Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16vagyok semmi szabadságot...

16vagyok semmi szabadságot nem kapok hétvégen nem nagyon akarnak engendi sehova, telefonomat rendszeresen elveszik csak hogy csinaljak mast elven jó jegyeim vannak 4es a legrosszabb jegyem esetleg valami tipp vagy hasonlo tapasztalat?

Figyelt kérdés

szept. 8. 09:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%
10es vagy a legközelebbi nevelőotthonba. Valóban nagyon jó ötlet, tényleg nem kell aggódnia, jó lesz neki Kalányos Dézivel meg Lakatos Seronnal egy szobában
szept. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
49%

Na tessék!erről beszélek!menekülj,költözz máshoz,ne foglalkozz a szüleiddel,rohanj a gyámügyre,panaszold be őket,hogy nem engedik,hogy azt csinálj amit akarsz!

Bántalmazás!Jó isten gyere le!

szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
57%
Húú ilyen helyesírással jó tanuló vagy, és nincs 4-esnél rosszabb jegyed? Valami kisegítőbe jársz?
szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
59%
Lányomnak 16 évesen tíz óráig volt kimenője. Ez a nyolcvanas években volt. Nem nagyon tetszett neki, hisz barátnői többségének tovább volt kimenője, sőt volt olyan is, aki csak akkor ment ki. Huszonéves korában megköszönte, hogy "szigorúan" neveltem.
szept. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
40%

A „bántalmazás” nem csupán testi erőszakot jelent. A pszichés vagy érzelmi nyomásgyakorlás, a szabadság túlzott korlátozása, és a gyermek alapvető jogainak megsértése szintén bántalmazásnak minősülhet. Ha egy gyermek jól teljesít az iskolában, nem jelent veszélyt önmagára vagy másokra, akkor az, hogy minden szabadidejét otthon kell töltenie és a személyes tárgyait – például a telefonját – rendszeresen elveszik, súlyosan sérti a gyermek önrendelkezési jogát és a személyes fejlődéshez való jogát.


- A gyermek szabadságának túlzott korlátozása, a szabad mozgás megtiltása, az otthoni elszigetelés mind érzelmi bántalmazásra utalhat. Indokolatlanul korlátozni a mozgását és szociális életét érzelmi stresszt és szorongást okozhat!


Minden gyermeknek joga van arra, hogy szociálisan fejlődjön, találkozhasson barátaival, és önálló döntéseket hozzon, amennyiben nem veszélyezteti önmagát vagy másokat.


- A telefon rendszeres elvétele egy olyan eszköz, amellyel a gyermek kapcsolattartása a külvilággal megakadályozható. Ez túlzott kontroll és a hatalommal való visszaélés, ami elszigeteltséghez és elnyomáshoz vezethet. Ez a szülői magatartás súlyosan korlátozhatja a gyermek önállóságát és fejlődését.


Az ilyen szintű kontrollálás és korlátozás, ha tartósan fennáll, hosszú távon káros hatással lehet a gyermek önbecsülésére és mentális egészségére. Ezért fontos, hogy az érintett gyermek felismerje, hogy ezek a helyzetek sértik a jogait, és jogi segítséget kérjen, ha szükséges.



A "nevelőotthoni" megjegyzésekkel kapcsolatban hangsúlyoznám, hogy a gyámhatósági eljárás célja nem az, hogy a gyermeket nevelőotthonba helyezzék, hanem az, hogy olyan megoldást találjanak, amely a gyermek érdekeit szolgálja. Az érintett gyermeket csak végső esetben helyezik nevelőotthonba, ha egyéb megoldások nem állnak rendelkezésre.

szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez a semmi szabadság így eléggé relatív! Hova nem engednek el? Egyáltalán a család megengedheti magának, hogy ide oda mászkálj? Általában ez kamaszoknál mindig pénzbe kerül. Manapság egy egyszerű pizzázás a haverokkal 1-2 üdítővel 4000 forintba nem áll meg.

Gondolom telefon/monitor függő vagy, mint a legtöbb kamasz. Csak ugye itt is vannak kategóriák, ki mennyire van ráfeszülve. Ha el kell venni tőled akkor te a nagyon, legalábbis a szüleid szerint biztosan.

szept. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
15ös, de a szülő mondhatja ha megszökött a gyerek, hogy onnantól ha nem jó neki otthon nem tartanak rá igényt és nevelőotthonba adják, kínlódjon vele az akinek fizetnek érte.
szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Még véletlenül se írj semmi releváns részletet...
szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
85%

15#

Légyszíves a jogai után sorakoztasd fel a kötelességeit is,jó?

Mert azok is vannak ám egy 16 évesnek is!

Csak hogy kerek legyen a dolog...

Várom

szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

#16-os

Hálistennek jó módban élünk, nincs szükségem pénzre kapok ösztöndíjat, és nyáron dolgoztam, igazából csak annyi lenne hogy elengedjenek.

Mikor elengednek akkor időkorlát van általában csak 2 óra. Kevés a magánszférám mikor nem vagyok otthon átnézik a táskám a szobám és mikor megkérdezem miért csináltak elkezdenek kiabálni hogy gyerek vagyok nekem nincs magánszférára szükségem.

szept. 8. 12:00
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!