Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltöznétek a lányotokhoz,...

Elköltöznétek a lányotokhoz, ha nagyon magányosan éreznétek magatokat idősebb korotokban?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon magányos, ugyanis már nincs mellette apukám. Testvéremék 1-2 hetente pár órára hétvégén egy nap meg szokták látogatni, azonban azon kívül nagyon unalmasnak, értelmetlennek tartja minden napjàt és valamilyen szinten meg tudom érteni, mert tudom milyen érzés egyedül lenni.

Én a férjemmel és 3 gyermekünkkel élek és lenne hely a házunkban neki. Kedves, szerethető természete van. Párom nem bánná, ha hozzánk költözne azt mondta mikor megkérdeztem tőle, a gyermekek sem bánnák. Sajnos mi kb. Olyan 1-1,5 havonta tudjuk meglátogatni, mert távolabbi megyében élünk tőle egy kis településen, ahova a párom valósi. Nekünk is könnyebbség lenne, ha végre nem kellene többszáz km-ket megtenni ahhoz, hogy láthassuk őt. Persze tesóm miatt még azért párszor felmennénk.



A bökkenő viszont csak az, hogy nem tudom mennyire tudná itt megszokni, mennyire fájna neki ott hagyni apával közös házukat, illetve nem tudna kimenni itt a sírhoz, ami megint csak egy gyászoló fél számára nem biztos, hogy jó érzés. Illetve a párom szülei elég sokat átjárnak és nagyon sokszor àthívnak minket és kicsit kellemetlen lenne számomra, hogy őt akkor otthon hagyjuk, vigyük ne vigyük. Ha megyünk valahova kirándulni együtt vagy ne. Dolgozunk is, szóval lehet ígyis unatkozna.

Párom szülei nem annyira szeretik sem az én sem a sógornőm szüleit. A semmiért féltékenykedő típusok. Szerintem anyósomat megenné az ideg, ha a fiához költözne az anyám és pl. Enne az ő főztéből blabla.

Valahogy én ezt másképp fogom fel, én évekig csak nagyon ritkán láttam a családom és nekem itt nincs senkim a gyermekeim és férjemen kívül, jól esne, ha itt lenne az anyukám. Illetve mindennap fáj hallani a hangján mennyire magányosnak és elkeseredettnek érzi magát.



Nektek mi a véleményetek erről? Én elsősorban a családi viszálytól félek, ami a párom szülei miatt lenne esetleg. A kéretlen szavaktól, a féltékenységtől. Illetve nem akarom, hogy emiatt anyukám még szarabbul érezze magát.


Elfogadom a véleményeteket, ha azt mondjátok ne költözzön ide, adja el a házát vegyen másikat stb.


Jelenleg még biztos nem adná el a házat, hisz minden apára emlékezteti, szerintem sose lenne szíve eladni.


Lehet az is jó ötlet, ha hosszabb időkre lejön aztán visszamegy, csak akkor igazából megint maga van.



ma 17:08
 1/9 anonim válasza:
85%
Én biztos nem élnék együtt anyámmal. Ha van egy kis eszed te se forgatod fel az életed azzal, hogy odaköltözteted. Konfliktusok is bármiből kialakulhatnak.
ma 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az a jó, ha kipróbáljátok, mielőtt döntenétek. Ha jó erőben van ,akár ingázhat is a gyerekei között.
ma 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A konfliktus abból adódna, hogy ez párom szüleinek nem tetszene.

Te azt írtad nem laknál szívesen anyukáddal, én igen. Párom azt mondta ő is el tudná fogadni a helyzetet, mert tudná, hogy én is boldogabb lennék.

ma 17:34
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Ugyan teljesen egyet értek #1-el, de tudom, hogy nem ez a kérdés. Csak a párom szülei féltékenysége miatt biztos, hogy nem mondanék le a dologról, de szerintem nem is ez lenne a fő buktató.
ma 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Anyámal soha .
ma 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nekem szoros a kapcsolatom anyukámmal. Apukám sokat dolgozott külföldön. Emiatt éveket csak kettesben voltunk sokszor.

Nővérem mindig zárkózottabb volt.

Anyukám nekem mindig olyan volt, mint a legjobb barátnőm.

Itt vannak akikkel el tudok beszelgetni, viszont anyukám mellettem lenne minden gondom elszállna, hisz igen messze van.

ma 20:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szívesen ide költöztetném az anyukámat, ez az egyik vágyam, de nincs hely hozzá. Konkrétan irigylem a tesómat, mert ő megteheti, hogy hétvégente elviszi magához, nálunk ehhez is kevés a hely, itt aludni nem tud.
ma 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Én nem költöznék a lányomhoz, amíg önellátó vagyok. Mondom ezt úgy, hogy nagyon szoros a kapcsolatom a lányommal. De nem költöznék be egy külön családba, főleg így, hogy ezek a problémák, amiket írtál, pl családi kirándulás, viszony a többi rokonnal, stb., valós problémák. Másrészt nem tudom, hány éves anyukád, de kicsit gáz, hogy unatkozik. Én 53 éves vagyok, baromi sokat dolgozom, hobbijaim vannak. Anyukám 80 éves, ügyeket intéz, hobbijai vannak, internetezik, olvas, főz, vendégeket hív,stb. ő sem unatkozik. Minden nap beszélünk telefonon, heti egyszer-kétszer találkozunk, de mondjuk közel lakunk. Az anyukád dolga, hogy legyen élete, ne a tiéteket élje a ti házatokban, nem egészséges. Egy-egy hosszabb (pár napos) vendégség persze rendben van.
ma 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

8, nem vagyunk egyformák. Az enyém 72, de már egyáltalán nem önellátó, nem főz, hozatjuk az ételt, bevásárolunk neki. A szeme rossz, nem tud hosszan olvasni, több agyvérzése volt, nem is tud egy regényt végig követni, hiába volt pedagógus. Nem mozdul ki, de nem is örülnénk neki, mert többször rosszul lett utcán, amikor túlbecsülte magát. Ugyanazokat a filmeket nézi. Régi nyomógombos mobilja van és nem netezik.

Örülnénk ha hozzánk tudna költözni, de nincs külön szobánk, így kényelmetlen lenne neki is. Akkorában lakunk 4-en, mint ő egyedül.

De ha egy 4+ szobás házban laknánk, vagy még jobb, ha volna egy kis ház ugyanazon a telken, akkor egy percig nem gondolkoznánk.

Szeret unokázni, de nem tudunk annyiszor menni, mint szeretnénk és ő már önállóan nem tudja vállalni őket.

ma 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!