El lehet kerülni a sértődést valahogy, ha nem szeretnénk meghívni az esküvőre a családot (se)?
Hamarosan összeházasodnánk a vőlegényemmel, és mi igazából arra gondoltunk, hogy egy hétköznapra kérünk időpontot, bemegyünk a hivatalba és aláírjuk a papírokat, ennyi. Nem szeretnénk vendégeket hívni egyáltalán.
A család kedvéért utána valamikor utána (nem feltétlenül aznap) tervezünk a legközelebbi rokonokkal azért egy ebédet vagy vacsorát.
("legközelebbi rokonok" = szülők, tesók, esetleg nagyszülők)
Ezt még így konkrétan nem mondtuk nekik - nem annyira rég volt a lánykérés, még csak annyit tudnak hogy nem szeretnénk felhajtást. De már kérdezgetnek a "lagziról".
Hogy lehetne beadagolni sértődés nélkül, hogy ENNYIRE nem szeretnénk felhajtást?
Nincs rossz viszony, nem ezért nem akarjuk meghívni őket, de így kicsit nehéz, nem akarjuk hogy megbántódjanak.
Akik hasonló helyzetben voltak, mennyire volt belőle sértődés vagy harag?
#21
Csak az offtopik kötekedős válaszok nem tetszenek, amik nem a kérdésre akarnak válaszolni, hanem át akarják szervezni a saját házasságkötésem, mikor nem erről kérdeztem. De több ilyenre nem reagálok, nincs kedvem oldalakon át meddő vitát folytatni erről.
A releváns válaszokat köszönöm! :)
Elöször garantáltan lesz sértödés, utána majd megbékülnek. Nálunk is ez volt, a két tanu meg mi voltuk ott egy szerda délután. Utána mondtuk a családnak, hogy összeházasodtuk.
Pár hétig duzzogtak, utána felfogták, hogy változtatni nem tudnak rajta, és ennyi
Volt sértődés.
A szülők részéről.
Az lett a vége, hogy titokban házasodtak össze, és utólag mondták el. (unokatestvér)
Az esküvő még mindig a jegyesek ünnepe, róluk szól és nem a vendégekről. El kell fogadni.
Ha ennyire el akarsz
kerülni minden felhajtást és szervezkedést, lehet jobb lenne az ebédet is elengedni.
Sajnálom kérdező, meg fognak bántódni, ez ellen nincs mit tenni.
Ha jóban vagytok, és felnőtt, értelmes, intelligens emberek a rokonaitok, akkor "csak" rosszul fog esni nekik. Ez érthető, joguk van így érezni, ezt Neked is el kell fogadni. Egyszerűen rosszul fog nekik esni, hogy ilyen nagy pillanatnál nem lehetnek ott Veletek. Majd megértik, elfogadják, nem balhéznak. És koccintotok a későbbi ebéden.
Ha viszont sajnos nem értelmesek, akkor lesz belőle sértődés, hisztizés, zsarolás. Arra viszont magasról... :)
Ismerek olyat, aki nem volt meghívva ilyen fajta esküvőre, és odament, hogy "márpedig joga van ott lenni", nagyon kínos volt, szóval ha nálatok is van ilyen kotnyeles rokon, óvatosan a dátum/helyszín megosztással, nem mondanám el a helyetekben. Csak annyit, hogy 2 tanús lesz, pont.
2 opció a kommunikációra: előre jelzitek, vagy csak utólag. Te ismered a rokonaidat, melyik a tanácsosabb. Nekem jobban esne, ha előre szólnának, nem esne jól, de elfogadnám, és ha tudom a dátumot, aznap üzenetben még gratulálnék is.
A hivatalba jelentkezzetek be, 30 nap múlvára fogtok legkorábban időpontot kapni, mondani fognak mindent, milyen papírokat kell vinni. Tanút meg fogják kérdezni, visztek-e, nem muszáj, majd egy ottani dolgozó aláírja akkor, de ezt előre tudniuk kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!