Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet egy olyan anyával...

Mit lehet egy olyan anyával kezdeni, akivel nem lehet megbeszélni a problémákat?

Figyelt kérdés

Bármi negatív dolog történik velem, ordít, ignorál, terel, ködősít, tagad vagy engem vádol és hibáztat (még akkor is, ha történetesen nem is velem történik valami,csak elmesélek egy sztorit!!).


Gyakorlatilag arra sem képes, hogy végighallgasson, a mondandóm közepén egyszer csak bekattan és visítva ordít, hogy ez+ez biztos azért történik, mert én nem viselkedtem/reagáltam megfelelően.

Ha messengeren írom le, hogy mi bánt, akkor ott egyáltalán nem válaszol rá, napokkal később úgy viselkedik, mintha szóba se hoztam volna az adott kérdést.

Ha esetleg megjegyzem, hogy azért valami reakciót adhatott volna, meginr jön az ordítás, visítás, hibáztatás, tagadás, a szavaim kiforgatása ill., amit még nehezen viselek, a család előtti "minden tökéletes" hozzáállás.


A probléma nem újkeletű, kb. egész életemben ez ment, de már egyre nehezebben viselem.

Mit lehet ezzel tenni? Hogy lehet egy ilyen emberrel kommunikálni?


Minden tanácsot, ötletet köszönettel fogadok


febr. 22. 06:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%

Mint az elozoek is irtak mar: SEMMIT.


De ha ennyire fontos neked a kommunikacio (ami egybekent szep toled, kivancsi lennek, hany eves vagy), akkor mondd meg neki, hogy ha nem valtoztat, vagy nem hajlando belatni, hogy kozosen kellene dolgoznotok azon, hogy jo kapcsolatotok legyen, akkor te vissza fogsz huzodni. Tehat meg egyszer szolsz neki, aztan nem tudsz mit tenni.

febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Totálisan fölösleges önpofon lenne a kérdező részéről egy újabb szembesítés, a gonosz anyja csak még jobban a földbe taposná. Nem kell semmit mondani, meg kell változtatni az irányába folytatott viselkedést. Majd észreveszi. Speciel pont az eltávolodás jelenthet egyáltalán esélyt az anyja megváltozására, mert észrevenné, hogy hoppá, a lányom már nem teper utánam, el fogom veszíteni. Viszont így is kockázatos, hogy csak addig tartana az anyai melegség, amíg vissza nem térsz hozzá, aztán kezdődik elölről.
febr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vele kommunikálni sehogy.

De amúgy, írod, hogy mindig ilyen volt, akkor mi alapján lenne változás? Tudom, miről beszélek, az én anyám dettó ugyanilyen volt mindig is (most is). Én megkerestem azt az egy-két embert (ismeretségi, baráti körben), akivel meg tudom beszélni a dolgaimat. (Nekem anyai nagynéni, apai nagymama volt ilyen, később, mikor 40 felé ballagtam, akkor pedig egy anyám korú kolléganő.)

Egyáltalán nem törvényszerű, hogy anyáddal kell megbeszélni a dolgaidat.

febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát aranyom... Semmit. És éppen azt.


Nem vele osztod meg a problémádat. Nem is értem miért teszed, hiszen szemmel láthatóan nagy tapasztalatod van abból hogyan reagál. Legjobb, ha nem is szólsz hozzá.

febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vele beszélni, pont.


Ennyire egyszerű, ugyanis te hiába próbálsz bármit megoldani, hogyha a másik fél idióta és kiabál, kioktat és sorolhatnám.

Nem a szomszédba kell költözni hanem jó messzire, hogy még véletlenül se találkozzatok.


Meg mit akarsz megoldani egy ilyen emberrel? Hogy gondoltad? Mert aki ennyire önző az sohasem változik meg, cserébe tönkretesz.

febr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, el kell fogadnod hogy vele semmit nem tudsz megbeszélni,és nem is erdemes ezzel próbálkozni. Köszönet úgysem lesz benne.
febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!