Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16vagyok semmi szabadságot...

16vagyok semmi szabadságot nem kapok hétvégen nem nagyon akarnak engendi sehova, telefonomat rendszeresen elveszik csak hogy csinaljak mast elven jó jegyeim vannak 4es a legrosszabb jegyem esetleg valami tipp vagy hasonlo tapasztalat?

Figyelt kérdés

szept. 8. 09:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
31%

Bárcsak a 14 éves fiam hasonlóan gondolkodna,mint Te!Mármint olyan szempontból,hogy arra keresné a választ,hogy Ő mit csináljon másként,nem pedig minket szapulna hogy hasonlók miatt rosszul neveljük.

Nem érdekli a tanulás,a jegyei,nem érdekli ha azt mondom nem mehet sehova,a telefont képtelenség elvenni tőle,nagyon öntörvényű,sajnos elég nehéz vele,azt hiszi a szabályok azért vannak,hogy megszegje őket,és mi csak korlátozni akarjuk...

Tudom,ez most sovány vígasz,de hidd el,idővel enyhül majd a szigor,féltenek,így próbálnak védeni.Ne bánkódj amiatt,hogy nem engednek túlzottan szabadon,hihetetlennek hangzik,de később,sokkal később még hálás leszel ezért.

szept. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
73%
Kollégiumba jelentkezz az ország másik végébe suliba. Ha jók a jegyeid, mehetsz egyetemre jó messzire.
szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
10%

Nyilván!azonnal menj a lehető legmesszebbre,akkor majd nem szólhatnak bele mit csinálsz,nőhetsz tovább,mint a gomba!

Ez a baj a mai világgal,nem arra buzdítják a fiatalokat,hogy fogadjanak szót a szüleiknek,hanem,hogy lázadjanak.

Gyanítom egy szülő sem azért szab határokat,hoz szabályokat,hogy kínozza a gyerekét.

szept. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%
Hármas, egy 16 éves hadd mehessen már el a hétvégén valamerre meg pihenni… Igen, kellenek a határok, de mindentől ne fosszuk már meg a gyereket.
szept. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
19%

Jajj,hát menjen,én sem azt mondom,hogy tilos,csupán arra próbáltam rávilágítani,hogy nem kéne lázítani.

Mellesleg a szülei meg hadd döntsék már el,hogy engedik-e,vagy sem...

szept. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
66%
Egyikünk sem ismeri a valódi helyzetet, így nem is lehet tanácsot adni. 16 éves koromban, ha akkor lett volna gyakori, én is itt panaszkodtam volna a szüleimre. Pedig igazuk volt, mert csak a bajtól akartak megóvni, amibe felelőtlenül belekevertem magam. Szóval nem kellene itt a nyafogó tiniknek rögtön dobbantást javasolni, anélkül, hogy tudnánk, mi van a háttérben.
szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
17%

Ne nyafogj. Ezt mindjárt csinálhatod is.


Tanulj helyesírást. Akkor majd az első válaszoló se érti félre, amit írtál, mert most csúnyán félreértette. (Tudod, a vessző jóbarát. Meg a kötőjel is -juj, mit mondtam!)


Menj a szüleiddel, és azokat a barátaidat hívd meg ezekre a kirándulásokra, akiket ők engednek. Ha megismerték őket, később elmehetsz velük is.


Még csak 16 vagy, nem maradtál le semmiről. Nyugodj meg, ne siránkozz.

szept. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
0%
Vársz, amíg 18 leszel, nemsokára itt van.
szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
6%

Költözz el valakihez. Biztos van olyan ismerősöd, rokonod akik vállalnák, hogy náluk lakj és van hely. Ez, amit csinálnak, bántalmazásnak minősül. Ide jöhetnél, ha a párom engedi :D A lényeg, hogy kell valaki, akinek a nevén van egy ház, aki belemegy abba, hogy nála lakj. Be kell adni a kérvényt és ennyi.


"A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülők lakóhelyét (...) a gyámhatóság jóváhagyásával a szülők beleegyezése nélkül elhagyhatja, ha az az érdekeivel nem ellentétes."


"22. § * (1) A szülők lakóhelyének (...) elhagyásával kapcsolatos eljárás a tizenhatodik életévét betöltött gyermek, (...) vagy a gyermek személyes gondozását és nevelését vállalni szándékozó személy kérelmére indul. (4) Ha a gyámhivatal (...) jóváhagyja, egyúttal tájékoztatja a szülőket, hogy a jóváhagyás – a személyes gondozás és nevelés kivételével – a szülők szülői felügyeleti jogát és tartási kötelezettségét nem érinti.


[link] <- ez egy hasznos cikk, amit egy családjogra szakosodott ügyvéd írt.

szept. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
17%
Ezen kívül meg addig is szabadon elmehetsz otthonról, maximum ha köröztetnek, akkor a rendőrök hazavisznek minden alkalommal (amíg nem fogadják el a kérelmedet). De ettől nem kell félned, gyakorlatilag ingyenes hazaút, vagy ha nem is haza, a legközelebbi kapitányságra.
szept. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!