Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti nyitnátok a családotok...

Ti nyitnátok a családotok felé fél év után? Vagy nem? 21/N

Figyelt kérdés

A szüleimmel fél éve nem találkoztam, beszéltem. Én szakítottam meg a kapcsolatot, mert mindenbe beleszóltak ami nem tetszett. Abba hogyan élek, kivel járok. Ők támogattak anyagilag mert egyetemista vagyok, ezáltal feljogosítva érezték magukat arra, hogy irányítsanak. Egy idő után betelt nálam is a pohár, találtam diákmunkát (kapok ösztöndíjat is, és nagyim is támogat) így fent tudom magam tartani, ha nem is vagyok túlságosan elengedve. Mikor elkezdtem mindenre nemet mondani amit "javasoltak" megsértődtek. Az akkori barátommal is bajuk volt, amiben így utólag lehet igazuk volt, de az én életem, az én hibáim. Mondtam hogy vagy befejezik, vagy nem jövök többet haza. Összevesztünk, azóta nem találkoztunk.

Hiányoznak azért, főleg anyukám, szeretnék nyitni feléjük, a pénzük nem kell, sem az, hogy beleszóljanak az életembe, de azért legyenek részesei. Bár eléggé fáj, hogy még karácsonykor sem kerestek meg.

Ti mit szólnátok szülőként ha egyszer csak fél év után hazatelefonálnék?



2013. jan. 17. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem az első az lesz, amit mondani fognak, hogy "mi megmondtuk...". Jönnek majd a papolással újra, és persze azt fogják hinni, hogy pénz kell, nem boldogulsz. Én a helyedben nem keresném fel őket, hiába is hiányoznának, mert ők sem keresnek. Persze egy telefont megér a dolog, de szerintem úgyis az lesz, hogy "mi megmondtuk előre, hogy nem fogsz boldogulni stb.".
2013. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is félek attól, hogy azt fogják mondani, hogy igazuk volt a volt barátomat illetően, és nem látják be hogy semmi közük hozzá.
2013. jan. 17. 11:33
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Telefonálj haza, de se pénzügyekről se a barátodról ne beszélj nekik, én így csinálnám.
2013. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

az elsőnek: a gyerek otthagyja a szülőt, és akkor a szülő a hibás mert nem keresi a gyereket? és ez vonatkozik a válaszadó karácsonyi megkeresés kérdésére is


telefonálj haza, mit veszíthetsz? - legfeljebb azt mondják, hogy na ugye, nekik volt igazuk ... és nem így van? te is elismered, hogy a volt barátoddal kapcsolatban jól láttak ... valószínűleg a többi dolgodban is, de te makacs vagy ... legyél makacs, aztán ha valamelyik meghal életed végéig benned maradnak a ki nem mondott szavak

2013. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%
Először alázatot kell tanúsítanod, a többi csak utána. Még ma is azt hiszed, hogy neked volt igazad pedig nem. Hisztiztél, elmentél, és most megbántad.
2013. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket, akármilyenek is csak a szüleid felneveltek iskoláztattak. Az hogy jobban akartak írányítani a kelleténél nem jelenti azt hogy nem szeretnek, és nem hiányzol nekik. Szerintem nagyon örülnének neked.
2013. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel őket, aztán meglátod. Nem biztos, hogy az orrod alá dörgölik, hogy igazuk volt, szerintem várják, hogy megtedd az első lépést. És ha mégis azt mondják, akkor mi van? Mégiscsak a szüleid. Ezért kár megszakítani a kapcsolatot. Keresd őket, de csak annyira avasd be őket, amennyire te gondolod. Annyi beleszólást engedj, ami neked jó. Meghallgatod őket, aztán úgyis azt csinálsz, amit akarsz.
2013. jan. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem makacskodok. Csak úgy nőttem fel, hogy mindent ők mondtak meg. Mit tanuljak, kivel barátkozzak, milyen hangszeren játsszak. Nem mondtam egy szóval sem, hogy valaha direkt rosszat akartak volna nekem, tudom hogy nem. Egyszerűen eljött az a pont amikor végre a sarkamra álltam, és azt mondtam az én életem, 21 éves vagyok, nem ők mondják meg mit csináljak. Tökéletesen elvagyok a segítségük és a beleszólásuk nélkül. Dolgozok, eltartom magam, életem legjobb döntése volt, hogy váltottam. Csak nem akarom úgy leélni az életem hogy nem tartjuk a kapcsolatot.

Az exemmel igazuk volt igen, én is rájöttem. Magamtól. Az abszurd lett volna, hogy azért szakítsak mert ők azt mondják. Biztos fogok még "hibákat" elkövetni, de ez nem feltétlenül rossz dolog.

2013. jan. 17. 11:55
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
"eltartom magam" = "és nagyim is támogat" - hát ja
2013. jan. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nézd keresek annyit amennyiből kijönnék. Akkor max kevesebb ivólevet, több ásványvizet innék, de kibírnám. Nagyim ad pénzt, mert magas a nyugdíja, egyetlen unokája vagyok, és ha nem fogadnám el sírna egy hétig :) Így elteszem, és még egy kevés megtakarításom is van.
2013. jan. 17. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!