Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 éves vagyok, szüleim...

16 éves vagyok, szüleim nagyon szigorúak, ritkán engedik hogy a barátommal találkozzak és köteleznek a programokra hogy velúk menjek pl: muzeumba ha azt mondom nem megyek jön a zsarolás (nincs telefon nem mehetek sehova) valami tipp erre?

Figyelt kérdés

júl. 27. 18:54
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Bemutattad már a szüleidnek a barátod? Lehet akkor jobban elfogadnák, ha ismernék
júl. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
3%
Kérdező, amúgy milyenek a szüleid? A kérdésed alapján végtelenül prolik, akik a múzeumba járásukkal el akarják játszani a művelt, kultúrembereket. Más gondot nem okoz otthon ez a sznob proliság?
júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 rántotthúsosszendvics ***** válasza:
97%
Ők a szüleid, próbálj normálisan és higgadtan elbeszélgetni velük erről a problémáról, hiszen tizenhat éves vagy, az ő szemükben mégiscsak egy gyerek. Egyébként a múzeum is lehet szuper program, ha egyszer kétszer beadod a derekadat, talán engedékenyebbek lesznek egy idő után. :) Gondolom tudomásuk van a kapcsolatodról, mondd meg nekik, hogy azért a barátod is fontos szerepet játszik az életedben. Ha nem képesek megérteni, akkor sajnos sokat nem tehetsz ezügyben, maximum megkéred a barátodat hogy legyetek nálad.
júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
15%
12-es vagyok, és úgy látom, ráléptem a többi válaszoló tyúkszemére. Gondolom magukra ismertek a sznob prolik személyében. Sajnálom, de a múzeumi képnézegetéstől nem lesztek kultúremberek (amivel önmagában nem is lenne baj). Ott kezdődik a kultúra, hogy meg tudtok különböztetni legalább egy barokk és egy romantikus festmenyt.
júl. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
27%
Az nem baj, ha múzeumba mész, ahogy az sem, ha a szüleid nem hagynak neked elég szabadságot.
júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
91%

Alapvetően én örülnék ha majd a lányom eljönne velünk kirándulni, múzeumba, moziba, humor estre vagy ilyesmi. De ha nem akar akkor nem akar.. szerintem ahhoz hogy egy gyerek elakarjon menni a szüleivel jó kapcsolat is kell, na meg hasonló érdeklődési kör is.

De az hogy nem akar jönni hát nem akar. 16 éves el tudja dönteni. Az meg szintén árulkodik a szülők eszközeiről, hogy ha nem csinálod azt amit én akarok elveszem a telefonod módszer.

Ezt ne állítsátok már be úgy hogy örülj hogy művelődni visznek. De milyen áron? A másik meg, ha engem nem érdekel az adott téma, akkor hiába visznek mert kb fele alig fog megmaradni.

júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
9%

"Ezt ne állítsátok már be úgy hogy örülj hogy művelődni visznek."


Már csak azért se állítsátok úgy be, mert nem művelődni viszik a kérdezőt. Kiállított tárgyakat nézegetni viszik a kérdezőt. Ég és föld a különbség, persze ezt hiába magyarázom egy olyan oldalon, ahol az emberek kollektíven hiszik, hogy a múzeumba járás egyenlő a művelődéssel.

júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
91%

17

Jól van már na, értettük elsőre is, nem kell még kétszer leírni

júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
16%

#18


És vajon tudatosult is az érintettekben?

júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 rántotthúsosszendvics ***** válasza:
100%
Én egyetértek veled tizenhetes, de az enyhe offenzív viselkedésed értelmetlen.:) Nem tudni, hogy a szülők milyenek, amíg a kedves kérdező le nem írja nekünk. Persze azt tudjuk, hogy szigorúak, de sokat hallottam már ezt a panaszat néhány tinédzser szájából. A múzeumba járás egyébként kellemes külföldön, én például el vagyok ragadtatva az Ermitázstól és az Akropolisztól!
júl. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!