Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnád, ha a gyerekedet...

Hogy fogadnád, ha a gyerekedet anyagilag támogatná a párja?

Figyelt kérdés

18 feletti, egyetemista a "gyerek".

Az egyetem elején még dolgozott a suli mellett, de keveset is keresett + ideje sem volt mellette semmire.


aug. 30. 10:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Az ő dolga
aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Örülnék. Nem kell mindenből problémát csinálni. Felnőtt ember, el tudja dönteni mi jó neki.
aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
Valóban barátnő vagy bérelt rbanc a státusza? Nem mindegy.
aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%

Ha csak arabul beszélget, és tevékkel gazdálkodik otthon akkor elgondolkoznék rajta😂😂

Amúgy az ő élete, sajna te nem tudsz semmit csinálni ellene, max te kezded el támogatni ami nem olyan rossz dolog, ha első egyetemje és mondjuk mekibe kidolgozta a belét, hogy tudja megcsinálni az egyetemet.

aug. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Különösebben nem bánnám, mert semmi közöm hozzá, hogy mire költi a pénzét, de remélném, hogy azért támogatja mert szeretné és nem azért mert kötelességének érzi.
aug. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán miért merül fel, hogy ez probléma?

Amúgy nem írtad, de esetleg lány támogat fiút, és ebben látsz kivetnivalót?

Amiatt lehet, hogy aggódnék kicsit, hogy mi lesz, ha szakítanak és a gyerek hirtelen magára marad anyagilag, de csak akkor, ha én nem tudok neki segíteni. Ha eddig is dolgozott akkor pedig esélyesen folytatja majd és szépen eltartja magát, úgy, ahogy a kapcsolat előtt.

Van az az egyetem, ami mellett igen könnyű dolgozni, és van olyan is, ami mellett erősen hátráltató tényező, ha nem tud 100%-ban a tanulásra koncentrálni. Ha büfészakra jár, akkor nem fog belehalni a munkába. Ha komolyabb sulit csinál, akkor hál istennek, hogy nem veszi el a tanulás elől az idejét a munka. Lesz még elég ideje dolgozni.

aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
15%
Az ilyen kérdésnél miért nem lehet leírni a "gyerek" nemét? Szerintem igencsak fontos tényező, és akkor tudsz érdemi választ kapni...
aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Nekem semmi közöm a felnőtt egyetemista gyerekem kapcsolataihoz - annyit mondanék, hogy ez tart ideig-óráig, szóval ne várja, hogy egséz suli alatt támogatják, mert vszeg nem.


Legyen B-terve.

aug. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Nézd, onnantól kezdve, hogy a szülő nem tudja támogatni, és "oldja meg" alapon kénytelen megoldani, az ő dolga, hogy miként, nem kellene beleszólni. Könnyű erkölcsi magasságokból fölényekedni, hogy dolgozzon, más se halt bele, mert bizony egy tanulmányait komolyan vevő ember, aki esetleg nemcsak a minimummal akar ellavírozni, amire a gürcölés mellett marad még energiája, hanem esetleg még a tanulmányaival kapcsolatban plusszokat is szeretne végezni az egyetemen (TDK, szakmai gyakorlat, versenyek), akkor ott nem fér bele munka is. Remélhetőleg annyi alapot kapott, hogy olyasmit ne csináljon, amit később szégyellni kellene, és amiből gondjai lehetnek.
aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Én vagyok a "gyerek". :)

Lány vagyok, vagyis inkább már nő (22 vagyok).


Azért így írtam ki a kérdést, mert féltem, ha leírom, mi a gond, kapnám a r_bancvagy válaszokat...

3 éves kapcsolatról van szó, együtt is élünk. Tavasszal diplomázom, úgyhogy "büszkén mondhatom", hogy valószínűleg kitart a támogatás. :)


Mikor elköltöztem otthonról és felköltöztem Pestre, elkezdtem az egyetem mellett dolgozni. Nevetséges fizetésért, ami leginkább éhenhalni volt elég. Szórakozni, utazni sosem volt lehetőségem, pénzem. Ha épp nem az egyetemen, vagy a könyvtárban voltam, akkor dolgoztam. Teljesen kizsigerelve éreztem magam, egyik helyen sem tudtam 100%-ot nyújtani, mert ha épp dolgoztam, azon kattogott az agyam, a sulis teendőket hogy priorizáljám, hogy mindennel végezzek, ha az egyetemen voltam, már előre gyomoridegem volt, hogy milyen idegbaj fog várni a munkahelyemen.

Szüleimnek, nagyszüleimnek ez szúrja a szemét, mert hogy más is dolgozik, mások is megoldják... Ha nagyritkán beszélek a nagyszüleimmel, kérdezik, mi újság, mesélem, hogy pl. megyünk nyaralni, vagy színházba, első reakció, hogy "na de sok pénzed van, milyen jól megy neked, hol dolgozol?". Miközben tudják, hogy sehol.

aug. 30. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!