Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet egy ilyen anyával...

Mit lehet egy ilyen anyával kezdeni?

Figyelt kérdés

Anya minden miatt aggódik.Folyton olvassa a fórumokat(+minden sz@r hírportált),mindent elhisz :/

Minden étel hátulját megnézi,és ha nem a neki megfelelőt vesszük,akkor csúnyán néz,van hogy le is szid mindenkit(minek vettetek ilyen sz@rt ???-egy sima májkrém miatt-)

Bio dolgokat akar készíteni,de rajta kívül senki sem eszi azokat(pl.múltkor mindenmentes kenyeret csinált...már a hozzávalóktól megijedtem O.o)

Ha egy nyalókát merünk enni,akkor le vagyunk szidva(suli után egyszer vettem tesómnak,mert megnyert egy versenyt és gondoltam adok neki valamit,amit egyébként szeret+magamnak is vettem,a papír meg a zsebünkben maradt....)

A ruháinkat sokszor ő választja ki,mert ami nekünk tetszik az neki nem.Simán elmegy nélkülünk is !!! Húgomnak is hozott egy gatyát,ami nagy rá,de anya szerint pont jó (lóg a derekán,tiszta buggyos,de nem érti meg).Nem érdekli,ha nekünk nem tetszik,akkor is megveszi,főleg ha az én ruháimról van szó,mert azt ő is tudja hordani O.o

Mindenben csak a rosszat látja.Ha valami nem úgy van,ahogy ő akarja,akkor már kiveri a balhét.


Nyaraláskor is sétáltunk egy városban és már mentünk volna haza,csak ő akart maradni és elkezdett balhézni,hogy de ezt meg azt nem is láttuk...(már kb.5-6 órája kódorogtunk ott meg a következő 3 napban visszajöttünk volna,de csak azért is hisztizett.


Hétvégente kötelező kimenni mamákhoz(az ő szüleihez),mert segíteni kell,meg olyan egyedül vannak.Oké,rendben megyünk szívesen segítünk DE!

Úgy 8órától-16:00-ig csak megebédelünk és utána foglaljuk el magunkat,mert nem kell semmit segíteni.Mindig ez van.Mi ott ülünk(én,tesóm,apa),mert nem hagyják,hogy segítsünk.Max.apa,ha megkérik valamire,de sokszor inkább nagybátyám rendezi a dolgokat.Ha meg apának kell segíteni,akkor mindig az utolsó pillanatban szól mama.

Bezzeg a másik mamákhoz szinte félévente 2-szer,ha eljutunk :DD (csak mert ők messzebb laknak....).

Egyébként Anya valamiért nem is kedveli nagyon apa szüleit :/ Mindig rájuk fog dolgokat,meg szidja őket.

Pl.Amikor hazaértem és végignézett rajtam,és mondta,hogy híztam,meg hogy nézek ki O.o Direkt lemértem magam és mondtam neki,hogy ugyanannyi voltam meg,hogy ő is tudja,de nem mert én híztam...

Azóta is mindig lemérem magam csak azért is,hogy ne tudjon belekötni :D

Az utcán is hangosan kritizál másokat.Mindenbe bele akar szólni.


A másik dolog,hogy húgomat folyton babusgatja.Velem nem foglalkozik annyit mint vele és ezt ő is tudja,de nem érdekli.

Kb.1 éve ráestem a lábfejemre(otthon) és az iskolaorvosnak mutattam meg,mert 2 alkalommal sem sikerült eljutni a gyerekorvoshoz.Na elmondtam anyának,erre szidott meg kiabált velem,hogy mit képzelek,mit kell túlreagálni a dolgot,majd biztos azt hiszik,hogy ő ver engem meg nem hiszi el,hogy otthon estem el O.o Egyébként a suliorvos elküldött röntgenre,a tesitanárom is javasolta,mert rá sem tudtam állni.Be volt dagadva,tiszta lila volt és marhára fájt(a lábfejem széle fájt).A magánórákra is kötelező volt elmennem,ami a városban volt és sokat kellett gyalogolnom.Az iskolába el sem mertem mondani.Igazolásom sem volt tornaórára,a tanárom mentett fel meg könnyített feladatokat adott,mert szerinte is marha csúnya volt.


Most figyeljetek :DD :

-Tesóm belerúgott valamibe és fájt az egyik lábujja,erre anya el akarta vinni röntgenre,mert mi van,hogy komoly a dolog :DD Bezzeg engem le sem szart.


Nem mindig ilyen,de eléggé megmaradnak a másik fejében az ilyen dolgok.És még le sem írtam,hogy eddig miket mondott rám meg a többiekre :D

Takarítás közben ideges lesz,pedig sokat segítünk.Nem egyszer mondta,hogy neki senki sem segít(volt hogy úgy mondta,hogy mellette súroltam a kádat...)


Sokszor érez furcsa szagot.Bemegy egy szobába és :

-Mi ez a szag ?

Már többször körbeszagoltuk a házat,de mi semmit sem érzünk.


Mit lehet kezdeni egy ilyen anyával ?Mit javasoltok ?

Apa állítása szerint régebben nem volt ilyen.Pár éve kezdett ilyen lenni.Már mamával(az ő anyjával) is összeveszett az utóbbi időben.

Már az is baj,ha régi számot játszanak a rádióban,mert:

-Senki sem hallgatja már ezeket.

-Kinek játsszák ?

-A fiatalokat már egyáltalán nem érdekli a régi zene...

Utána még belekeverte a politikát meg mindent.

Volt már orosz hekker téma,aki betör a gmail fiókba és megzsarolja az embereket.Lehallgatja a kormány a telefont,sőt már a sütőkbe meg egyebekbe is raknak ilyen cuccokat.Minket elrabolnak,kirabolnak,eladnak....

Nekünk érzékeny bőrünk van,ezért csak ezt meg azt használhatunk.

Egyszer vett gomba elleni kenőcsöt,mert húgom játszott ilyen gyerekszőnyegen (tudjátok...pirosra jobb lábad,kékre a bal kezed....stb.),mert olvasta,hogy terjeszti a lábgombát ezért vett olyan kenőcsöt.


13l

A válaszokat köszönöm !



2017. aug. 17. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Elég hosszú...


Szóval.

Jegyezd meg azokat a dolgokat, amiket szerinted jól csinál. Figyelj oda, hogy amiket szerinted nem jól, azt később te se kövesd el.


Ennyit tudsz tenni.

2017. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Én ezt nem olvasom végig, próbáld meg pár mondatban.
2017. aug. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A lényege az, hogy az anyukája mindenbe beleszól, túl komolyan gondolja az egészséges életet, mindenkit leszid, mindent túlreagál, viszont a kérdezővel nem törődik, stb. Szerintem beszéld meg apukáddal ezt, mert ahogy írtad, ő is észrevette a változást (esetleg ki lehetne találni, hogy mi okozhatta nála ezt). Remélem tudtam segíteni.
2017. aug. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem anyád nem normális. De ezzel te semmit sem tudsz kezdeni. Ráadásul már apád is látja, hogy valami baj van a fejével. Hát vagy ő kezd vele valamit, vagy ha ő se tud, akkor majd elválnak a végén, mert elüldözi apádat is a folyamatos zsémbelésével, paranoiájával, hisztijével stb. Csak majd akkor reménykedjél, hogy élhetsz apáddal inkább..
2017. aug. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ó,mintha anyósomat írtad volna le:)

Nem igen lehet vele mit kezdeni,főleg gyerekként. A férjem meg a tesója kifejlesztettek egy "szűrőt",egyszerűen nem figyelnek rá,teszik a dolgukat és kész. Egy bizomyos hangerő alatt meg se hallják amit mondasz,mert megszokták,h az anjuk mindig kiabál.

Szóval szerezz be pár füldugót és ne foglalkozz vele,csak ha nagyon muszáj.

2017. aug. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kezdeni nem tudsz semmit.

Lehet valami bantja es ezert ideges. Egy elozo valaszolo is irta, hogy a jot halld meg es probald azokat a negativumokat amiket mond ne onmagadba ultetni. Hiszen ha sokaig mondjak valakinek hogy rossz, egy ido utan elhiszi

2017. aug. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egy elég tipikus kórkép az idősödő nőknél. Nem akarom megbántani anyukádat, mert nem ismerem személyesen. De valószínűleg nem tanulással töltötte az ideje nagy részét mostanáig. Fogalmazzunk így. Szerintem ezen nem tudsz segíteni. Ő már így marad vagy csak rosszabb lesz. Próbálj függetlenedni, amennyire csak lehet. Szerintem menj kollégiumba, ha középiskolás leszel például.
2017. aug. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!