Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet egy olyan anyával...

Mit lehet egy olyan anyával kezdeni, akivel nem lehet megbeszélni a problémákat?

Figyelt kérdés

Bármi negatív dolog történik velem, ordít, ignorál, terel, ködősít, tagad vagy engem vádol és hibáztat (még akkor is, ha történetesen nem is velem történik valami,csak elmesélek egy sztorit!!).


Gyakorlatilag arra sem képes, hogy végighallgasson, a mondandóm közepén egyszer csak bekattan és visítva ordít, hogy ez+ez biztos azért történik, mert én nem viselkedtem/reagáltam megfelelően.

Ha messengeren írom le, hogy mi bánt, akkor ott egyáltalán nem válaszol rá, napokkal később úgy viselkedik, mintha szóba se hoztam volna az adott kérdést.

Ha esetleg megjegyzem, hogy azért valami reakciót adhatott volna, meginr jön az ordítás, visítás, hibáztatás, tagadás, a szavaim kiforgatása ill., amit még nehezen viselek, a család előtti "minden tökéletes" hozzáállás.


A probléma nem újkeletű, kb. egész életemben ez ment, de már egyre nehezebben viselem.

Mit lehet ezzel tenni? Hogy lehet egy ilyen emberrel kommunikálni?


Minden tanácsot, ötletet köszönettel fogadok


febr. 22. 06:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Beszélj vele semleges témákról, a többit meg ne oszd meg vele.
febr. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
NEM KELL vele kommunikálni sehogysem. Hátha észbe kap.
febr. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
32%
Vágj egy pofont neki....
febr. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
Mit akarsz vele beszélni , ő az anyád nem a haverod !
febr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Richtig pont a leglényegesebb, vagyis pontosan az egyetlen lényeges tényt hagytad ki: hogy a szülői házban laksz-e. Ha nem, akkor nincs kérdés. Kapcsolat megszüntet. Ennyi. Pofon egyszerű. Ha még ott laksz, akkor életkortól függően mindent elkövetni, hogy elköltözz, addig meg kibírni. Neked az élethez tehetségtelen, gonosz, valójában szerencsétlen anya jutott. Úgy csináltok itt már tömegivel, mintha ez valami lehetetlen dolog lenne. Mintha ez a mindenkori adott emberrel nem történhetne meg, mert neki egy szerető anya jár. Járna, de mégsincs. Ez van. Ilyenkor máshol kell szeretetkapcsolatokat találni.
febr. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szomszédok vagyunk.

Nem hiszem, hogy a kommunikáció megszakításával/ semleges témákkal bármit meg lehetne oldani. Akkor igazából épp ugyanúgy viselkednék, mint ő.


Én az adott (sokszor KÖZÖS) problémákat akarom megoldani, nem pedig elkerülni, vagy úgy tenni, mintha minden rendben lenne.


Utolsó: azért nálad is csúszik a kuplung rendesen, ha ilyeneket írsz. Azért köszönöm a hozzászólásodat, valakinek biztos hasznos lesz. :-)

febr. 22. 07:17
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

5-nek igaza van, kérdező. Az a kuplung nálad csúszik...


Ugyanúgy viselkednél, mint anyád, ha nem kommunikálnál vele ??? Ez nem igaz . Azt írtad, hogy ordít,terel,hibáztat, stb. Tehát kommunikál veled. Jól ki is készülsz miatta.

febr. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Neked is hasznos lenne, csak nem bírsz vele szembesülni. Pontosan melyik részét nem tudod elfogadni?

Nincsenek csodák, nem tudod megváltoztatni a kb 45 éves beidegződést. Pszichológusnak terápiával is több évig tartana együttműködési készség esetén. Anyád nem akar változtatni, mert nem ismeri fel a saját hibáját. Hogy képzeled, hogy meg tudsz valakit változtatni, aki azt nem akarja?

febr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem, hogy a kommunikáció megszakításával/ semleges témákkal bármit meg lehetne oldani. Akkor igazából épp ugyanúgy viselkednék, mint ő."


Miért lennél ugyanolyan? Szimplán nem hagysz teret egy bántalmazó kapcsolatnak.


Az a baj, hogy olyan kocsi után futsz, ami nem akar felvenni. Anyád ilyen, nem akar változtatni, nem fog és te ezt nem akarod megérteni, mert nem tudod feldolgozni, hogy nem szeret téged igazán.


A többieknek vna igazuk, nem kell vele beszélni és kész, úgyse fog sose normálisan viselkedni veled, b@rmit csinálsz, ezt ma, most ebben a pillanatban kezdd el feldolgozni, mert ez az igazság.

febr. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Metionin ***** válasza:
100%
Anyám nagyon hasonló, az egyetlen megoldás a problémára a távolság lett. Neked sem ártana távolabb költözni, ha megteheted, nekem őszintén fura, hogy ha lehetőséged van külön élni, miért pont a szomszédjába költözöl egy olyan embernek, aki tönkreteszi az életedet.
febr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!