Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Manipulációnak, érzelmi...

Manipulációnak, érzelmi zsarolásának hogyan ne dőljek be?

Figyelt kérdés

Szüleim úgy vannak vele hogyha nekem bármi rossz érzésem van velük kapcsolatban, az hamis érzés, nem jól látom a dolgokat. Nem akarom most kifejteni, a lényeg, hogy nem akarok megengedni nekik mindent. Felnőtt vagyok már külön élek. Tudom hogy már korábban kellett volna kiállnom magamért de sajnos nem erre neveltek. Most nagyon nyomatják az érzelmi zsarolást, manipulációt, mert kiálltam magamért, amihez nincsenek hozzászokva.


Gyengének érzem magam, fogy az erőm, félek, hogy engedek nekik és megint csak szenvedek, de így is szenvedek, mert elhiszem hogy nekik van igazuk és nekem inkább az lenne a dolgom hogy mivel ők a szülők ezért azt csinálni amit ők mondanak és megengedni hogy bárhogy bánjanak velem. Megmondtam normálisan nekik, hogy min változtassanak és azt mondták nem fogadnak el ultimátumot tőlem. Pedig nem voltak olyan dolgok amiken ne lehetne könnyen változtatni.


2023. máj. 23. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Próbálj meg erős maradni. Sajnos az ilyen szülők sokszor akaratuk ellenére is elnyomják a gyermeküket. És később ez annyira kihat rád hogy te is hasonló módon átveszed valamilyen szinten ezt a stílust.

Próbáld szépen megbeszélni velük többször is ha kell, a konfliktust kerüld ha tudod.

Mond el hogy neked ez fáj hogy elnyomnak és nem lehet saját véleményed.

2023. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi megpróbálom, tegnap este beszéltem velük erről még nem telt el annyi idő, lehet ők is belátják hogy nem mindig nekik van igazuk.
2023. máj. 23. 10:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad: "Felnőtt vagyok már külön élek." Akkor miért is adsz még mindig ennyire a szüleid véleményére? Csak állj ki magadért a továbbiakban is.
2023. máj. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha felismered az "érzelmi zsarolást, manipulációt", onnantól kezdve csak kifogások vannak, hogy miért ne állj ellent.
2023. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Anyám érzelmi zsaroló, mindig el akarja érni amit ő akar. Egész életembe ez volt és meg is látszik az önbizalmamon. Amikor végre elköltözem tőlük 300km-re egyetem miatt úgy döntöttem itt a jóó lehetőség teljesen a sarkamra állni. Egész életemben kűzdöttem vele, mert nem úgy néztem ki ahogy ő akarta és nem azt csináltam. Otthagyta az egyetemet és azóta b*szogat vele (30 éves vagyok már) nem tudja elfogani a döntésem. De azóta egyenesbe jött az életem, mert én irányítok. Mai napig össze veszek vele dolgokon de már nem úgy mint régen. Meghallgatom és ha kell megfogadom a tanácsát de ha nem hát nem és ezen is képes össze veszni velem. De én már csak röhögök és két nap múlva ő kér bocsánatot, eljutottunk erre a szintre. Meg kell nekik mutatnod, hogy igen is képes vagy önállőan élni és igen is jól döntesz az életben. Idővel ők is belátják, hogy önálló vagy de nem szabad engedni az érzelmi zsarolásnak. Te döntesz a saját életedről, a szülő mindig szülő és aggódni fog érted, ezért ne gyűlőld őket. Csak mutasd meg nekik mire vagy képes.
2023. máj. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Külön élsz, akkor mi a bajod? Még ha veleük élnél, megérteném, de így?


Elkezdik a zsarolást: leteszed a telefont/ hazamész/ stb. és ha nem értenek ebből, akkor ignorálod őket.


Nehéz ez tény, de ezerszer nyugodtabb életed lesz, miután meglépted ezt. Vagy maradhatsz áldozat szerepben és akkor még 35 évesen is ide írkálsz, hogy anyám erre meg arra kényszerít, zsarol, etc.

2023. máj. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Megmondtam normálisan nekik, hogy min változtassanak és azt mondták nem fogadnak el ultimátumot tőlem. - ezt én is megkaptam.


Válaszul féléven keresztül egyáltalán nem kerestem őket, és ha hívtak sem vettem fel.

Utána nyitottam feléjük, de azt hiszed, ért bármit is? A szép szó, az ignorálás, az ideiglenes kapcsolatmegszakítás?


Teljesen mindegy, ők neveltek fel, nekem kötelességem! engedelmeskedni nekik, ha nem teszem, háltláan szr vagyok.


1200 km-ről hálisten már nem tudnak beleszólni, mit miért teszek, de legalább elérték, hogy évi 2-nél többször ne menjek haza.

2023. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Először úgy si ekgyetlennek fogod érezni hogy nem engedsz enkik de ezzel eléred hogy lássák nem érnek vele célt és abbahagyják.
2023. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"...még nem telt el annyi idő, lehet ők is belátják hogy nem mindig nekik van igazuk."


Hát szurkolok neked. 26 éve élek külön, az én szüleim még nem látták be.

2023. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pszichologus mondta, hogy kondicionalni kell oket. Nalam lelki terrort alkalmaztak allandoan. Szoval a lenyeg, hogy olyankor el kell azonnal koszonni es letenni a telefont vagy hazamenni. Es elvileg ha ezt megcsinalod eleg sokszor, akkor abbahagyjak. En megmondom oszinten, nem probaltam ki, mert nekem ehhez nincs erom meg agyi kapacitasom. Nekem bevalt, hogy inkabb nem is beszelek veluk. Gyotortek mar eleget igy is es ilyen jatszmazasokba nem akarok belemenni, akkor se, ha pszichologus mondja. De hatha valakinek segít, hatha valakinek hasznos.
2023. júl. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!