Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyával, vagy velem van a...

Anyával, vagy velem van a probléma?

Figyelt kérdés

*Van olyan amikor rám nyit fürdésközben, de én mondtam neki, hogy ez engem zavar, többször is szóltam neki, de nem tartja be.

*ha például kint hagyom egy 5 percre a telefonomat akkor mindig átnézegeti pedig már ezért is szóltam neki, azért mégiscsak a privát dolgaim között kutakodik, ugyanez van a naplómmal is. állandóan ezt olvasgat

*heti 4xszer megyünk bevásárolni, de ha én nem akarok menni, akkor is rám erőszakolja, pedig mondtam, hogy bocs anyu, most nincs kedvem menni

*szobámba kopogás nélkül jön be, pedig eddig sosem csináltam semmi rosszt, és mindig rám tör mint ha valami rosszat csináltam volna...


Kivel van a baj? Anyával vagy velem?



#anya #anyaturkalaszobamban
ma 11:32
 1/9 anonim válasza:
95%
Anyuddal van a baj sajnos. Félt az biztos, csak túlzásba viszi.
ma 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Anyukáddal.
ma 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
94%
A leírtak alapján, anyuddal van a baj.
ma 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Egyértelműen anyukáddal... - mondom ezt anyukaként egy 16 éves leány gyermekkel :)

Tiszteltben kellene tartania privát szférádat, nem is értem, a telefonnézegetés meg már mindennek a legalja, sosem jutna eszembe a lányom telefonjába belenézni.

Mondanám, hogy ülj le vele megbeszélni, de ahogy írod, szerintem mér rég késő és felesleges.

Valamit nagyon elcseszett, ha normálisan nevelt volna, kialakított volna veled pici korodtól egy őszinte, bizalmi kapcsolatot, nem érezné szükségét, hogy állandóan ellenőrizzen...

ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Fürdő: nem OK.

Telefon: nem OK. Csak akkor tudnám elképzelni, ha arra alapos ok lenne.

Napló: nagyon nem OK!

Bevásárlás: feltételesen rendben is lehetne, de a többiből inkább arra következtetek, hogy nálatok nem ez a helyzet.

Szoba: ez meg már amellett, hogy nem OK, tiszteletlenség is.


Nyomatékosítsd a problémát neki, minden alkalommal. Remélhetőleg fog javulni a helyzet.

ma 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vele van a baj, próbálj beszélni vele hogy miért teszi, mitől fél, szerinte adtál a valamilyen okot arra hogy ezt tegye?
ma 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján anyád iskolapéldája annak, hogy mivel lehet elrontani a szülő-gyerek kapcsolatot. Aztán csodálkozik, hogy amint lehet menekülsz otthonról.

Próbálhatsz vele beszélgetni, megkérni, hogy ne tegye ezeket, mert neked kellemetlen, de nem hiszem, hogy lehet rá hatni.

ma 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos anyád a hibás. Ugyanilyen volt az én anyám is. Hanyathomlokk menekültem 17-18 évesen. Ott tartunk +10 év után, hogy évente felköszöntöm. Fiát elvesztette, mert engem már nem érdekel. Szétb@szta a gyerekkorom,kamaszkorom.

Rám sose számítson.

ma 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyukád elfelejti, hogy a gyereke vagy és nem a kutyája, ami fölött teljes kontrollt gyakorolhat, mindenre tekintet nélkül. Tudod hol ellenőriznek hasonlóan? A fegyházban...miért gondolja, hogy rab vagy? Még azoknak is van némi megmaradt alapjoga... Nyilván nehéz kérdés, mert ne a gyerek nevelje a szülőt, de a telefonodon egyszerű beállítani, hogy lezárjon, a fürdőt bezárhatod (fúj, nem is értem, mit kukkol?!), a szobád ajtaja elé tehetsz valamit, ha befelé nyílik, hogy értsen a szóból, ha egy egyszerű megbeszélés nem segít abban, hogy ne akarjon állandóan razziázni és a s..eggeden is benézni.

A boltot nem értem...minek rángat? Fél egyedül elmenni, vagy akkor is szem előtt akar tartani? Persze, ha az van mögötte, hogy ő sem akar menni, de valakinek mégiscsak mennie kell, és akkor szívjon más is, az meg nettó parasztság. Menjetek heti 2x, aztán szedje össze alaposabban, hogy mi kell.

ma 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!