ti mit gondoltok?

2013. máj. 20. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy nem figyelnek oda a szülők az otthoni szóhasználatra, vagy más környezetben szedi fel. Rájön, hogy figyelemfelkeltő a használata (ha nem is érti, hogy mit jelent), innentől eszközzé válik.
2013. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit gondolhatunk? Gusztustalan dolog, de a gyermek egy tükör: azt a környezetet adja vissza, amiben felnő. Elég csak egy ember a közelében, aki így beszél, ráérez, hogy ez valami kínos dolog, s elkezdi használni azokat a szavakat, s azt sem tudja mit jelentenek, de leveszi, hogy mindenki összerezzen ezt hallva, s ezért is használja.Ha meg gyerekközösségben van, akkor ragad a hülyeség.

Nekem épp most mutatta fel egy vendéggyerek-8 éves- a középső ujját, s hogy az mondta a tanítójának, dugd fel...

Kérdeztem, tudod te egyáltalán mit mondasz ezzel? Láttam rajta, hogy nem gyúlt szikra a szemében. Bár a fene tudja.

Szóval nem meglepő ma már, hogy ilyen szavakat használnak, hisz a tv-ből is ömlik rájuk a szenny.

2013. máj. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én már 6-7 évesen káromkodtam...így adtam ki a keserűségem, ezt tanultam, ez volt, úgymond a fegyverem...
2013. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a szülők a hunyók. A gyerek azt tanulja amit lát. Ha a szülőknek mocskos a beszédjük, ne csodálkozzanak.
2013. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi, mindenkinek megy a zöld kezecske
2013. máj. 20. 20:00
 6/8 anonim ***** válasza:

nem vagyok még anya, de ismerősöktől hallom, hogy az oviban is tanul a gyerek sok cifraságot, függetlenül a szülők szókincsétől.

már most trenírozom magam, hogy valami vicces hangzásút mondjak trágár szavak helyett. bár ha nagyon elborul az agyam, akkor sajnos kiszalad a profánabb verzió.


amikor a gyerek tanul valami csúnyaságot, akkor szereti próbálgatni, mert hatást vált ki a környezetből, rá figyel mindenki. ekkor kell benne tudatosítani, hogy ez nem dicséret, hanem annak ellenkezője.

2013. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy emlékem amikor azt mondtam anyámnak olyan 3-4 évesen hogy le vagy sz*rva. Fogalmam nem volt mit jelent csak ő is elég sokszor mondta nekem és eltanultam tőle mivel 1 nem tudtam hogy mit jelent 2 azt sem, hogy ilyet nem kéne mondani mert nem mondta el senki. Utána kaptam egy kis fejmosást hogy így nem beszélünk. Én meg értetlenkedve kérdeztem hogy miért, te is szoktad mondani. Ezután eléggé elgondolkozott..
2013. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy alpáriak és felelőtlenek. Az én szüleim nem beszélnek csúnyán, viszont én a gyerekkorom nagy részét a mamáméknál töltöttem, ahol egész nap csak ezt lehetett hallani, hogy ba+, te rohatt állat, dögölj meg és társai.
2013. máj. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!