Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti nyitnátok a családotok...

Ti nyitnátok a családotok felé fél év után? Vagy nem? 21/N

Figyelt kérdés

A szüleimmel fél éve nem találkoztam, beszéltem. Én szakítottam meg a kapcsolatot, mert mindenbe beleszóltak ami nem tetszett. Abba hogyan élek, kivel járok. Ők támogattak anyagilag mert egyetemista vagyok, ezáltal feljogosítva érezték magukat arra, hogy irányítsanak. Egy idő után betelt nálam is a pohár, találtam diákmunkát (kapok ösztöndíjat is, és nagyim is támogat) így fent tudom magam tartani, ha nem is vagyok túlságosan elengedve. Mikor elkezdtem mindenre nemet mondani amit "javasoltak" megsértődtek. Az akkori barátommal is bajuk volt, amiben így utólag lehet igazuk volt, de az én életem, az én hibáim. Mondtam hogy vagy befejezik, vagy nem jövök többet haza. Összevesztünk, azóta nem találkoztunk.

Hiányoznak azért, főleg anyukám, szeretnék nyitni feléjük, a pénzük nem kell, sem az, hogy beleszóljanak az életembe, de azért legyenek részesei. Bár eléggé fáj, hogy még karácsonykor sem kerestek meg.

Ti mit szólnátok szülőként ha egyszer csak fél év után hazatelefonálnék?



2013. jan. 17. 11:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből megint csak veszekedés lesz, és megint csak le fogsz lépni.
2013. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
De a nehezén túl vagy már, kialakítottad a saját önálló életed, külön laksz tőlük, eltartod magad, nincs póráz, most már tudod irányítani, mibe engedsz beleszólást. Ne mondj le róluk. A szüleid kotnyelesek, igen. Ez akkora bűn, hogy örökre el kell felejtened őket?
2013. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
43%
"Bár eléggé fáj, hogy még karácsonykor sem kerestek meg. " Te kersted öket?
2013. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%
Én is voltam hasonló helyzetben mint te bár nálunk csak az expasim okozta a problémát(mint kiderült utólag a szüleimnek volt igaza)én is leléptem otthonról bár én csak két hónapig nem kerestem őket,aztán hazamentem.Volt nagy öröm!!Egy rossz szót se szóltak örültek hogy otthon vagyok.Egy próbát megér.
2013. jan. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nagyidtól csak a pénzt fogadod el, vagy a tanácsot is?

Én a helyedben megkérdezném, sőt esetleg kérnék tőle segítséget is, bár úgyis azt mondaná, hogy békülj ki velük.

"Hiányoznak azért, főleg anyukám,"

Nem gondolod, hogy nekik mennyire fájhat, hogy te nem keresed fel őket? Ha nekem ilyen makacs lett volna a lányom, így hagyott volna bennünket el, én sem merném keresni.

Szerintem anyukád titokban sokat sír, mert az anyukák ilyenek. Ha te "anyukának" említed, és nem "anyának", vagy mutternak, akkor ez a kötelék mélyebb, mint ahogy te most érzed.

Helyedben felhívnám anyukádat, és megkérdezném tőle:

Meglátogathatlak benneteket? Hiányoztok. Szeretlek benneteket.


Ők már biztosan megértették, hogy a magad ura akarsz lenni, ezért nem fognak beleszólni a dolgaidba. De hidd el, hogy bár te már felnőtt vagy, örökre a gyermekük leszel.

Tedd meg minél előbb, nem tudhatod, mit hoz a sors. Lehet, hogy valami végzetes történik, és akkor soha többet nem fogod magadnak megbocsátani, hogy nem tettél, amikor még tehettél volna.

Ezt, mint szülő és anya írom neked.

2013. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!