Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16vagyok semmi szabadságot...

16vagyok semmi szabadságot nem kapok hétvégen nem nagyon akarnak engendi sehova, telefonomat rendszeresen elveszik csak hogy csinaljak mast elven jó jegyeim vannak 4es a legrosszabb jegyem esetleg valami tipp vagy hasonlo tapasztalat?

Figyelt kérdés

szept. 8. 09:23
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Mondtam megdolgozok egy saját telefonért hogy azt ne vegyék fel mert én dolgoztam érte azzal jöttek hogy még az ő házukba lakok addig elvehetnek bármit és vsinalni kell mit mondnak
szept. 8. 12:04
 22/32 anonim ***** válasza:
83%

17-es:


Valóban súlyos félreértés, ha valaki azt gondolja, hogy egy szülő egyszerűen 'nem tart igényt' a gyermekére, és csak úgy nevelőotthonba adhatja. A szülő törvényi kötelezettsége, hogy gondoskodjon a gyermekéről 18 éves koráig, és a tartási kötelezettségéről sem mondhat le ilyen egyszerűen. Még ha a gyermek el is hagyja az otthont, a szülő továbbra is felelős érte, kivéve ha a gyámhatóság máshogy rendelkezik.


Az, hogy egy gyermek megszökik otthonról vagy a szabad mozgását akarja gyakorolni, nem indokolja a szülők részéről azt, hogy ne vállalják tovább a felelősséget. Ellenkezőleg, az ilyen helyzetek gyakran annak a jelei, hogy a szülők korlátozó, esetleg bántalmazó magatartást tanúsítanak. A szabad mozgáshoz való jog és a gyermek autonómiája része a fejlődésének, és a szülőknek kötelességük tiszteletben tartani ezeket, amennyiben az nem veszélyezteti a gyermek jólétét.


Az ilyen korlátozó magatartás, amikor a gyermek szabadságát indokolatlanul korlátozzák, akár érzelmi bántalmazásnak is minősülhet, ami törvénytelen.

szept. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
75%

21: Nyugodtan elmehetsz hétvégén diákmunkára is, nem korlátozhatnak!!!


Ha a saját keresetedből veszed a telefont, az a te tulajdonod (Ptk. 4:150 §), és nem vehetik el csak úgy. Ez már jogilag vagyon elleni jogsértés, és a szülői felügyeleti joggal való visszaélés.

szept. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
81%

22-23#

Gratulálok!nagyon ügyesen megtanultad (vagy bemásoltad,nem baj,azzal is tanulod) az elméleti részt.

Ha gondolod,visszatérhetünk erre a kérdésre majd akkor is,mikor gyakorlatban kell alkalmaznod az iskolapadban tanultakat a saját 16 évesed kapcsán.

Továbbra is várom a kötelességek felsorolását...


Kérdező!Abban igaza van a szüleidnek,hogy még gyerek vagy,abban nincs,hogy neked még nincs szükséged magánszférára,ez nettó hülyeség!Az már más tészta,hogy ők ilyen beállítottságúak,ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni,el kell fogadni,mert ha lázadsz csak rosszabb lesz,esetleg szép szóval próbálkozhatsz.Majd ha betöltöd a 18-at,és jogilag,ismétlem jogilag felnőtté válsz,akkor szépen elköltözöl,eltartod magad,finanszírozod a tanulmányaidat,egyéb kiadásaidat,és élsz,ahogy akarsz vagy ahogy megengedheted magadnak.Addig élvezd,hogy a kérdésedben leírt dolgok okozzák a legnagyobb problémádat!

szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
90%
Szüleim hasonlóak voltak. 18 éves koromban elköltöztem azóta egy kezemen meg tudom számolni hányszor beszéltünk. Ennek 10 éve már. Remélem észbe kapnak nálatok mielőtt nem késő.
szept. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

22es, nyugodj meg én inkább fizetném az intézetnek a havi 50et de ne nekem kelljen kínlódni egy szökős gyerekkel.


Az, hogy egy gyermek megszökik otthonról vagy a szabad mozgását akarja gyakorolni, nem indokolja a szülők részéről azt, hogy ne vállalják tovább a felelősséget


Persze és majd te megmondod a szülő mit tart indokoltnak és mit nem igaz? Én szembe röhögnélek miközben csomagolnám a kölök cuccát amit visz magával az intézetbe.

szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
26%
25ös ha annyira hiányoznál nekik kerestek volna úgyhogy csak jót tettél velük hogy hamar leléptél az életükből
szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
78%
#27 Az már engem nem túlzottan hat meg, lényeg hogy az én életem egyenesbe jött nélkülük.
szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
28as szerintem az övék is
szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
81%
Na, a tipikus “amíg az én kenyeremen élősködsz” szülők gyereke. Dolgozol meg ösztöndíjad van, ez király. Eszerint nem pénzkunyerával kezded, csak szeretnéd élvezni a munka gyümölcsét. Az meg nonszensz, hogy neked nem lehet magánszférád. Átkutatni a cuccaidat? Drogot keresnek vagy mi? Volt ilyesmire példa?
szept. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!