Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan motiválod a gyerekedet...

Hogyan motiválod a gyerekedet hogy menjen dolgozni és csinálja az életet ahogyan kell ??34 éves!

Figyelt kérdés
Dolgozott már, de nem halad, semmi sem jó, csak ha ingyen mi a szülők eltartjuk ! Már tettünk lépéseket, külön ment , hülyeségeket csinált ( nem bűnözés ) inkább adóságot nekünk ! Lakott már barátnál, sátorban egy barátja kertjében, mert ő így akar élni ( olvastam egy másik kiírásban is hogy van ilyen ..) én ezt fel sem tudom dolgozni és tehetetlen vagyok ! Nincs drog, alkohol ! Kényelem van ! Sajnos nálam sem tud maradni mert tudom hogy nem lesz jó vége és a helyünk sem elég erre a fajta életre ! Közben meg az anyja vagyok …
tegnap 07:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem kap pénzt, nincs finom kész kaja, nincs tiszta ruha. Rezsibe beszállni, ha nem teszi, elindul a kényszer kijelentés. Semmi, azaz semmi kötelezettsége nincs a szülőnek egy cselekvőképes 34 éves felnőtt ember felé.
tegnap 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Amíg nem vonod meg a kényelmi szolgáltatásokat tőle, addig eszébe se jut változtatni, mert tudja, hogy megsajnálod, hiszen "mégiscsak az anyja vagy". De ha azt mondod, hogy már a a ti megélhetésetek meg rá a lustaságára, és ezért 2 hónap múlva zárat cserélsz, kijelented és csak látogatni mehet hozzátok, akkor keres majd a számára megfelelő megoldást. Nem biztos, hogy olyan lesz, amit te normálisnak tartasz, de a később keletkező problémáktól és adósságoktól sem mentheted meg állandóan. Amíg tudja, hogy úgyis kifizeted helyette, élhet, ahogy tetszik, addig nem lesz változás.
tegnap 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Gyerekkorától kezdve kellett volna megtanítani az életre.

Nyiván, mivel te is itt várod a hogyan-ra a válaszokat, sok megküzdési stratégiád, eszközöd neked sincs az életre. Csak rajtad máshogy jött ki.

tegnap 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Jani. Január 1.-ig kapsz időt arra, hogy rendbe szedd az életed. Albérlet, munka, önállóság, amire konkrétan gondolok. Amiben segíteni tudunk, az anyni, hogy megelolegezzuk az albérlet kauciót, aztán annyi. Január 1.-én összeszeded a cuccod, kikoltozol és atadod a lakaskulcsot.

Ennyi

tegnap 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%
Most már mindegy. Vagy eltartjátok, vagy pedig hajléktalan lesz belőle. Esetleg ha talál valami nőt, azon el tud élősködni.
tegnap 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
14%
LoL
tegnap 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%
A motiválást nem 34 éves korára kell elkezdeni.
tegnap 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

"Lakott már barátnál, sátorban egy barátja kertjében, mert ő így akar élni" és ebből mi lett végül? nem tudtátok elfogadni hogy ő így akar élni ezért inkább hazaköltöztettétek? vagy ő unta meg?

egyébként az életre nevelés, a pénzügyi tudatosság is része a gyermeknevelésnek, ezt nem a gyerek 34 éves korában kell elkezdeni.

a férjed hol van a történetben? ha már te nem, ő, mint férfi, nem csap az asztalra hogy ez így nem mehet tovább? bár gondolom nem, hiszen akkor eleve ki se alakult volna ez a helyzet.

tegnap 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Én a helyedben rákényszeríteném, hogy szálljon be a rezsibe. Ha nem teszi, fel is út, le is út..
tegnap 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
25%
Van akinek nem tetszik ez a társadalmi rendszer. Pl én is ilyen vagyok, igaz nekem van egy kis telkem, egy össze eszkábált sufnival. Nincs bejelentett lakhelyem, a tb-m is nemrég megszűnt, sőt lehet nemsokára a szomszédnak se tudom fizetni az áramot, mert kirúgtak a közmunkából. Mégis mi inkább így elvagyunk mint hogy beálljunk a sorba. Én pl minden nap meditációval próbálok felkészülni az elmúlásra. A napi kaját össze flakonozom azt cső. Mi így vagyunk. Nem állunk be a sorba, és mások úgy látják semmirekellők vagyunk, de pl én meg úgy látom nem akarom azt az életutat járni mint az emberek többsége.
tegnap 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!