Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy ebben a...

Miért van az, hogy ebben a kategóriában mindig a szülőknek adnak igazat?

Figyelt kérdés

Biztosan akadnak kivételek, de azt vettem észre, hogy a Családi kapcsolatok kategóriában valahogy mindig mindenki a szülők oldalára áll.


Nem számít, hogy mennyire abúziv, toxikus, megalázó a szülő viselkedése, még akár a fizikai erőszak is belefér, ha a gyerek otthon lakik, akkor bármi rendben van.


Mielőtt valaki megfejtené, nem, nem élek a szüleimmel, és nem, nem saját poszt miatt merült fel bennem ez a kérdés. Egyszerűen úgy látom, hogy sokak szerint az anyagi függés bármit igazol. Tehát ha egy 17 éves tinit eltartanak a szülei, akkor szinte bármit megtehetnek vele, semmilyen emberi normát nem kell tiszteletben tartaniuk és a gyereknek semmilyen szava nem lehet, hiszen "eltartják"...


Más is észrevette ezt?


tegnap 09:46
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

10

Pont erről a hozzáállásról beszélek. :D

tegnap 10:41
 12/26 anonim ***** válasza:
67%

Valaki kiír egy kérdést a saját szempontjából. Elolvasom, és a saját tapasztalataim alapján bizony hozzá képzelek ezt vagy azt, mert mindenre úgyse tudott kiterjedni, meg kamaszként az ember csak a saját szempontjaira koncentrál. Ilyen voltam én is, ilyenek voltak a sajátjaim is. Ez életkori sajátosság.

Ha úgy vélem, hogy a normális kamaszkori mindentudással van dolgom, akkor bizony felvetem azokat a szempontokat, amit a kifogásolt egyén gondolhat.

Szerintem ebből többet profitál, és a jövőben hasznosabb neki, mintha beállok a kórusba, hogy neki mennyire igaza van.

Felnőttként tudom , hogy lehet akár mindkettőjüknek is igaza a maga szempontjából. És jófajta változás csak akkor lesz, ha egyezkedni fognak.

Bólogatni még arra se szoktam, hogy: utál anyám? Ilyet nem írok le senkinek. Elvből. Hogy ne romboljam tovább, az amúgy is megtépázott önbecsülését.

Anyád mentális beteg, anyád alkoholista, anyád nem látott mást, őt is verték...de ez nem rólad szól. Nem szabad elhinni ha rosszat mond rád. Nem kell felelősséget vállalnod érte...

Ha már kérdez, próbálok minimum nem ártani neki, nem hagyni belesüllyedni az önsajnálatba önutálatba.

Lehet más céllal írta, és buksisimit várt, de az magában nem használ.

tegnap 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

12

Ez jó meglátás.

Természetesen én sem gondolom, hogy mindig igazat kell adni a dühöngő tininek, sőt úgy vélem, hogy a szülő-gyerek kapcsolatban a gyereknek kell jobban alkalmazkodnia.


Mégis megdöbbent, hogy sokan úgy vélik, hogy a szülőnek mindenhez és bármihez joga van attól, hogy teljesíti a saját maga által vállalt kötelezettséget. Vagy mintha a felnőtt kor küszöbén fellángoló önállósulási vágy nem természetes és egészséges velejárója lenne az emberi fejlődésnek.

tegnap 12:59
 14/26 anonim ***** válasza:
76%

Ha olyan kérdés van, amiben a kiskorú a szülő toxikus viselkedéséről ír, abúzusról, fizikai erőszakról, akkor jellemzően a gyerek oldalára állnak a válaszadók, mivel ezt minden épeszű ember elítéli. Volt itt is pár kérdés, ahol szinte egyhangú volt a vélemény, hogy ez abnormális és meg kellene akadályozni. Szoktak írni tanácsokat is, hogy hova tud fordulni segítségért. Engem az ilyen esetek elszomorítanak és gondolkodok, hogy ha tényleg egy kiskorú írta, vajon tud-e bármit is megfogadni a tanácsokból. Szóval a bűncselekmény határán lévő eseteknél én nem látom hogy a gyakorisok szerint mindent szabad a szülőnek.


Az olyan kérdések, hogy a szülő nem engedte el bulizni, nem vett neki meg valamit, ellenséges a párjával stb, ez nem abúzus, nem a hatalmi fölényét fitogtatja a szülő, hanem egy kamaszt próbál nevelni, ami nehéz. Általában itt szokott két tábor megszólalni mindkét oldalról és vita lesz belőle.

tegnap 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Számos olyan kérdés van, ahol a már nagykorú gyereket nem engedi ide vagy oda a szülője. Felfoghatatlan...
tegnap 13:56
 16/26 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező, én ott akadok ki, amikor egy 14-18 év közötti fiatalt úgy akarnak kezelni a válaszolók, mintha max. óvodás lenne. Kb. hogy az anyjának azt is joga van megszabnia, milyen színű sapkát vegyen fel, hiszen még kiskorú, meg egyébként is a szülei lakásában lakik és ők tartják el.

Én azt vallom, hogy abból lesz normális felnőtt 18 éves korára, aki születésétől kezdve lassan, de folyamatosan egyre több dolgot tehet meg egyedül, egyre több dologban dönthet és kérik ki a véleményét.

Aki 18 éves koráig délután a barátaival fagyizni sem mehetett el, az 18 évesen vagy menekülni fog otthonról, vagy egy életképtelen nulla lesz. És onnantól pont ezek a gyakoris agytrösztök mutogatnak rá, hogy "felnőtt vagy, miért nem tudod megoldani a problémádat".

tegnap 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

A múltkor azon ment a vita, hogy egy szüleinél élő nagykorú lány költheti-e arra a munkával megkeresett pénzét, amire akarja. Valami nevetségesen túlárazott kabátot akart venni belőle, ami szerintem sem egy megérős döntés, de hát könyörgöm... Egy felnőtt emberről beszélünk, aki megdolgozott a pénzéért.


Szinte mindenki azon a véleményen volt, hogy amíg a szüleinél lakik, addig nem dönthet erről. Vice, hogy ha egy 16 éves gyerek panaszkodik, hogy a szülei nem vesznek neki új telefont, akkor rögtön érkeznek a bölcs tanácsok, hogy menjen és dolgozzon. Ha meg valaki tényleg elmegy és dolgozik, valahogy megint ott tartunk, hogy nincs joga arra költeni, amire szeretné.


És félreértés ne essék, nyilván alkalmazkodni kell a szülőhöz, annak döntéseihez és életmódjához, de valamilyen szinten ez talán fordítva is szükséges.

tegnap 16:13
 18/26 anonim ***** válasza:
62%
Emlékszem a kabátos kérdésre. Az nem volt toxikus, megalázó és fizikai erőszak se kísérte a szülő cselekedetét. Sőt semmi nem kísérte, mert a lány megvette a kabátot és kész, csak vita volt közöttük, hogy kell-e ilyet.
tegnap 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
A válaszolók viszont úgy vélték, hogy nincs joga olyasmit vásárolni, amit az anyja nem okéz le. A kérdésem pedig erről szól.
tegnap 17:20
 20/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem, a kérdésben "abúziv, toxikus, megalázó" szülői viselkedésről írtál, amibe a fizikai erőszak is belefér, erre felhozod példának a kabátos kérdést, amiben semmi ilyen nem volt. Miért nem egy olyan kérdést hozol példának, amikben tényleg volt abúzus és fizikai erőszak? Mert volt pár sajnos. Eszed nincs sok.
tegnap 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!