Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen anyával?

Figyelt kérdés

Nos,anya elég rosszindulatú és szerintem irányításmániás is.Mindenkit kritizál,mindig csak panaszkodik és kitalál dolgokat.Folyton megakarja mondani,hogy mit csináljak.Már lassan ott tartunk,hogy ő mondja meg,hogy mit csináljak a szabadidőmben.Mindenért leszid,mindent kritizál.Most leszek gimnazista és már előre félek,mert tudom hogy milyen.Találni fog egy-két embert,akit kiszemel magának,és a háta mögött kritizálni fogja őket,szülőiken veszekedni fog,lehülyézi majd az osztálytársaimat/tanáraimat/szülőket utána meg majd engem.Előző tanárimat is senkiházinak,lusta dögnek,szemétnek,köcsögnEk nevezte.És ezek miatt még én szégyenlem magam !Otthon mindig ő kezdi a veszekedést,utána meg játssza az ártatlant akit mindig bántanak.Apát is mindig felbőszíti,veszekszik vele,utána meg ráken mindent.Rajtunk keresi a cuccait,mert biztos,hogy mi vettük el...

Otthon mindenki segít takarítani,de neki az sem elég amit csinálunk.A takarítástól idegbeteg lesz és ordítozik(MAGÁBA!!!)olyanokat hogy:

-Soha senki sem segít!

-Itt rohadunk a koszban !(teljesen tiszta a lakás és szép is)

-Én csinálok mindent egyedül!

-Ilyen lusta dögöket!

Van jogosítványa,de nem vezet.Elvárja,hogy apa vigye mindenhova,utána meg még ő panaszkodik.Megmondta,hogy ő nem hajlandó vezetni,ő nem fog megdögleni egy autóban...

Most futógépet akar vetetni apával,mert ő nem hajlandó elmenni futni,mert elrabolják(fényes nappal egy forgalmas környéken!).Egyfolytában kitalál dolgokat,olyanokat hogy:lehallgatják a telefont,meghackelték a tabletjét,ő nem úgy hagyta ott azt a valamit,biztos járt valaki a lakásban...

Múltkor elfőtt a leves,mert úgy hagyta és minket szidott,amiért mi nem szóltunk neki(aludtunk bakker !!!).Ha lefekszem aludni,akkor bejön és elkezdi felhúzni a redőnyöket,mert kell a virágoknak a fény,meg hogy mindig a sötétben ülök.Utána meg mikor mondom,hogy semmit sem aludtam délután akkor ő:-Miért nem ???

Ballagási ruha miatt is veszekedtünk,mert neki nem tetszett az a ruha amit NEKEM tetszett.Már nem azért,de ki fogja hordani ?Ő vagy én ?És amúgy egy sima A vonalú ruháról volt szó,szóval semmi kivágás meg ilyesmik.Na az neki k@rvás volt.Mutatott egy ruhát(ilyen cuppanós öregasszonyos),és hogy legyen ez.Mondtam neki,hogy nekem nem tetszik (apának meg tesómnak sem tetszett),na erre elkezdett ordibálni velem,hogy márpedig ő más milyet nem vesz!Erre apa közbeszólt,hogy azért nem csak neki van ebbe beleszólása,és hogy ő is szeretné megnézni.Erre anya:-Jaaaa perszeee...a másik véleméyne mindig sz@r,ugye ??? O.o

Komolyan mondom,hogy nem normális.Azért is szidott már,mert nem feküdtem be mellé könyvet olvasni.

Most meg amiatt szid,mert nem csodálom a virágokat-.-De most komolyan ?Mit a francot nézzek rajta ????Miért kell ilyen piti dologért szidni ???Ha így haladunk én esküszöm,hogy egyszer kiugrok az ablakon !Már szinte mindennap sírnom kell miatta.A felvételi miatt is csak megszégyenített.Pedig én nagyon igyekeztem,de neki semmi sem elég.Olyanokat mondott,hogy senkinek sem kellek,hülye vagyok,elvisz kivizsgáltatni mert biztos én is kettyós vagyok,folyton csak ordibált velem.

Egyik nap épp mentünk mamáékhoz és előtte ordítozott velem.Kisírt szemekkel mentem le,hogy felvegyem a cipőmet(nem is akartam menni,anya kényszerített).Apa odajött és megkérdezte hogy mit történt(mosdóban volt,alig hallott valamit)én meg elbőgtem magam és elmondtam neki ezeket.Apa odahívtam anyát is és anya úgy csinált mintha semmi sem történt volna.Aztán apa beszélt a fejével,szóval ezek abbamaradtak egy ideig,de pár héttel ezelőtt elmentünk apa tesójához és tesóm besértődött egy poénon és apával nevettünk rajta.Elrohant bőgve,anya meg jött és szidott minket.Kivittem egy tányért és ordítva kérte,hogy csukjam befele azt az ablakot,mert kihallatszik.Megmondtam neki,hogy én nem csukom be.Erre még jobban ordított,de ezúttal fenyegetett is,hogy agyonver,kéne már neked egy jó nagy pofon...stb.Próbáltam nem sírni,de az asztalnál kibukott belőlem és átrohantam egy másik szobába.Nagyanyám és apa tesója utánam jött,hogy megbeszéljük a dolgot.Nem mondtam el nekik,hogy mi történt,de aztán anya bejött,hogy ÉN tönkreteszem a mindenki napját meg,hogy ÉN nem veszem észre magam én meg elkiáltottam magam,hogy :-LÁTJÁTOK ???EZÉRT SÍROK!!!

Erre anya,mint valami őrült,szinte ugrál és rázta az ökleit,hogy agyonfog verni !Mamáék elküldték és megbeszéltük a dolgot.

Én már nem bírom ezt elviselni.Már várom a pillanatot amikor tényleg elver.Egyszer végre én is ordíthassak vele és megfenyegessem,pont úgy ahogy ő tette.Szinte már mindennap sírok miatta,mert nem tudom kiverni ezeket a fejemből


Már nem tudok mit tenni,ezért jöttem ide erre az oldalra,hátha kapok valami tanácsot.Mit tegyek ?Még kb.4 évet ki kell bírnom mellette,de nem tudom,hogy hogy csináljam.Szerintem anya az idő elteltével egyre rosszabb lesz.

Nem mindig ilyen,de egyre többször fordul elő.Vannak normális pillanatai is,de már nem tudok úgy rátekinteni,mint régebben.

Nem tudom,hogy mit tegyek.Ha elkezd veszekedni,akkor mindig elkezdek sírni és nem tudok rendesen beszélni.Még most is könnyezek,miközben ezt írom.


Mit tudok tenni anyával ?Mit csináljak ?Bármilyen tanácsot,választ szívesen fogadnék és nagyon megköszönném !


14l(vagyis pár hónap is 15:))



2017. jún. 22. 17:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Nagyon hosszú lett elnézést ! :$
2017. jún. 22. 17:05
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz a nagyszüleidhez (vagy más rokonhoz) költözni?
2017. jún. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szántóvető ***** válasza:
34%
verd el jól a legközelebbi veszekedés alkalmával.
2017. jún. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem lehet vele kezdeni. A lényeg, hogy a családod többi tagja normális. Ha bármi bajod van, hozzájuk fordulj, anyukádat meg le se sz@rd...
2017. jún. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Anyukád pszichiátriai kezelésre szorul, de ha önként nem megy el, nem lehet erőszakkal elcipelni. Apukádnál van a helyzet kulcsa: ezt neki nem kéne eltűrnie. Neki kéne elválnia és a bíróságon kérnie, hogy nála legyél elhelyezve.
2017. jún. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Szia! Csak egy testvéred van? Vagy hányan vagytok tesók? Anyukád dolgozik? Nincs valamilyen betegsége, vagy nem volt balesete? Apukáddal jól kijönnek? Mióta viselkedik így?


Próbálj meg apukáddal beszélgetni erről, hátha ő tud segíteni. Barátnőzz sokat, hogy kicsit menekülj a helyzet elől :)

2017. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!